Doğan Holding – Kağan Dağtekin

Doğan Holding Otomotiv Grubu Genel Müdürlüğü görevine Kağan Dağtekin getirildi. Kağan Dağtekin, İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında Koç Grubu sponsorluğunda katıldığı Koç Üniversitesi Executive MBA programını birincilikle bitiren Dağtekin, 2016 senesinde INSEAD-Paris Üst Düzey Yöneticilik programından mezun olmuştur. Kariyerine 1998 yılında Koç Holding bünyesindeki MT Programı kapsamında başlamış olan Dağtekin, Koç Holding şirketlerinden Ford Otosan’da satış ve pazarlama alanında farklı birimlerindeki yöneticilik tecrübelerinden sonra 2006 yılında Otokoç A.Ş’ye otomotiv perakendeciliği ve araç kiralama deneyimlerini aktarmak üzere grup içi geçiş yapmıştır.

LC Waikiki – Şerafettin Özer

LC Waikiki Chief Digital Officer (CDO) pozisyonuna Şerafettin Özer atandı. Profesyonel iş hayatına 1996 yılında başlayan Şerafettin Özer, Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 1999-2006 yılları arasında Yapı Kredi Bankası Uygulama Geliştirme Direktörlüğünde yazılım geliştirme uzmanı ve uygulama mimarı görevlerini üstlendi. 2006 yılında yazılım şirketi olan SoftTech’te Teknoloji Koordinatörü ve Risk Yöneticisi olarak göreve başlayan Özer, 2010 yılında Genel Müdür Yardımcısı, 2015 yılında ise CEO olarak görev aldı. 2016 Aralık ayında Valensas A.Ş.’de CIO & COO görevine başlayan Özer, sektörlerinde lider birçok banka, sigorta ve e-ticaret şirketleri için mobil ve yapay zeka uygulama projeleri gerçekleştirdi.

Pfizer Türkiye – Mustafa Cem Açık

Pfizer Türkiye Genel Müdürü Mustafa Cem Açık oldu. M. Cem Açık, Pfizer kariyeri boyunca hem yenilikçi iş modelleri geliştirdiği rollerde hem de doğrudan sorumluluğunu aldığı iş birimi liderliği pozisyonlarında, getirdiği derin stratejik bakış açısı ve sonuç odaklılığı ile önemli katkı sağladı. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Açık, Pittsburgh’daki Carnegie Mellon Üniversitesi’nde işletme yüksek lisansını tamamladı. Kariyerine American Airlines’ın kurumsal finans bölümünde başlayan M. Cem Açık, Pfizer’e katılmadan önce McKinsey & Company’nin Dallas ve İstanbul ofislerinde takım lideri olarak strateji konusunda uzmanlaştı ve enerji, perakende, FMCG ile ilaç sektörleriyle çalıştı.