Arşivler

House of Talent Zirvesi başlıyor

Üniversiteli yetenekleri insan kaynakları profesyonelleriyle, iş dünyası profesyonellerini ise eğitimin merkezi üniversitelerle buluşturan House of Talent Zirvesi başlıyor.

House of Talent Zirvesi, üniversiteli yetenekleri bugünün iş dünyasını daha yakından tanımaları için şirketlerle, şirketlerin yeteneklerini ise geleceğe daha hazır hale gelmeleri için üniversitelerin Yaşam Boyu Eğitim Merkezleri ve Lisansüstü programları ile buluşturuyor. Zirve, şirketler ile üniversitelerdeki yetenekleri bugünün ihtiyaçlarına uyum sağlayacak donanımla buluşturmak için Now Business &Tech Week’te yerini alacak. Etkinlikte, Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek Speed Interviewing Seansları ile üniversiteliler çok kısa sürede çok sayıda mülakat deneyimi yaşayacak.

Çalışanlarının eğitim ve gelişimine milyonlarca lira yatırım yapan şirketlerin yönetici ve İK uzmanları, üniversitelerin Yaşam Boyu Eğitim Merkezleri ve lisansüstü programları ile kurumsal anlaşmalar yapmak için buluşacak. Üç gün boyunca üniversitelerle şirketler üniversite standlarında buluşurken, üç farklı etkinlikle de üniversiteliler şirket profesyonelleri ile bir araya gelecek.

8 Mayıs 2018 Salı 18:00 – 20:00/ Mülakat Deneyimi Konferansı

Üniversitelilere özel hazırlanan Mülakat Deneyimi Konferansı ile mülakatlar öncesi hazırlıklı olmalarına katkı sağlanacak. 2 saat sürecek etkinlikte, İnsan Kaynakları profesyonelleri mülakat deneyimini sahneye taşıyacak ve uygulamalı olarak dikkat edilmesi gereken konulara dikkat çekecek. Bu sayede üniversiteli yetenekler sonraki iki gün sürecek mülakatlara daha hazır olacak.

9 Mayıs 2018 Çarşamba 14:00-18:00 – 10 Mayıs 2018 Perşembe 10:00-13:00 / Speed Interviewing Seansları

Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilecek Speed Interviewing etkinliği ile katılım hakkı kazanan üniversiteli yetenekler daha kısa sürede onlarca şirketle görüşme imkanına sahip olacak. Farklı sektörlerin farklı saatlerde gerçekleşeceği mülakatlarda her üniversiteli en az altı profesyonelle, dahil olan her şirket de en az 12 adayla bir saat içinde görüşme şansı yakalayacak. Online olarak alınacak başvurularla yapılacak ilk eleme sonrası seçilen üniversiteli yetenekler bu ayrıcalığa sahip olacak.

9 Mayıs 2018 Çarşamba/İnsan Kaynakları Zirvesi Özel Katılım Hakkı

Yalnızca üniversite öğrencilerine özel bir fiyat ile Volkswagen Arena’da 23. İnsan Kaynakları Zirvesi’nin ilk günü açılış oturumlarına katılım imkanına sahip olacak. Katılım için https://www.biletino.com/event/eventdetail/5334 adresi ziyaret edilebilir.

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.