FLO, çalışanlarının kariyer hedeflerini desteklemek, sektörel gelişimine katkı sağlamak ve verimliliği arttırmak amacıyla başlattığı FLO Akademi eğitimlerine devam ediyor. FLO’luların kariyer hedeflerini desteklemek üzere hayata geçirilen eğitimlerde, geçtiğimiz yıl toplamda 2.442 çalışana 8.729 saat eğitim verildi.

Türkiye’den çıkacak 10 global markadan biri olmak amacıyla yatırımlarına devam eden FLO, çalışanlarının bireysel gelişimi ve kariyer hedeflerine katkı sağlamak amacıyla 2020 yılı Mart ayında kurduğu FLO Akademi ile teknik bilgiden tasarım sürecine kadar çok geniş bir yelpazede eğitim veriyor. Sektörde bir ilk olan ve oldukça ses getiren Ayakkabı Okulu ile FLO, ayakkabıyı en doğru şekliyle tanıyan ve ayakkabının gelişimini sürdürülebilir kılmayı sağlayan insan kaynağı yetiştirmeye katkı sağlamaya 2021 yılında da devam etti. 2021 yılında ayakkabı FLO Akademi bünyesinde Liderlik Okulu ve Perakende Okulu isimleriyle FLO çalışanlarının yoğun ilgi gösterdiği iki yeni okul daha faaliyete geçti.2021 yılında ise FLO Akademi’den eğitim alan çalışanların sayısı 4 kattan fazla arttı. Yeni okullar ve eğitim başlıkları ile 2.442 FLO’luya toplamda 8.729 saat eğitim verildi.

7 farklı dilde eğitimler başladı

3 kıtada 21 ülkede faaliyet gösteren FLO büyüme planlarına paralel olarak, insan kaynakları uygulamalarında da küresel bir politika izliyor. 2021 yılı itibarıyla FLO Akademi 7 farklı dilde eğitim vermeye başladı. Böylece FLO Akademi sayesinde; bölgesel bir lider olarak FLO, birikim ve deneyimini eğitim aracılığı ile Türkiye sınırlarının dışına taşıdı. 7 farklı ülkedeki FLO’lular da şirketin bilgi birikiminden kendi dillerinde faydalanmaya başladı. FLO, geçtiğimiz yıl boyunca 7 farklı ülkede bulunan çalışanlarına, 7 farklı dilde Temel Hizmet Standartları, Aktif satış Metodolojisi ve Reyona Ürün Çıkartma konularında toplamda 19 online eğitim verdi.

Liderlik Okulu eğitimleri sürüyor

FLO, 2021 yılının sonuna doğru yeni yönetici olan çalışanlarına yönelik olarak Liderlik Okulu’nda eğitimlerini başlattı. 360 Derece Yetkinlik Değerlendirme raporlarına göre çalışanlarına iş ve ilişki süreçlerini daha etkin ve etkili kullanmalarının yanı sıra, gelişime açık yetkinliklerinin de üzerinde çalışarak kariyer hayatlarını yönlendirmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Liderlik Okulu’nda ilk olarak 44 yöneticiye “Davranışsal Zekâ” eğitimi verildi.

Perakende Okulu eğitimleri devam ediyor

Yeni neslin ihtiyaç ve beklentilerini göz önünde bulundurarak tecrübeli yeni nesil insan gücü yetiştirmeyi hedefleyen FLO, perakende eğitimlerini de aralıksız sürdürüyor. Eğitim ve gelişim faaliyetlerine hız kesmeden devam eden FLO, geçtiğimiz yıl Eğitim Müdürlüğü kapsamında perakende kanalında toplamda 369 mağaza yöneticisine 4.545 saat eğitim gerçekleştirdi.

“FLO Akademi sektöre öncü olan bir platform oldu”

Yarım asrı aşkın bir süredir ayakkabı sektörünün gelişim ve dönüşümünde önemli roller üstlenen FLO’nun, akademi eğitim programlarının hem kendi kadrosuna hem de sektöre donanımlı çalışanlar yetiştirdiğini vurgulayan FLO Mağazacılık İnsan Kaynakları Direktörü Hüseyin Çolak, “ FLO Akademi eğitimleri kapsamında alanında uzman eğitmenlerimiz ile birlikte çalışanlarımıza tecrübeleri ile harmanlayabilecekleri eğitimler veriyoruz. 2020 yılında başladığımız eğitimlerimize yeni okullar ve yeni eğitim başlıklarıyla  devam ediyoruz. Bu eğitimler ile hem yeni yeteneklerin geliştirilmesi hem de çalışılanlarımızın kariyerlerine katma değer sağlamayı hedefliyoruz. Sektörde ilk olan Ayakkabı Okulu ile aynı zamanda hem kendi markamıza hem de ayakkabı sektörüne tecrübeli insan kaynağı kazandırmaya devam ediyoruz. Perakende ve Liderlik Okulları ile akademimizi güçlendirdik. Özellikle yurt dışında bulunan çalışma arkadaşlarımıza da ulaşmak için 2021 yılında aksiyonlarımızı almıştık. Bu sene faaliyet gösterdiğimiz 7 farklı ülkedeki çalışanlarımıza 7 ayrı dilde online eğitim ataması yaparak akademi eğitimlerini Türkiye dışında da gerçekleştirmeye başladık. 2021 yılı içerisinde toplamda 2.442 çalışanımıza 8.729 saat eğitim verdik. 2022 yılı içerisinde hem ihtiyaç ve beklentileri göz önünde bulundurarak eğitimlerimizi çeşitlendirmeyi hem de daha fazla çalışanımıza ulaşmayı hedefliyoruz.”