2019 yılında profesyonel iş kadınlarının ve kadın girişimcilerin birbirlerini desteklemesi ve iş geliştirmeleri amacıyla kurulan; Türkiye’nin ilk ve tek kadın sosyal medya ağı İşKadını.Net, ulusal çapta “Oyuna Geri Dönüyoruz” projesini başlattı!

İş hayatına geri dönmek isteyen, Covid 19 pandemisinde işini kaybeden veya bir girişim fikri olan kadınlar için hazırlanan projeyi; Doğuş Üniversitesi, Pertsy ile birlikte Kariyer.net olarak biz de destekliyoruz.

Proje; Pertsy tarafından hazırlanmış kişiye özel detaylı bir yetkinlik analizi ve Doğuş Üniversitesi tarafından sertifikalandırılan, günümüz çalışma şartlarına göre yenilemiş 17 ayrı eğitim içeriyor. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan kadınlar, “Doğuş Üniversitesi Eğitim Sertifikası”na sahip olacaklar ve Kariyer.net üzerinden iş başvurularını yapabilecekler.

Projeyle ilgili olarak Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Turgut Özkan;

“Doğuş Üniversitesi olarak “Oyuna Geri Dönüyoruz” projesine verdiğimiz destekle iş hayatına ara vermek durumunda kalmış ya da pandemi sonrası iş yaşamına yeni atılacak olan kadın çalışan adaylarına, iş yaşamında temel beceriler ve kişisel gelişim temalı eğitimler dizisi sunuyoruz. Böylece kadınlarımızın, iş hayatlarına avantajlı başlamalarını sağlamayı amaçlıyoruz. Özellikle eğitim kurumlarının kadın çalışanların iş hayatına kazandırılmasında aktif rol almasının, işverenler ve kamuoyu nezdinde konuyla ilgili farkındalık yarattığının bilincindeyiz. Bu açıdan pandemi sürecinde yaşanan olumsuz koşullar nedeniyle iş yaşamından uzak kalan kadınlarımızın daha da güçlenerek sahaya dönmesi için eğitim ve sertifikalandırma desteği vermekten gurur duyuyoruz.” dedi.

İşKadınıNet Kurucususu ve CEO’su Tuna Cankurtaran ise projeyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı:

Oyuna Geri Dönüyoruz projesiyle iş yaşamında pandemi öncesinden başlayan ve pandemi sürecinde daha da derinleşen kadın istihdamındaki olumsuzlukları azaltmayı, eşit şartlarda iş yaşamında yer almalarını sağlamayı ve onları tekrar yüreklendirmeyi amaçlıyoruz. Böylece aradaki uçurumu bir nebze olsun kapatmayı umuyoruz. Bu projeyle var olan olumsuzlukları kapatmak için kadınlarımıza her türlü iletişim ve eğitim desteğini vereceğiz. Oyuna dönmek isteyen veya bilgilerini tazelemek isteyen tüm kadınları projemize katılmaya davet ediyoruz.”

“Bu oyunda ben de varım!” diyorsanız, Oyuna Geri Dönüyoruz web sitesi üzerinden başvuru yapabilir, ücretsiz eğitimlere katılarak sertifika almaya hak kazanabilirsiniz.