Logo Grup, İnsan ve Organizasyonel Dönüşüm Direktörü Nebahat Kesgin, yeni mezun ve genç yetenek programlarına dair detayları Özel Gündem’de paylaştı.

Logo Yazılım olarak yeni mezunların ve genç yeteneklerin kariyer yolculuğunun başlangıcında, onlara destek sağlamayı çok önemsiyoruz. Bu çerçevede geçtiğimiz yıllarda gençler tarafından ilgiyle karşılanan ve büyük talep gören “Log-in Staj Programı”na 2021’de de devam ettik. 2020 yılında olduğu gibi bu yıl da uzaktan gerçekleştirilen staj programına rekor sayıda, 9 bin üniversite öğrencisi başvurdu. Başvurular 15 Şubat – 31 Mart tarihleri arasında yapıldı ve 2021 yılı Log-in Staj programı uzaktan gerçekleştirildiği için Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde ve yurt dışında okuyan öğrenciler programa katılma olanağına sahip oldu.

Log-in staj programında katılımcıları; online video mülakatlar, teknik test, case study yöntemleriyle belirledik. Sonrasında detaylı bir oryantasyon dönemi geçirdiler. Süreç daha sonra sırasıyla gölge liderlerle tanışma, staj sürecinin başında yapılan “beklenti anketleri”, online eğitimler, yöneticilerle online görüşmeler, ekiplerle projelerde görev alma, gölge liderlerle yapılan geri bildirim toplantılarıyla devam etti.

Stajyerlerimiz bu süreç boyunca uzaktan bir staj deneyimi yaşayarak Logo’nun çalışma kültürüne dahil oldular ve iş hayatında ihtiyaç duyabilecekleri, onlara uygun olarak geliştirilen eğitim programlarına katıldılar. Proje yönetimi, excel, sunum becerileri, UX, fiyatlandırma gibi eğitimleri de online olarak aldılar. Geçtiğimiz yıl staj memnuniyet oranımızın %95 olduğunu da mutlulukla belirtmek isterim. Bu yıl ayrıca hem 2021 stajyerlerimiz hem de geçmiş yıllardaki stajyerlerimizin de katılımına açık olan “Log-in Talks” serisine başladık. Stajyerlerin talepleriyle şekillenen bu buluşmalarda öğrenciler Data Scientist, Yazılım Geliştirme, Pazarlama, Kanal Geliştirme gibi konularda uzman yöneticilerle bir araya gelerek Logo’da bu görevdeki kişileri ilk ağızdan tanıma ve onlardan bilgi alma şansı buldular. Toplamda 8 kez gerçekleştirilen Log-in Talks etkinliklerinde memnuniyet oranımız 5 üzerinden yapılan değerlendirmede 4.8 oldu.

2021’de rekor başvuru

2021 yılında yaklaşık 9 bin civarında stajyer adayı programa başvurdu ve 85 stajyer Logo’da staj yolculuğuna başladı. Stajyerlerimiz bu süreçte sosyal beceriler ve teknik eğitimlere de katıldılar. Staj süreci tamamlanan 46 stajyer, kariyerlerine Logo’da devam ediyor.