ziylanfotoZiylan Perakende Akademisi’nde eğitimlerini ve sınavlarını tamamlayan Flo ve Polaris çalışanları, İstanbul Kültür Üniversitesi’nden sonra İstanbul Şehir Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi’nde düzenlenen törenlerle sertifikalarına ulaştı. Eğitimlerden bugüne dek Marmara Bölgesi kapsamında 501 kişi mezun oldu. Tüm Türkiye’deki mağazalara yönelik olarak uygulanan Akademi programı tamamlandığında ise 2 bin kişiye ulaşılmış olması hedefleniyor.

 Ziylan Grup tarafından; hem yeni nesil perakendecileri sektöre kazandırmak hem de mevcut çalışanlarını geliştirmek amacıyla Ağustos ayında başlatılan Ziylan Perakende Akademisi’nin yıl sonu itibariyle tamamlanan eğitim dönemi sonrasında İstanbul Kültür Üniversitesi ile başlayan mezuniyet törenlerine, İstanbul Şehir Üniversitesi ve İstanbul Arel Üniversitesi’nde gerçekleşen iki törenle devam edildi.

İstanbul Şehir Üniversitesi’nde eğitimlerini tamamlayan katılımcılara, İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Ademoğlu, Yaşam Boyu Öğrenim Merkezi Müdürü Dr. Ali Osman Uymaz, Ziylan Perakende Grup Başkanı Oktay Şahin ve Ziylan İnsan Kaynakları Direktörü Gökçen Dervişoğlu’nun katılımı ile düzenlenen törenle sertifikaları verildi. İstanbul Arel Üniversitesi’nde yapılan törende de Üniversite Rektör yardımcısı Prof. Dr. Uğur Çelteklioğlu, Üniversite Genel Sekreter Ali Kurt ve Sürekli Eğitim Merkezi müdürü ve çok sayıda davetlinin katılımıyla sertifikalar dağıtıldı. Böylece Marmara bölgesinde eğitimlere katılıp mezun olanların sayısı 501 kişiye ulaştı.

Akademi tüm Türkiye’yi kapsıyor

Söz konusu eğitimler, bölgesel olarak iş birliği sağlanan üniversitelerle tüm Türkiye’ye yayılmaya devam ediyor. Ziylan Perakende Akademisi, Atılım Üniversitesi ile Ankara’da, İzmir Ekonomi Üniversitesi ile İzmir’de ve Bilim Teknoloji Üniversitesi ile Adana’da eğitimlerine devam ediyor. Eğitimler Samsun, Diyarbakır, Kayseri, Trabzon, Bursa ve Antalya’da akademi çalışmaları devam edecek. Ziylan Perakende Akademisi eğitimleri 2014 yılında Ziylan Genel Müdürlük çalışanları için de organize edilecek. Ziylan Perakende Akademisi’nin düzenlenen bu ilk programının sonunda tüm yurt düzeyinde ortalama 2000 ekip üyesine eğitim verilmesi hedefleniyor.