Şirketimiz Türkiye’de birçok ilki gerçekleştirmiş ve şu anda sektörünün en köklü firmaları arasında yer alıyor. Bu “know how” ve tecrübeyi dinamik kadrosuyla ve sürekli yükselen hedefleriyle harmanlayarak gelecekte Türkiye’de ve dünyada çok daha önemli yerlere gelmeyi planlıyor. Bu planın en ağır topu da tabii ki “insan”. Yapı olarak esnek dinamik ve yatay bir organizasyona sahip.

Kurumun yapı taşlarını Mali Gücü, Satış -Pazarlama üstünlüğü ve “insan” farkı oluşturuyor. Perakende, Üretim, İthalat- İhracat gibi hemen hemen her alanda faaliyet gösteren YEŞİL, Perakende ve Toptan olarak iki ana Gruba ayrılıyor. Perakende Grubu, iç piyasa mağazacılık faaliyetleriyle hedeflerini zorlarken, Toptan Grubu bünyemizde bulunan markaların satış pazarlama faaliyetleriyle bu maratonda yer alıyor.

“Aramıza katılacak adayın gözleri ışıldamalı “

İnsan Kaynakları temel politika ve felsefemiz mutlu çalışanlardan oluşan dinamik bir kadroyla maksimum verimliliği yakalamak. Buna ulaşmamızı sağlayacak olan yolun, insanı doğru konumlandırmak, istedikleri ve mutlu oldukları işlerde çalışmalarını sağlamak, bunun için ortam yaratmak, gelişimlerine katkıda bulunarak kariyer planlamalarını yapmak ve adil, objektif , çağdaş ve esnek bir “sistem” kurmaktan geçeceğinin bilincindeyiz. Bize göre doğru aday , bizi gelecek hedeflerimize taşıyacak vizyonda, iyi eğitimli, yabancı dil bilen, çağdaş, dinamik, ışıldayan gözlerle bakan, sürekli gelişimi hedefleyen, bilinçli, azimli, uyumlu, güler yüzlü iletişimi benimsemiş, ekip çalışmasına inanan ve sorumluluk sahibi kişiler.

“Kariyer.net genç işgücüne ulaşmamızı sağlıyor”

Profesyonel iş hayatım boyunca çalıştığım firmalarda Kariyer.net’ten etkin bir şekilde, gerek firma başvuru havuzunu gerekse aday havuzunu kullanarak faydalandım. Dolayısıyla şunu söyleyebilirim ki, Türkiye çapında aranılan profildeki adaylara ulaşmamızda en etkin yollardan biri Kariyer.net. Gerek geniş aday havuzu, gerekse ilanların geri dönüş oranları oldukça tatmin edici. Özellikle genç işgücüne ulaşmakta çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle YEŞIL’de Kariyer.net ile çalışmaya başlamak ilk yaptığım işlerden biri oldu diyebilirim. İnsan Kaynakları, işe alım fonksiyonunda en önem verdiğim konular; aday başvurularını “kişilerin hayatlarını değiştirebilirim” vicdani sorumluluğuyla özenle incelemek, ve geri dönüşte bulunarak başvuruları en kısa sürede cevaplamak olmuştur. Bu nedenle Kariyer.net bu süreçleri kolaylaştıran ve hızlandıran yapısıyla bu ihtiyacı karşılamak için en önemli araçlardan biri.

“Kariyer.net’in 2500. üyesi olmak güzel bir tesadüftü”

Kariyer.net’in hızla büyümesinde rol almak, ülkemizin ve İK sektörünün çağdaş ve teknolojik gelişimine katkıda bulunmak tabii ki çok memnun edici ve bizim için de gurur verici bir olay. Ama daha da önemlisi, Kariyer.net’in 1. Ya da 2500. müşterisine aynı özenle, aynı ilgiyle yaklaştığını görmek. Bu özellikle kalite ve müşteri memnuniyeti kavramlarının örnekçe uygulandığını göstermesi açısından da sevindirici bir durum. Daha nice 2.500.üncü üyelere ulaşmanızı içtenlikle diliyorum.

“Motivasyonu ekip ruhuyla sağlıyoruz”

Öncelikle, bir “çalışan memnuniyeti” anketi uygulamasında bulunarak mevcut durumu ortaya çıkardık. Ve bu anket, yüz yüze görüşmelerle değerlendirerek kişilerin İnsan Kaynakları”ndan beklentilerini, Yeşil’ in SWOT analizini belirleyerek aksiyon planımızı oluşturduk. Bu planı ve anket sonuçlarını yoğurduğumuzda ortaya çıkan sonuçlar, çalışanlarımızın firmamızın gelişiminde katkılarını ortaya koymanın, kararlara katılımlarını sağlamanın, uyumlu bir ekip ruhu yaratmanın ve takdir mekanizmasını doğru işletmemizin en önemli motivasyon kaynaklarımız olduğunu gösterdi. Bu noktadan hareketle de motivasyonu, ekip ruhunu her daim taze tutmak için 6 aylık sosyal faaliyet ve eğitim planlarımızı oluşturduk. Eğitimlerle veya çeşitli organizasyonlarla iş dışında da birlikte vakit geçirmenin bu amacımıza ulaşmada önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz.

“En çok çalışılmak istenen firma olmayı hedefliyoruz “

En temel hedefimiz en mutlu çalışanlarla, kalite, müşteri memnuniyeti, güler yüzlü iletişim ve sürekli gelişim felsefesi ve dinamik ekip ruhumuzla en verimli sistemleri kurarak hem Türkiye’ de hem de dünyada en çok çalışılmak istenen firma olmayı başarmak.