İşe gidip gelirken, bir mola anında ya da tükenmişlik hissettiğin o can sıkıcı anlarda sana yeni bir bakış açısı sunacak bir şey yapmaya ne dersin? Kariyer hayatına ışık tutarak hedeflerine ulaşmanı sağlayacak 10 podcast’i senin için paylaştık.

Kariyerinin sıkışıp kaldığını hissediyor, gelecek adına kaygı mı taşıyorsun? Eğer böyle hissediyorsan hiçbir şeyin kendiliğinden iyileşmeyeceğini hemen söyleyelim. Kariyerinin ilerlemesini sağlamak senin elinde. Bu nedenle mesleki yetkinliklerini, kişisel becerilerini kariyer hedeflerine uygun olarak kullanmayı bilmelisin. Bu süreç derin bir iç çalışma gerektirdiğinden, kariyer odaklı şu 10 podcast sana yol gösterebilir.

Kariyer hayatına ışık tutacak 10 podcast

The Growth Mindset Podcast

Zor durumları büyüme fırsatlarına dönüştürebilmek, iş hayatında başarılı ve mutlu olmanın en önemli unsurlarından. Tükenmişlik, ticari kilit noktalar ve etkili iletişim gibi konuların ele alındığı bu podcast, sana yeni bir bakış açısı sunarak başarılı olma yolunda neler yapman gerektiğini anlatıyor.

Happen To Your Career

İşinden memnun değilsen, yapman gereken tek şey harekete geçmek. Başta da söylediğimiz gibi olumsuzlukların kendiliğinden düzelmesini beklememelisin. Kariyer hayatınla ilgili yeni bir yolculuğa çıkmadan önce ihtiyacın olan araçları, yol haritalarını ve ilhamı “Happen To Your Career”da bulabilirsin.

Pivot

Rutinin dışına çıkarak değişim için bir adım atmaya çalışmak elbette ki zor. Podcast sunucusu Jenny Blake; korkuyla yüzleşmekten güvensizliklerin üstesinden gelmeye, bireysel güçleri belirlemekten bunlardan nasıl yararlanılacağına kadar birçok önemli püf noktasını Pivot podcast’inde paylaşıyor.

The Goal Standard

Başarılı olmaya giden yol oldukça zor ve hepimizin de bildiği gibi hiç kimse bir gecede başarıya ulaşmıyor. Başarı; azim, mücadele, istek, tutku vb. birçok etmenin bir araya gelmesiyle ediniliyor. Bu podcast ise sonunda başarıyı elde etmiş kişilerin geçirdikleri süreçleri ve özellikle krizlerin üstesinden nasıl geldiklerini dinleyicilerle paylaşıyor.

Career Cloud Radio

Özgeçmiş hazırlama ve iş arama konusunda merak ettiklerin mi var? Tüm merak ettiklerini Career Cloud Radio yayınlarından dinleyebilir, doğrudan uzmanlardan tavsiyeler alabilirsin.

Nasıl Olunur?

Alanında başarılı olan insanlarının sırrı ne? Bunu nasıl başardılar? Sana ilham olacak birçok başarı hikayesine kulak vererek kendi başarı öykünü yazmaya ne dersin? Gazeteci/Yazar Nilay Örnek, farklı alanlarda çalışan ve o alanlarda başarılı olmuş kişileri “Nasıl Olunur?” podcast’inde dinleyicilerle buluşturuyor.

Career Talk: Learn – Grow – Thrive

Mülakata hazırlık, iş hayatındaki zorlukların üstesinden gelme, kariyer değişimi vb. konularda sana yön gösterecek ipuçları arıyorsan, bu yayını dinleyebilirsin.

Side Hustle School

Düzenli bir işte çalışırken, aynı zamanda bir girişim yapma hayalin mi var? Neden olmasın? Bu fikri hayata geçirenlerin nasıl başarılı olduklarını öğrenmek ve eyleme geçirilebilir stratejiler hakkında bilgi almak için Side Hustle School’u dinleyebilirsin.

Repurpose Your Career

Kariyer hayatının gidişatından memnun değilsin, ama yeni bir adım atmaktan da korkuyorsun. Herkes dönem dönem böyle hissedebilir. 30 yıllık kariyer hayatı boyunca yeni kararlar almaktan çekinmeyen Marc Miller, kariyerini yeniden tasarlamak isteyenlere yol gösterecek püf noktaları sunuyor.

Safe For Work

Hepimiz ofiste zor durumlarla karşılaşıyoruz. Peki, zorlukları nasıl yönetmeliyiz? Sorunun cevabı Safe for Work’te. İş hayatında tükenmişlik hissinden nasıl kaçınılacağından, zorlu konuşmaların üstesinden nasıl gelineceğine kadar birçok püf noktası bu yayında paylaşılıyor.

Kaynaklar: ForbesGlassdoor