Arşivler

Henkel Art.Award. için son çağrı

Henkel CEE,  Henkel Art.Award.’a katılım için son başvuru çağrısı yaptı. 7 bin Euro para ve iki adet sergi desteğiyle toplam ödülü 35 bin Euro’ya ulaşan yarışmaya, Orta ve Doğu Avrupa bölgesindeki 23 ülkeden kreatif görsel sanatçılar katılıyor. Başvuru süresi 7 Haziran 2013 tarihinde sona erecek

Henkel Art.Award. 2013, KulturKontakt Austria ve Viyana Modern Sanat Müzesi’nin işbirliği ile düzenleniyor. Yarışma, bir kez daha resim, çizim, fotoğraf, video ve enstalasyon alanlarında çalışan görsel sanatçılar tarafından sunulan yenilikçi çalışmaları onurlandıracak. Henkel Art.Award.‘a Türkiye’den katılan sanatçıların çalışmalarını değerlendirecek olan jüri üyeleri 11 Haziran’da bir araya gelecek. Yarışmanın ilk etabındaki yerel jüride şu isimler yer alıyor: Başak Şenova (Küratör), Bige Örer (İstanbul Bienali Direktörü), Zeren Göktan (Sanatçı), Erdağ Aksel (Sanatçı ve Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi) Uluslararası değerlendirmeyi yapacak olan jüri ise tüm katılımcılar arasından beş finalisti aday göstermek üzere 2013 sonbaharında toplanacak. Ödül sahibi, Aralık ayında Viyana’da gerçekleştirilecek olan bir galada ilan edilecek.

Sanat ile insanların bir arada olmasına katkı sağlıyoruz

Henkel’in uzun zamandır sanat sponsorluğunu yaptığını belirten Henkel CEE Başkanı Günter Thumser şunları söyledi: “Sanat, karşılıklı anlayışa ve böylece insanların pozitif birlikteliğine katkıda bulunuyor. Henkel Art.Award ile bu gelişmeyi Doğu Avrupa’da da sağlamayı amaçlıyoruz.

Henkel Art.Award. 2013 – Başvuru dokümanları:
– CV hazırlama ve sanat kariyeri hakkında bilgi (İngilizce veya Almanca)
– Yaş sınırı: 40 (Aralık 2013’de Avusturya’da düzenlenecek olan gala töreni sırasında sanatçı 40. yaş gününe ulaşmamış olmalıdır.)
– Sanat eserlerinin 3-5 adet röprodüksiyonu: Orijinal eserler gönderilmemelidir!
– Resim, çizim ve fotoğraf alanlarında sanat eserleri: Fotoğraf, dosya ve/veya katalog biçiminde olmalıdır. (Boyut: azami A3). Slayt, CD veya DVD olarak gönderilmemelidir.
-Video ve enstalasyon dallarında sanat eserleri: DVD’de video olarak gönderilmelidir. (Azami sunum süresi: 10 dakikadır.)
– Bütün sanat eserleri 2010 yılı sonrasında üretilmiş olmalıdır.
Henkel Art.Award.2013’ye başvurular, en geç 7 Haziran 2013 tarihine (zarf üzerindeki tarih) kadar aşağıdaki adrese yapılmalıdır;

Türk Henkel A.Ş.
Kurumsal İletişim
Fatih Sultan Mehmet Mah.
Poligon Cad. No:8 Buyaka İki Sitesi
C Blok K:10-14   34771
Ümraniye – İstanbul  Tel: 216 579 40 59

Detaylı bilgi için: http://art.award.henkel-cee.com veya  www.facebook.com/HenkelArtAward

 

 

Gazeteci olmak için yola çıkarak Eskişehir Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Basın Yayın eğitimi aldı. Sektörel yayınlarda tecrübe kazanan, 2007 yılında Kariyer’de Editör olarak çalışmaya başlayan Nogay, 2011’den bu yana Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapıyor.
**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.