Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü MBA programı, global krizin etkisini en yoğun hisseden gençlerin girişimci ve lider yönlerini ortaya çıkarmayı vaad ediyor. İşletme Enstitüsü Direktörü Dr. Celal Aksu, MBA programı ile sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında uluslararası firmalarda, sivil toplum örgütlerinde ve kamu sektöründe başarılı olabilecek lider ve girişimci gençler yetiştireceklerini söylüyor.

Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü MBA programı 2009-2010 akademik yılında ilk öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor. Özyeğin Üniversitesi MBA programı ile global krizin etkisini en yoğun hissedenlerin başında gelen gençlerin girişimci ve lider yönlerini ortaya çıkarmayı vaad ediyor. 20 Ağustos 2009 tarihinde başlayacak olan Özyeğin Üniversitesi MBA programı için son başvuru tarihi 15 Temmuz 2009. Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü Direktörü Dr. Celal Aksu, MBA programı ile sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında uluslararası firmalarda, sivil toplum örgütlerinde ve kamu sektöründe lider ve girişimci gençler yetiştireceklerini söylüyor. Aksu, Özyeğin Üniversitesi’nin iş dünyası ve sektörlerle iç içe eğitim anlayışını MBA programlarında da sürdüreceklerini belirtiyor. Celal Aksu,  “Gençler MBA eğitimi ile iş dünyasında karşılaşabileceği sorunlara, uygulanabilir yaratıcı çözümler geliştirebilecek bilgi birikimine ve gerçek iş deneyime sahip olacaklar” diyor.

Gece ve gündüz esnek programlar sayesinde öğrenciler kendi öğrenim programlarını belirleyebilecekler

Özyeğin Üniversitesi MBA eğitimini gece ve gündüz olmak üzere iki program halinde şekillendiriyor. Öğrenciler gündüz programını 21 ayda tamamlarken, gece programını 3 yılda bitiriyor. Öğrenciler kendi zamanlarına göre öğrenim programını belirleyebiliyor. Dr. Celal Aksu, öğrencilerin çalışma saatlerine göre gündüz programından geceye veya gece programından gündüze geçiş yapabileceklerini söylüyor: “İşi nedeniyle gece programına katılan öğrenci, işinden ayrıldığı takdirde gündüz programına geçip, programı erken bitirme şansına sahip olabilecek.”

Celal Aksu: “MBA öğrencileri için zengin burs ve kredi olanaklarını bir arada sunuyoruz”

Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü 2009-2010 akademik yılında MBA gündüz ve gece programlarına toplam 40 öğrenci alacak. Programa kabul edilen öğrenciler yüzde 25, yüzde 50,  yüzde 75 ve yüzde 100 oranlarında burs alma imkanına sahip. Öğrenciler ayrıca öğrenim kredisi olanağından da yararlanma şansına sahip olacak. Finansbank işbirliği ile sunulan ve faiz oranını kısmen Üniversite’nin karşıladığı öğrenim kredisi modeline göre, kredi başvurusu Finansbank tarafından olumlu bulunan öğrenciler kredinin geri ödemesine ilk iki yıldan sonra başlayabilecekler. Celal Aksu, dünyada genellikle MBA eğitimi için burs verilmediğini, öğrenim ücretini ya öğrencinin kendisinin ya da çalıştığı kurumun ödediğini söylüyor ve ekliyor, “Ancak Türkiye’de durum farklı. MBA eğitimi almak isteyen, fakat finansal zorluklar nedeniyle alamayan büyük bir kesim var. Biz bu kesim için de ulaşılabilir olmayı hedefliyoruz. MBA öğrencileri için zengin burs ve kredi olanaklarını bir arada sunuyoruz.”

Her yıl başarılı öğrencilere yurtdışında staj olanağı

Özyeğin Üniversitesi İşletme Enstitüsü MBA programı her yıl başarılı öğrencilerine yurtdışında staj imkanı sunuyor. Celal Aksu, MBA öğrencilerinin sadece Türkiye’deki değil dünyadaki gelişmeleri yakından izleme, inceleme ve değerlendirme fırsatı yakalayacağını belirtiyor. Aksu, üniversitenin yurt dışında dünyanın tanınmış firmalarında sağlayacağı staj imkanlarıyla her yıl başarılı altı öğrenciye iş dünyasının kapılarını aralayacaklarını sözlerine ekliyor.