atama
atama

21Atasun Optik – Beste Şirin Petekçi
Beste Şirin Petekçi, İnsan Kaynakları Direktörü olarak Atasun Optik’te göreve başladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Petekçi, yine aynı üniversitenin İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. Mezuniyetinin ardından Hyatt Regency Istanbul Oteli’nde iş hayatına başlayan Petekçi, sonrasında Danone’de İç İletişim Uzmanlığı ve Hyatt Regency’de İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü görevlerinde bulundu. C&A’nın Türkiye’de tüm İK fonksiyonlarının oluşturulması operasyonunu yöneten Petekçi, firmanın İtalya operasyonlarından da sorumlu oldu ve Yönetim Kurulu üyeliğine atandı.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Untitled-1Lilly İlaç – Attila Janosdeak
Attila Janosdeak, Lilly İlaç Finans ve İş Geliştirme Direktörü oldu. Eğitimini ABD’deki Webber Üniversitesi İşletme Bölümü’nde tamamlayan Janosdeak’ın, Avusturya Karl – Franzens Üniversitesi’nden de Uluslararası İşletme dalında yüksek lisansı bulunuyor. Lilly Macaristan’a önce Finansal Analist olarak katılan Janosdeak; sırasıyla Lilly Macaristan’da Finans Müdürü, Lilly ABD Indianapolis’te EMEA Bölgesi’nden Sorumlu Hazine Danışmanı ve ardından Gelişmekte Olan Pazarlar Birimi’nde finans-üretim bölümünde görev yaptı. Janosdeak son olarak Lilly Araştırma Laboratuarı’nda Finansal Danışman olarak çalışıyordu.
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

EricssonTurkiyeEricsson – Alp Uysal
Alp Uysal, Ericsson Ortadoğu Bölgesi Strateji ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak atandı. Stanford Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Uysal, Pennsylvania Wharton School’da işletme eğitimi aldı. ABD’de US West Advanced Technologies şirketinde ARGE Mühendisi olarak çalışma hayatına başlayan Uysal, McKinsey bünyesine katılarak teknoloji stratejisi alanında uzmanlaştı. TIBCO’da Pazarlama ve Satış birimlerinde yöneticilik yaptıktan sonra Türkiye’ye dönen Uysal, Ericsson’da Turkcell ve Vodafone takımlarında çeşitli satış görevlerinde bulundu. Türkiye, İsveç ve ABD’de 21 yıl boyunca başarılı projelere liderlik eden Uysal, bu görev öncesinde Ericsson RMEA Bölgesi’nin Mobil Genişbanttan Sorumlu Direktörü’ydü.