Kariyer.net olarak hem siz işverenlere hem de iş arayanlara birçok yeniliği sunduğumuz bir yılı geride bırakıyoruz. 2015’e başlarken iki önemli gelişmeyi sizlerle paylaşmak ve bu yılın da yeniliklerle dolu olacağını şimdiden müjdelemek isterim.

2015t300HR Venue’ye Kariyer.net olarak ortak olduk. 2012 yılından beri faaliyette olan HR Venue, İK profesyonellerinin seçtikleri adaylar ile istedikleri yerden, yüz yüze olmalarına gerek kalmadan iş görüşmesi yapabilmelerini mümkün kılan Türkiye’nin canlı bağlantı gerektirmeyen ilk dijital video iş görüşmesi platformunu sunuyor. HR Venue ile olan ortaklığımız ile Kariyer.net üzerinden seçtiğiniz adaylara ön eleme görüşmeleri için mülakat davetini online olarak gönderebileceksiniz. Daveti alan adaylar belirlenen süre içinde istedikleri yer ve zamanda sisteme giriş yaparak web veya çok yakında mobil kamera aracılığı ile İK uzmanının kendisi için hazırladığı soruları yanıtlayabilecekler. Seyahate bütçe ve vakit ayırma, randevulaşma, toplantı odası bulma ve mülakata gelmeme gibi birçok engeli HR Venue ile aşabilecek, pozisyonunuz ve firmanızla gerçek anlamda ilgilenen iş arayanlarla hem sizin hem de onların tercih ettiği zaman aralığında ilk görüşmeleri gerçekleştireceksiniz. Bugüne kadar 1080 İK profesyoneli ve 600’ün üzerinde yönetici, 15 bin 875 adayı HR Venue üzerinden görüşmelerini yaparak değerlendirdi. Bu şekilde görüşmesini gerçekleştiren adaylara yönelik yapılan anketin sonuçlarına göre de adayların yüzde 73’ü video görüşme deneyimini olumlu değerlendirdiklerini ve yüzde 76’sı HR Venue görüşmelerini telefon görüşmesine tercih edeceklerini belirtti. 2015 yılında HR Venue’yü süreçlerinde tercih eden işveren ve aday sayısı hızla artacak.

İkinci önemli gelişme ise online eğitim alanında lanse ettiğimiz yeni platformumuz Kariyer Akademi. Kariyerakademi.net adresinden veya Kariyer.net üzerinden e-eğitimler’i tıklayarak erişebileceğiniz yeni portalımızda birçok farklı eğitim firmasından yüzlerce eğitim sunuyoruz. Adaylar, Kariyer.net kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak yabancı dil, kişisel ve profesyonel gelişim, Microsoft, müşteri ilişkileri, kalite kontrol ve üretim süreçleri, liderlik gibi konularda eğitimleri istedikleri zaman ve mekanda alabiliyorlar. Bir süredir hizmet verdiğimiz bu alanda hem kullanım kolaylığını hem de eğitim sayısını artırdık. Bu çalışmaların etkisi ile de çok daha fazla adayın sadece iş arama ve kariyer sürecinde değil, aynı zamanda kişisel gelişiminde de yol arkadaşı olmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar adaylarımızdan aldığımız görüşler de bunu destekliyor. Kariyer.net’te e-eğitimlerle ilgili yapılan ankete katılan adayların yüzde 74’ü e-eğitimlerin faydalı olduğunu düşünüyor.

HR Venue ve Kariyer Akademi girişimlerimizle her zaman en yüksek önceliğimiz olan müşteri memnuniyetini daha yüksek seviyelere artırmayı hedefliyoruz. HR Venue ile hem sizlere hem de iş arayanlara vaktinden ve bütçelerinden tasarruf imkanı, verimlilik sunmayı; Kariyer Akademi ile de adaylarımıza kişisel gelişim süreçlerine yakından ve yine maliyet avantajı sunarak destek olmayı, veritabanımızın kalifikasyonlarını ve kalitesini artırmayı hedefliyoruz.

Tüm işverenlerimize ve iş arayan üyelerimize sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir yıl diliyorum.