Global ölçekte çalışmaya değer görülen şirketleri belirleyen Great Place to Work Enstitüsü; “Bilişim ve Yazılım Sektörünün En İyi İşverenleri 2022 Listesi”ni açıkladı! Kariyer.net, IT sektörünün en iyi işverenleri arasında yer aldı.

Kariyer.net olarak yeni nesil teknolojileri kullanarak, Türkiye’nin istihdam piyasasına yön verme vizyonuyla çalışıyoruz ve insanı odağımıza alan bir yaklaşımla ilerliyoruz. Bu yıl Great Place to Work Enstitüsü’nün farklı kategorilerdeki değerlendirmeleriyle Harika İş Yeri Sertifikası‘nı ve Well-Being Özel Ödülü’nü almış; ayrıca 2022 Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük Listesi’ne girmiştik. Sektörel olarak yapılan değerlendirmede de Bilişim ve Yazılım Sektörünün En İyi İşverenleri 2022 Listesi‘nde yer aldık ve IT sektörünün en iyi işverenlerinden biri seçildik.   

Uysal: “Çalışan memnuniyetinde standartları belirlemeye devam ediyoruz” 

GPTW gibi çalışan deneyimi açısından dünyanın en saygın organizasyonlarından birinde başarının devam ettiğini vurgulayan Kariyer.net Genel Müdürü Fatih Uysal, şunları söyledi: “Kariyer.net olarak, 2014 yılında kurulan Ar-Ge merkezimizde üretilen yeni nesil teknolojilerle, hayalleri hayatlarla buluşturuyor ve gücümüzün kaynağı olan çalışanlarımızla birlikte büyüyoruz. Çalışanlarımıza; çeşitliliğe ve kapsayıcılığa önem veren, eşit, şeffaf ve katılımcı bir iş yeri kültürü ve ortamı sunmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda uyguladığımız politikalar ve hayata geçirdiğimiz çalışmalarla ilk kez 2018 yılında Great Place to Work Enstitüsü tarafından Türkiye’nin En İyi İşverenleri ödülüne layık görülmüştük. 2022 yılında ise başarı çıtamızı daha da yükselterek Great Place to Work karnemizi genişletmeye devam ettik. Mart ayında %97’lik memnuniyet derecesiyle ‘Great Place to Work – Harika İş Yeri Sertifikası’nın sahibi olduk. Haziran ayında ise çalışma arkadaşlarımızın refahı için hayata geçirdiğimiz fark yaratan uygulamalarımızla Great Place to Work Well-Being Özel Ödülü’ne layık görüldük. Ardından değer katan çalışmalarımız ve gönüllülük yaklaşımlarımız sayesinde sosyal sorumluluk ve çalışan gönüllülüğünde Türkiye’nin en iyi şirketlerinin belirlendiği Sosyal Sorumluluk ve Gönüllülük Listesi’nde yer aldık. Kariyer.net olarak, şimdi de “En İyi İşverenler IT 2022” listesinde kategori birincisi olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu başarıda emeği olan tüm çalışma arkadaşlarımıza, Teknoloji ve İnovasyon ekibimize ve İnsan Kaynakları ekibimize teşekkürlerimi sunuyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çalışan deneyimini ve memnuniyetini odağa alan uygulamaları devreye alarak, bu alanda çıtayı daha yukarı taşımaya devam edeceğiz.”