Arşivler

Hey Üniversiteli! Sanal İşletme Oyunu ile teoride öğrendiklerini pratiğe dök, Mercedes'te staj yapma fırsatı yakala!

Sana Isletme OyunuSanal İşletme Oyunu (SİO), İTÜ – İşletme Mühendisliği Kulübü tarafından 2010-2011 döneminde düzenlenmeye başlanan web tabanlı bir iş simülasyonu yarışmasıdır.

Ödüller: 

1. Takıma

Mercedes Benz Stajı + Gençtur Yurtdışı Dil Okulu + 5000 TL

2. Takıma

Mercedes Benz Stajı + Gençtur Yurtdışı Yaz Kampı + Tablet PC

3. Takıma

Mercedes Benz Stajı + Gençtur Yurtdışı Yaz Kampı + Netbook

Oyunun amacı:

  • Üniversite öğrencilerinin teoride öğrendikleri bilgileri pratiğe aktarmalarını sağlamak
  • Yarışmacalara, şirketlerin geleceğini etkileyecek stratejik karar süreçlerini yarışma üzerinde, diğer takımlar (firmalar) ile rekabet halindeyken tecrübe edindirmek,
  • Farklı disiplinlerde ve formasyonlarda öğrenim gören üniversite öğrencilerinin birlikte çalışabilme yetilerini geliştirmek,
  • Yarışmacıların kendi yeteneklerini sınaması ve takım çalışması, rekabet etme yetisi, stres yönetimi, stratejik karar alma yetisi, liderlik, yaratıcılık vb. alanlardaki becerilerini ölçmeleri ve geliştirmeleridir.

Detaylı bilgi ve başvuru için www.sanalisletmeoyunu.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

 

Oyunun Tarihçesi:
  20. yüzyılda, İsviçre’ nin Stathclyde Üniversitesi’ nde 4 profesör tarafından, üniversite öğrencilerinin; yönetim, liderlik, takım çalışması, rekabet, stres yönetim vb. alanlardaki beceri ve yetkinliklerini ölçme ve değerlendirme amaçlı bir yazılım hayata geçirilmiştir. Bu programı kullanan Portekiz asıllı bir öğrenci, böyle bir programın sektördeki şirketlerin çalışanları değerlemesi açısından ve üniversite öğrencilerinin kendi yetkinliklerini görebilmeleri açısından uluslararası bir yarışma olarak düzenlenmeye başlanmıştır.

 

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.