14martMechSoft Yazılım Çözümleri; TEPAV, TOBB ve AllWorld Network tarafından hazırlanan 2010-2012 Döneminde Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 100 Şirketi sıralamasında yüzde 314 büyüme ile sektörde 4. sırada yer alıyor.

MechSoft Yazılım Çözümleri, özellikle yeni mezunlara yönelik istihdam yaratma politikası ile üniversite organizasyonlarına hız verdi. 11 Mart’ta Koç Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Kampüste İşe Alım Günleri” etkinliğinde Koç Üniversitesi öğrencileri ile buluşan kurum, BT sektöründe tecrübe kazanmak isteyen öğrenci ve yeni mezunlara sundukları geniş çaplı staj ve iş olanaklarını tanıttı.

2014 yılı boyunca pek çok üniversite ile ciddi işbirlikleri gerçekleştireceklerinin altını çizen kurumun İnsan Kaynakları Yöneticisi Pınar Burhanlıoğlu,BT sektörü büyük bir gelişim ve ilerleme içinde olan, dinamizmi yüksek ve son yılların en revaçta olan sektörleri arasında ilk sırada. Fakat yeni mezunların sektöre girebilmesi ve deneyim kazanabilmesi için sunulan imkanlar oldukça sınırlı ve talebi karşılamıyor. Biz MechSoft Yazılım Çözümleri olarak, ülkemize yatırım yapmanın insan kaynağına yatırım yapmak olduğuna inancımızla, özellikle yeni mezunlara birçok firmada olmayan deneyim imkanları ve gelişim fırsatları sunuyoruz. Bu önemli şansı ise bizzat üniversitelere giderek tanıtma sürecine başladık. Türkiye ve uluslararası alanda önemli bir saygınlık ve değere sahip olan Koç Üniversitesi ile start verdiğimiz bu önemli süreci, birçok akademik kurumla yapacağımız yeni işbirlikleri ile yaygınlaştırarak ilerleteceğiz” şeklinde konuştu.