Genel Koordinatör Nedir?

Genel Koordinatör Nedir?

Genel Koordinatör; firmaların, şube ve birimleri arasında koordinasyon sağlayan ve bu alanda rapor oluşturan kişidir. Bu pozisyonda çalışanlar, aynı zamanda denetleme raporlarını şirket yönetimine ya da genel müdüre sunmakla yükümlüdür.

Genel Koordinatör Ne Yapar? Genel Koordinatör Görevi Nedir?

Çalışılan kurumda birimler arasındaki iletişimin ve çalışmanın sağlıklı bir şekilde ilerlemesi genel koordinatöre bağlıdır. Genel koordinatör, birimler arasında etkin bir bağ kurarak işlerin doğru ve zamanında yapılmasını sağlar. Genel koordinatörlerin başlıca görevleri şöyledir:

  • Şirket birimleri arasında koordinasyonu sağlamak ve düzenlenen toplantılara katılmak,
  • Personeller arasında koordinasyonu sağlamak ve onları yönlendirmek,
  • Genel müdür ya da yöneticilerin, firma ile ilgili istek ve hedefleri doğrultusunda verilen görevleri eksiksiz olarak zamanında yerine getirmek,
  • Firma bünyesinde bulunan şubeler dışındaki tüm birimlerin koordinasyonunu sağlamak.

Genel Koordinatör Nasıl Olunur?

Genel koordinatör olabilmek için bireylerde bazı özelliklerin bulunması gerekir. Bunların başında yöneticilik yeteneği yer alır. Aynı zamanda insan ilişkilerinde iyi olan, aktif çalışabilen ve düzenli çalışma disiplinine sahip olanlar bu mesleği tercih edebilir. Kişinin sistem kurma becerisinin yüksek olması, ekip yönetebilmesi, organizasyon planlaması ve program yapması gerekir. Arşiv ve dosya işleri yapabilen, rapor tutabilen bireyler de bu iş için uygun kabul edilebilir.

Genel Koordinatör Eğitimi

Genel koordinatör olabilmek için genellikle bölüm şartı aranmaz ancak istenilen özelliklere uygun olarak Halkla İlişkiler, İşletme Bölümü ve İktisat Bölümü başlıca tercihler arasında yer almaktadır.

ORTALAMA MAAŞ Detayları Gör
6.620 / Aylık
129 kişinin ortalama maaşıdır.