Microsoft’un kurucularından Bill Gates, pandemi nedeniyle izole bir yaşam sürmeye çalıştığımız şu dönemde okunması gereken 4 kitap önerdi. İşte, o kitaplar!

Dönem dönem kitap önerilerinde bulunan Bill Gates, bu kez de pandemi döneminde okunması gereken kitapları paylaştı.

Yeni Jim Crow: Renk Körlüğü Çağında Kitlesel Hapsedilme

Bill Gates’in önerilerin ilki, sivil haklar avukatı ve hukuk uzmanı Michelle Alexander’ın kaleme aldığı Yeni Jim Crow: Renk Körlüğü Çağında Kitlesel Hapsedilme (The New Jim Crow: Mass Incarceration in the Age of Colorblindness) isimli kitap.

Tuzdan Nefes: Ölümcül Genetik Hastalık, Bilimde Yeni Çağ, Tıbbı Değiştiren Hasta ve Aileler

Gates’in önerdiği 2’inci kitap ise Bijal P. Trivedi’nin yazdığı Tuzdan Nefes: Ölümcül Genetik Hastalık, Bilimde Yeni Çağ, Tıbbı Değiştiren Hasta ve Aileler (Breath from Salt: A Deadly Genetic Disease, a New Era in Science, and the Patients and Families Who Changed Medicine Forever) kitabı.

Görkemli ve Sefil: Blitz Döneminde Churchill, Ailesi ve Direnişin Destanı

Bill Gates’in 3’üncü önerisi ise Erik Larson’ın yazdığı Görkemli ve Sefil: Blitz Döneminde Churchill, Ailesi ve Direnişin Destanı (The Splendid and the Vile: A Saga of Churchill, Family, and Defiance During the Blitz) adlı kitap. Gates, ”Olayların gidişatına şüpheyle yaklaşan ve baskı altında görev yapan bir lideri” anlattığı için bu kitabı önemli bulduğunu ifade ediyor.

Pandemi Sonrası Dünya İçin 10 Ders

Gates’in son önerisi de Fareed Zakaria’nın yazdığı Pandemi Sonrası Dünya İçin 10 Ders (Ten Lessons for a Post-Pandemic World) isimli kitap.