Yapı Kredi İnsan Kaynakları, Heroes Club programıyla kişisel gelişimine önem veren, iş dünyasını tanımak ve vizyonunu geliştirmek isteyen, çevresine ve topluma duyarlı üniversite öğrencilerine Yapı Kredi’de çalışma, geleceğin yöneticileri olma fırsatını sundu.

İlk mezunlarına Yapı Kredi’deki ihtiyaçlar doğrultusunda iş sahibi olma fırsatı sunan Heroes Club’a üniversitelerin İktisat ve İdari Bilimler, Endüstri, İşletme ve Matematik Mühendisliği bölümlerinde okuyan ve İngilizce bilen 3’üncü sınıf öğrencileri başvurdu. Programa seçilen öğrenciler iki senelik bir gelişim ve kişisel keşif programı olan Heroes Club’ta Yapı Kredi’nin köklü ve güçlü yapısını tanıma, dinamik, global dünyasına dahil olma fırsatını elde ediyor. İki yıllık süreci başarıyla tamamlayan kahramanlar mezun olur olmaz Türkiye’nin dört bir yanında hizmet veren Yapı Kredi şubelerinde iş imkanı elde ettiler.

Öğrencilerin gelişimine katkı sağlanıyor

Amaçlarının gençleri iş hayatına hazırlamak, kariyer planlamalarına yardımcı olmak ve bu süreçte Yapı Kredi’nin onlara ne gibi imkanlar sunabileceğini göstermek olduğunu belirten Yapı Kredi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cihangir Kavuncu, “Bankamızın kurum kültürüne uyum sağlayabilecek, öğrenmeye ve gelişime açık, dinamik çalışanları bankamıza kazandırmak hedefiyle öğrencilere kişisel gelişim, kültürel bağ ve sosyal sorumluluk konularına odaklı keşif ve gelişim dolu bir dünya sunuyoruz. Kahraman adaylarımız, şubelerimizi ve farklı departmanlarımızı tanıma, iş dünyasındaki seminerlere katılma, İK uzmanlarımızdan danışmanlık alma, yeni bakış açıları sağlayan gelişim kamplarına katılma şansını yakalıyorlar. Öğrenciyken part-time iş ve staj fırsatına sahip olmalarının yanı sıra Yapı Kredi Bankacılık Akademisi’nin tüm kaynaklarından yararlanabiliyor, okuldaki derslerine iş dünyasındaki uzmanlarla hazırlanabiliyorlar. Bunlara ek olarak kurumsal sosyal sorumluluk projelerine profesyonellerle birlikte dahil olabiliyor, hatta kendi sosyal sorumluluk projelerini de yaratma fırsatını elde edebiliyorlar” değerlendirmesinde bulundu.

Heroes Club’a bu yıl 50 kişi alınacak

İki yıl sonunda Yapı Kredi’ye uyum sağlayacak, başarılı öğrencileri işe alacaklarını dile getiren Kavuncu, “Bu yıl başvurular sonrası yapılacak değerlendirmeler sonunda Heroes Club’a yaklaşık 50 kişi dahil edeceğiz. Aramıza yeni katılan öğrencilerin de her birinin bir koçu olacak. İnteraktif eğitimlerimizin yanı sıra iki-üç günlük kamplarımıza, çeşitli aktivitelerimize de katılabilecekler. Öğrencilerimize ihtiyaçlarına yönelik eğitimler vererek kendilerini geliştirmelerine yardımcı olacağız” şeklinde konuştu.

Kahraman adayları, başvurularını 3 Kasım 2013 tarihine kadar Yapı Kredi İK Facebook sayfasından yapıldı. Heroes Club hakkında detaylı bilgi ve  tarihleri de http://www.facebook.com/YapiKrediIK adresindeki Yapı Kredi İK Facebook sayfasında yer alıyor.