Türk Hava Yolları (THY), uçuş ve yer çalışanı pozisyonlarında 2024 yılı içinde 5 bin kişilik istihdam sağlamayı planlıyor.

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, Türkiye’de genç nüfusun en çok çalışmak istediği şirketler arasında zirvede yer alan THY’nin, yayımladığı “Take-Off 101”, “Take-Off Jr.” ve “Take-Off Cadet” iş ilanlarıyla uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağını duyurdu.

THY İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdulkerim Çay; THY’nin büyüme stratejileri doğrultusunda her yıl çalışan sayısını artırmaya yönelik çabalarını sürdürdüğünü, 2023 yılında 5 bin 134 kişiyi bünyelerine kattıklarını söyledi. 2024 yılında da benzer bir hedefle yeni alım yapacaklarını açıkladı. THY’nin ortaklıklarıyla birlikte 10 yıl içinde toplam çalışan sayısını 150 bin kişiye çıkarmayı amaçladıklarını da belirtti.

THY, Take-Off 101 (Part-Time Öğrenci) ve Take-Off Jr. programlarıyla farklı alanlardan gençlere çalışma imkanı sunuyor. 3. ve 4. sınıf lisans öğrencilerine öğrenimleri devam ederken iş deneyimi kazanma fırsatı sunan programlar, gençler için önemli bir ilk adım vadediyor.

Take-Off Cadet programı ise bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunlarına başvuru şansı sunuyor. 31 Aralık 2003 – 1 Ocak 1994 tarihleri arasında doğmuş kişilerin başvurabileceği program, ikinci pilot adaylarını yetiştirmek üzere düzenleniyor.

THY istihdam programlarına başvurular, 30 Nisan 2024 tarihine kadar devam edecek.