“2021’in Nabzı: Beyaz Yaka Çalışanlar ve İşverenler Neler Bekliyor?” araştırması sonuçlandı!

0

Kariyer.net’in Curiocity iş birliğiyle HR Pulse araştırma serisi kapsamında gerçekleştirdiği “2021’in Nabzı: Beyaz Yaka Çalışanlar ve İşverenler Neler Bekliyor?” araştırmasının sonuçları yayınlandı. 

18 Aralık 2020 – 4 Ocak 2021 tarihleri arasında 4.004 beyaz yaka çalışan ile 830 işverenin katılımıyla gerçekleştirilen araştırmada; çalışanların hayal ettikleri ücret artış oranının ortalama %24,1 olduğu, buna karşılık 2021 yılı için tahmin ettikleri ücret artış oranının %12,4 olduğu ortaya çıktı.

Diğer yandan, işverenlerin yarısı pandemiden olumsuz etkilendiklerini belirtse de 2021 yılı için çalışan sayısında artış yapmayı planlayan şirketlerin oranının %44 olduğu görüldü.

Çalışanların beklentisi “Tatmin edici maaş ve prim sistemi”

Araştırmaya katılan her 10 çalışandan 6’sı, önümüzdeki 6 ay içerisinde iş değiştirmeyi düşündüğünü belirtti. Bu düşünceyi tetikleyen temel nedenin ise “ücret ve yan hakların mevcut durumda yetersiz kalması” olduğunu söyledi. İş değiştirmeyi düşünenlerin maaş artışı beklentisinin ise ortalama %30 oranında olduğu görüldü.

Tüm verileri detaylı olarak incelemek için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz.

Raporun tamamını okumak mı istiyorsunuz? Gelin, tanışalım!

Teşekkürler!

Formda paylaştığınız e-posta adresine, raporu indirebileceğiniz bir link gönderdik. Gelen kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!