Dinamo Kozmetik İnsan Kaynakları Birim Yöneticileri Gamze Karataş ve Kübra Adalı; şirketin İK uygulamalarını, çalışan bağlılık oranını güçlü tutmak adına yaptıkları çalışmaları paylaştı.

Dinamo Kozmetik ve Grup şirketleri olarak 2013 yılında Türkiye’de temellerimizi attık ve her geçen yıl hedeflerimizi büyüterek bugün yaklaşık 300 kişiden oluşan ekibimiz ve toplamda 20.000 m2’lik alanımız ile İstanbul, Kocaeli, Antalya ve ABD’de olmak üzere 4 lokasyondan dağıtım operasyonumuzu yönetmekteyiz. Kişisel bakım, hijyen ve otel buklet ürünleri üretimi yapmaktayız.

GMP, BRC, ISO 9001 standartlarında uluslararası normlara uygun ve FDA onaylı üretimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Türkiye’nin ilk TSE onaylı maskesini üretme gururunu yaşıyor ve TSE onay belgesine sahip 4 firmadan biri olarak sektörde faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Türkiye’den dünyaya ulaşan büyük bir marka olma yolunda, gelişime ve yeniliğe açık bir ekibiz.

“Kadın çalışan oranımız %60”

Çalışanlarımızın %75’i üretim alanında, %25’i ise teknik ve idari alanlarda çalışıyor. Kadın istihdamı konusunda sektörümüzde öncü firmalardan biri olmanın gururunu yaşıyoruz.

Üretim, teknik ve idari alanlarımızda kadın çalışan oranımız %60’i buluyor. Farklı coğrafyalara beğenilen ürünler sunabilmemizdeki başarımızı, farklı kültürlerden oluşan dinamik bir ekip olmamıza borçluyuz.

Çalışanlara yönelik gelişim programları uygulamak şart!

En değerli sermayemiz olan çalışanlarımızın gelişimlerinin çok önemli olduğunun bilincinde olarak işe alım, ücretlendirme, oryantasyon, eğitim, performans değerlendirme, kariyer planlama ve yedekleme, motivasyon gibi tüm süreçleri hassasiyetle yürütüyoruz.

İşe alım sürecinin en iyi şekilde yönetilmesine önem gösteriyoruz. Bu nedenle bölüm yöneticilerimizi işe alım sürecine dahil ediyor, çalışma arkadaşlarımızı belirlemede ortak karar veriyoruz. Adayların mesleki bilgi birikimine sahip olmasının yanı sıra kurum kültürümüze ve hedeflerimize de uygun olmasına özen gösteriyoruz. Yetiştirmek üzere yeni mezun işe alım süreçlerinde, alanında fark yaratabilecek genç yetenekleri sektöre ve firmamıza kazandırmak için Management Trainee programlarıyla işe alım yapıyoruz. Genç yeteneklerin dikkatini çekecek bir çalışma ortamı yaratmak, çalışanlarımızın gelişimlerini takip edip bağlılık oranlarını arttırmak İK stratejilerimiz arasında.

Motivasyon uygulamalarına önem veriyoruz!

Dinamo Kozmetik ve Grup şirketlerimiz olarak başarı için motivasyonun da ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu nedenle keyifli çalışma ortamı, kariyer fırsatı, verimli ücret politikası, kurum içi ve kurum dışı eğitim programları gibi motivasyonu etkileyen konularda oldukça titiz davranıyoruz. Çalışanlarımıza yönelik kıdem ödüllerimizin yanı sıra yeni fikir ve projeleri desteklemek için farklı ödüllendirme projelerini de hayata geçiriyoruz. Çalışan öneri sistemimiz sayesinde çalışma ortam ve şartlarını sürekli iyileştirmeyi hedefliyoruz.

Çalışanlarımıza dokunabilmek ve onların beklentilerini anlayabilmek adına haftalık olarak “Biraz dertleşelim” görüşmeleri yapıyor, mutlu çalışma ortamını kurmak için birlikte hareket ediyoruz.