Hayat Kimya’nın “Hayat’ı Keşfet” adlı staj programının başvuruları başladı. Program üniversitelerin 3. ve 4. sınıf öğrencilerine kariyerlerine yön verecek bir fırsat ve gerçek iş tecrübesini deneyimleme fırsatı sunuyor.

Hayat Kimya’nın üniversite öğrencilerine yönelik düzenlediği “Hayat’ı Keşfet” staj programına başvurular başladı. Gerçek iş tecrübesini deneyimleme fırsatı sunan staj programına üniversitelerin 3’üncü ve 4’üncü sınıf öğrencileri katılabiliyor.

28 Şubat tarihine kadar başvuru yapabilecek olan genç yetenekler “Hayat’ı Keşfet” staj programına katılım aşamasında genel yetenek sınavı, İngilizce sınavı ve grup vaka çalışması gibi süreçlerde de deneyim kazanma imkanı yakalayacak. Adaylar başvurularını hayat.com.tr ve kariyer.net üzerinden başvurularını yapabilecek.

2018’de 5 bin 200 başvuru

Hayat Kimya, staj programına geçtiğimiz yıl 5 bin 200 başvuru içerisinden, 19 farklı üniversite ve 16 farklı bölümden toplam 46 öğrenci seçildi. Öğrenciler; Pazarlama, Finans, İhracat, Üretim, Bilgi Teknolojileri, Satış ve İnsan Kaynakları gibi çeşitli departmanlarda görev alarak deneyim kazandı.