SEKTÖRÜN DEVLERİ “SÜRDÜRÜLEBİLİR İŞ” İÇİN SAHNEYE ÇIKIYOR!

Sektörün önde gelen firmaları ile öğrenciler, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Kulübü’nün 10-11 Mart 2015 tarihlerinde düzenleyeceği ‘Yeşil Sektör 2015’ seminerinde bir araya geliyor.Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Çevre Kulübü’nün bu yıl 4.’sünü düzenleyeceği Yeşil Sektör Seminer Günleri iş dünyasının devlerini öğrencilerle bir araya getirecek. Kariyer.net’in iletişim sponsorluğu ile sürdürülecek etkinlikte sektörün önde gelen firmaları seminerde ‘Sürdürülebilir Çevre ve Enerji Yaklaşımını ve Yeşil, Sürdürülebilir İş’ konularını masaya yatıracak. YTÜ Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinlikte, sektörün önemli firma ve isimlerinin çevreci yaklaşımları, öğrencilerle buluşacak.

Bu sene “Sürdürülebilir İş” sloganıyla gerçekleştirilecek programda, açık oturum konsepti ile öğrencilerin “yeşil iş” konusunda farklı bakış açıları kazanması hedefleniyor. Geçmiş senelerden farklı olarak da alanında önemli projelerin Yeşil Sektör 2015 etkinliğinde tanıtımı yapılacak. Ayrıca etkinliğin en büyük ilgi odağı, kariyer alanında sektöre atılacaklar için Kariyet.Net eğitimi verilecek.

Türkiye’nin farklı illerinden gelecek katılımcılar ile gerçekleşecek Yeşil Sektör 2015, ayrıca katılımcı firma sayısını da arttırıp hitap edilen sektör yelpazesini genişletecek.

Yeşil Sektör 2015 seminer ana gündem konularıysa şu şekilde olacak;

* Yeşil Binalar
* Sürdürülebilirlik
* Yeşil Kimya
* Sürdürülebilir Finans
* Alternatif Enerjiler
* Taşıtlarda Enerji Verimliliği
* İnovasyon
* İş Sağlığı ve Güvenliği