Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi; gerçek zamanlı ve yapay zeka tabanlı veri analizi yapabilen ve çalışan bağlılığı gelişimi için aksiyonlar oluşturabilme imkanı sağlayan, çalışan bağlılığı platformu WeFocus’u geliştirdi.

Çalışanların şirketlerine bağlılığı, yaratıcılık ve üretkenlik gibi birçok konuyu etkilediğinden müşteri memnuniyeti ile de doğrudan ilişkili. Şirket içi adalet, kişiler arası saygı ve iş arkadaşlarıyla ilişkiler gibi birçok faktöre bağlı olan çalışan bağlılığını arttırmak, küçük ya da büyük ölçekli bütün firmaların ortak ihtiyacı. Bu anlamda insan kaynakları departmanlarının yardımcısı olacak WeFocus platformu ile şirketler, çalışanlarının duygu durumlarından motivasyon seviyelerine, gelecek planlarından şirketlerine olan bağlılıklarına kadar her şeyi periyodik anketler eşliğinde ölçümleyebilecek ve ortaya çıkan sonuçlara göre proaktif ve geliştirici eylemler planlayabilecek.

“Odak Noktamız, Mutlu Çalışanlarınız” söylemini sahiplenen WeFocus, geleneksel yollarla yılda birkaç kez yapılan anketler yerine; sektör uzmanları, akademisyenler ve danışmanlarla oluşturulmuş en güncel soru havuzuyla istenilen periyodlarda anket çalışmaları yapılmasını sağlıyor. Anketlerle birlikte gerçek zamanlı ölçümlemeler yapma imkanı ve standardize edilmiş, görselleştirilmiş ve kolay anlaşılır analizler sunuyor. Bu analizler eşliğinde de aksiyon önerileri getiriyor, çalışan bağlılığını iyileştirme hamlelerini planlamada ve sonrasında destek oluyor. Şirketler ise yapılan çalışmaların sonuçlarını ölçümleyerek, yöneticilerini bu verilerle destekliyor ve süreci kolayca yönetebiliyor. Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.