Kasım 2012
Kasım 2012

Kasım ayında Dokuz Eylül Üniversitesi ve Yüksek Teknoloji Üniversitesinde gerçekleşen, Özgeçmiş Oluşturma ve Mülakat Teknikleri eğitimlerimiz çok verimli geçti.

İzmir`e uzun zamandır gitmemiştim, iki gün üst üste eğitim olunca bir geceyi İzmir`de geçirme fırsatı da yakalamış oldum. Kordon, Karşıyaka, Urla…İzmir her zamanki gibi  güzeldi 🙂

 

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü`nün düzenlediği “Bir Adım Daha…2012”
Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü`nün düzenlediği “Bir Adım Daha…2012”

İlk sunumumuz Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü`nün düzenlediği “Bir Adım Daha…2012” etkinliğinde gerçekleşti. İşletme Kulübü Başkanı Tuğberk Güzel  ve ekibinin sıcak ilgisiyle karşılandık. Etkinliğin yapıldığı salon tamamen doluydu.

1,5 saat boyunca özgeçmiş nasıl oluşturulmalı, özgeçmişlerde sıklıkla yapılan hatalar, mülakat teknikleri ve iş görüşmesi süreçleri ile ilgili bilgilendirmeler yaptık. Dokuz Eylül üniversitesi öğrencilerinin soruları ve katılımlarıyla interaktif bir şekilde gerçekleştirdiğimiz sunumda 5 öğrenci Bilge Adam`dan MS Office Excel 2007 e-eğitimi kazandı.

Bu sene başladığımız Stratejik Partnerlik çalışmalarımız kapsamında güzel etkinliklere imza atmaya devam edeceğimiz Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Kulübü öğrencilerine teşekkür ediyorum…

İkinci sunumumuz ise, Urla`daki İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi`nde gerçekleşti. Çok büyük bir alana yayılmış, güzel bir kampüs içerisindeki üniversitede, “Girişim Topluluğu” nun girişimiyle gerçekleşen sunumumuz, yine dolu bir salonda mühendis ağırlıklı bir öğrenci topluluğu ile gerçekleşti. Etkinlik sırasında interaktif olarak sunuma katılan 5 öğrenci, Bilge Adam`dan MS Office Excel 2007 e-eğitimi kazandı.

İzmir`deki üniversite etkinliklerimize 2013`te de devam edeceğiz.

Her iki etkinlikle de, katılımcı öğrencilere özgeçmiş hazırlama, iş arama süreçleri, mülakat teknikleri ile ilgili katkıda bulunduğumuzu ve farkındalık yarattığımızı düşünüyorum. Sunumlar sonrası birebir görüştüğümüz öğrencilerden de bu yönde yorumlar aldığım için çok mutluyum:)