Arşivler

Pazarlama dünyası Shopper Marketing’i tartışıyor

Alışveriş dünyasının son yıllardaki önemli gündem maddelerinden biri olan ve perakendede alışveriş dinamiklerini inceleyen “Shopper Marketing” konusu 11 Nisan’da Bahçeşehir Üniversitesi’nde düzenlenecek konferansta tartışılacak.

 

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) İletişim Fakültesi Reklam, Medya ve Tüketici Araştırmaları Merkezi (RMT) ve IPSOS işbirliğiyle düzenlenecek Uluslararası Shopper Marketing Konferansı pazarlama, perakende, reklam ve akademi dünyasının önemli isimlerini bir araya getirecek. İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Gürgen’in açılış konuşmasıyla başlayacak konferansta konuşmacı olarak Ipsos Türkiye Deputy CEO’su Renan Burduroğlu ve Altavia Türkiye’nin CEO’su Zeynep Necipoğlu da yer alacak. Konferansta ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Atıf Bir de “Shopper Marketing’de Entegre İletişim Planı” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

 

Pazarlama ve Shopper Marketing konuşmaları

Konferansla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Ali Atıf Bir, Türkiye’nin pazarlama alanında son yıllarda geldiği noktaya dikkat çekerek, geleneksel reklam gelirlerinin artmasının, alışverişçilerin sahada tetiklenmesine bağlı olduğunu vurguladı. Bu anlamda konferansın pazarlama dünyası için ufuk açıcı olacağını belirten Bir, bu alanda dünyaya örnek olabilecek uygulamalara imza atmış kişilerin görüşlerini ve deneyimlerini paylaşması için işbirliği yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.  Konferansın konuşma başlıkları ise şöyle olacak:

Ipsos New York’tan Fabio Martins Shopper & Mega Trends – World başlıklı oturumda,  Ipsos Türkiye’den Didem Gülyurt Shopper Benchmark – Türkiye oturumunda, Altavia Paris’ten Jean Marc Megnin ise Shopper Karar Süreci ve Etkileşimler oturumunda konuşma yapacak. Ayrıca, Coca Cola İçecek’ten Asya Ceyhun Marka ve Shopper İlişkisi oturumunda, Migros’tan Mustafa Bartın “Kişiselleştirmeyi Mağazada Tamamlamak Mümkün mü?” başlıklı oturumda, POPAI’den Volkan Keskinoğlu Mağaza İçi Shopper Marketing Yöntemi oturumunda, Unilever Türkiye’den Burçak Dolanay ise “Alışverişçi Pazarlaması Nedir?” oturumunda konuşmacı olarak yer alacak.

11 Nisan günü üniversitenin Beşiktaş Kampüsü’nde gerçekleştirilecek konferansın ana sponsorluğunu Altavia Türkiye üstlenirken,  yan sponsarlar Turkishtime ve POPAI’nin yanı sıra MindShare Business Planning  ise medya sponsoru olarak yer alıyor.

**İçeriklerimizle ilgili görüş ve önerilerinizi editor@kariyer.net adresinden bize iletebilirsiniz.