Dijital yetenekler yurt dışında çalışmaya sıcak bakıyor!

0

Dijital yetenekler üzerinde şu ana kadar yapılan en kapsamlı küresel araştırmalardan biri olan “Dijital Yeteneğin Şifresi” araştırması, The Network tarafından 180 ülkeden 27 bin dijital yeteneğin katılımıyla gerçekleştirildi

Türkiye ayağının Kariyer.net iş birliğiyle gerçekleştirildiği “Dijital Yeteneğin Şifresi” araştırması; dijital alanda uzmanlaşmış yeteneklerin %67’sinin kariyerlerinde ilerlemek için başka bir ülkeye taşınmaya hazır olduğunu gösterdi.

İşte, araştırmada sonuçlarından öne çıkan bazı başlıklar!

Türkiye’deki dijital yeteneklerin tercihi Avrupa ülkeleri

Türkiye’deki dijital yeteneklerin en çok tercih ettikleri ilk 10 ülkeden 7’sinin Avrupa ülkeleri olduğu görülürken, en çok tercih edilen ülkelerin başında %13 ile ABD ilk sırada yer alıyor. ABD’yi Almanya (%12), İtalya (%6), İsviçre (%5,4) ve Kanada (%5,2) izliyor.

Dijital yeteneklerin yurt dışında çalışmak istemelerinin önde gelen 5 nedeni

Dijital yeteneklerin deneyim düzeyi

İş hayatındaki dijital yeteneklerin %47,4’ünün herhangi bir yönetim sorumluluğu bulunmayan pozisyonlarda görev yaptığı, %29,3’ünün alt kademe yönetici, %20,5’inin orta kademe yönetici ve %2,9’unun ise üst kademe yönetici veya kendi işinin sahibi olduğu görülüyor

Raporun tamamını okumak mı istiyorsunuz? Gelin, tanışalım!

Teşekkürler!

Formda paylaştığınız e-posta adresine, raporu indirebileceğiniz bir link gönderdik. Gelen kutunuzu kontrol etmeyi unutmayın!