Çocukluğunuzda “Büyüyünce ne olacaksın?” sorusuna verdiğiniz en popüler yanıt neydi? Polis, doktor, avukat ya da daha da güzeli gelin veya damat olabilir mi? Peki, bunların içerisinde hiç “İnsan Kaynakları Uzmanı” var mıydı?

Genellikle baskı altında verilen doktor, mühendis, öğretmen cevaplarının yanı sıra rahatlığın doruklarındayken Örümcek Adam ya da Şeker Kız Candy olmak isteyenlerimiz de yok değildi.

Peki, siz küçükken gerçekten ne olmak istiyordunuz? İşte BuzzFeed tarafından derlenen ve küçükken en çok uğraşmak istediğimiz meslekler…

Polis

1 (2)

Çünkü eğer polis olursanız herkesin oyuncaklarıyla oynayabileceğinizi düşünürdünüz değil mi? Kuralları siz koyuyordunuz. Sonuç olarak bir polise kim hayır diyebilir ki!

Avukat

2 (2)

Tüm tartışmalara son vermek istiyordunuz. Oynadığınız oyunda kimin hile yaptığını bulmak ise en büyük davanızdı belki de.

Yüzücü

ezgif-3687602523

Özellikle yaz tatilinde gidilen denizin çok büyük etkisiyle birlikte deniz canlılarına olan ilginiz artmıştı. Hayatınızı suda geçirmek ve oradaki canlılarla arkadaşlık kurmak en büyük hayalinizden biriydi.

Sporcu

4 (2)

Aileyle izlenen maçlar, sokakta ve parkta oynanan futbol, basketbol benzeri oyunlar… Hele bir de attığınız bir gol, aldığınız bir sayı olduysa o an kafanızda sporcu olmak fikri belirmişti. Belki de kaleminizi kıran sınıf arkadaşınızdan öcünüzü almak istemiştiniz.

Dişçi

7 (2)

Teker teker dökülen dişleriniz, yerine yenilerinin çıkması ilgi çekici olmasının yanı sıra en büyük kabuslarınızdan biriydi. Ama kabul edin, diş perisinden gelecek olan hediyeye her zaman çok yakındınız.

Film yıldızı

8 (2)

İzlediğiniz aksiyon filmlerle gaza gelip koltuk tepelerinden annenizin çığlıklarıyla mı iniyordunuz? Ya da Jackie Chan filmlerinden sonra en büyük düşmanınız masum kardeşiniz mi oluyordu?

Gelin – Damat

9 (2)

Bizi size büyüyünce ne olacağınızı sorduğunda gelin ya da damat diye cevapladığınız zamanları düşünün. Çünkü büyüdüğünüzün bir kanıtı olarak bunlar da sizin için bir meslekti. Kabarık elbiseler, ele alınan çiçekler o zamanlar için size kendinizi en iyi hissettiren şeylerden biriydi.

Tamirci

10

İçinde ne var acaba diye merak edip televizyon kumandasını kurcalıyor, babanıza alması için yalvardığınız oyuncak arabaların tekerleklerini söküp tekrar yerleştiriyordunuz. Belki de ileride evin tüm arızalarını giderecek olan kişi sizdiniz.

Makyöz

11 (2)

Süslü bir kız çocuğu olarak büyürken en büyük hobilerinizden biri de saatlerce ayna karşısında saçlarınızı düzeltmek ve makyaj yapmak mıydı? Hatta belki de etrafınızdakileri de bu amaç uğruna rehin alıyordunuz. Ama biliyordunuz ki, siz zaten bu yetenekle doğmuştunuz!

Berber

12 (2)

Peki ya süslü erkek çocukları? Siz de erken yaşta tıraş olmak, saçlarınızı kesmek gibi işlerin altına girdiniz. Tabii ki haklısınız, bir yerden başlamak gerekiyordu.

Dansçı

113 (2)

Müziğin ritmine asla karşı koyamıyor, hemen hareket etmeye başlıyordunuz. Hatta 23 Nisan – 19 Mayıs gösterilerinde de hep en önde siz dans ediyordunuz. Belki bunun uğruna düşüp bir tarafınızı yaraladığınız dahi olmuştu. O zaman dans! Renk!

Yazılımcı

14 (2)

“Ali ata bak” yerine ilk önce kod yazmayı öğrendiniz değil mi? Elbette abartıyoruz ama teknolojik ürünlere olan ilginiz, o dönemlerde de kendini gösteriyordu ve belki de siz de yeni bir yazılım geliştirmek için yaratılmıştınız.

Aşçı

151

Erken yaşlarda aşçı olmaya karar vermiştiniz zaten. Çünkü bu kadar güzel yumurta kırma becerisine sahip olup aşçı olmayı tercih etmemek, hayatınızda yapacağınız en büyük hatalardan biri olabilirdi.

Ninja

16 (2)

Evet, siz Ninja olmak için bu dünyaya gelmiştiniz, pardon seçilmiştiniz! Yaramazlık yapmanın ilk kuralı bir Ninja gibi sessiz bir şekilde hareket etmekti.

Süper kahraman

17

Peki, süper kahraman olup dilediğiniz kadar uçmaya cesaretiniz var mıydı?