63

Ankara Garson İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Garson cancel
Ankara cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Ankara Garson İş İlanları

Ankara, Türkiye’nin gelişmiş ve kalabalık şehirleri arasında yer alır. Gelişmiş ve yoğun nüfuslu yapıya sahip olması, iş arayan kişilere birçok iş fırsatı tanır. Özellikle hizmet sektörünün geliştiği Ankara’da bu yönde istihdam olanakları zengindir. İş arayan birçok kişi Ankara’da kendi mesleki yeterliliklerine göre çeşitli kurumlara ve kuruluşlara iş başvurusunda bulunabilir. Kişiler, çeşitli mesleklerle geçimini sağlarlar. Bu mesleklerden birisi de garsonluk olur. Şehirde kafe ve restoran gibi işletmelere rağbet gösterilmesi, bu alandaki işletme sayısının artış göstermesine yol açar. Bu kapsamda garsonlar için istihdam alanları oluşur. Garsonlar; lokantalar, kafeler, restoranlar, özel davetler ve düğünler gibi çeşitli alanlarda çalışma imkanlarına sahip olur. Ankara’da garson olarak çalışmak isteyenler Ankara garson iş ilanları kategorisinde yer alan seçeneklere başvuruda bulunabilir. 

Ankara’da Garson İş Olanakları

Ankara’da öncü sektörler; hizmet, sanayi ve ticaret olduğu için bu alanlarda istihdam imkanı oldukça yüksek olur. Hizmet sektöründe çalışmak isteyen kişiler, özel sektörde ve kamu kuruluşlarında çeşitli departmanlarda çalışma imkanına sahip olur. Ankara’da birçok üniversitenin bulunması şehrin ticaretinin gelişmesinde önemli rol oynar. Öğrenciler okurken aynı zamanda çalışma imkanına da sahip olur. Öğrencilerin birçoğu garsonluk yapmayı tercih eder. Birçok işletme bu pozisyon özelinde part time çalışma seçeneği sunduğu için öğrenciler arasında yapılan en yaygın mesleklerden biri garsonluktur. Ankara’da part time olarak garsonluk yapmak isteyen kişiler, Ankara part time garson iş ilanı seçeneklerine başvuruda bulunabilir. Garson arayan firmalar, tecrübeli veya tecrübesiz pek çok adaya çalışma imkanı sunar. 

Ankara Garson İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Garsonluk için iş ilanlarını inceleyen kişilerin dikkat etmeleri gereken birtakım ayrıntılar bulunur. Garsonlar başta kafeler ve lokantalar olmak üzere çeşitli yerlerde çalışma imkanına sahip olur. Düğün, nişan, kına, doğum günü ve mezuniyet geceleri gibi organizasyonlarda da garsonlara ihtiyaç duyulur. Bazı özel davetlerde kişiler ya da firmaların özel kriterleri bulunabilir. Kına organizasyonlarında bazı kişiler organizasyonda görev alacak garsonların ve tüm elemanların kadın olmasını tercih edebilir. Bu noktada firmalar ya da şahıslar, Ankara bayan garson iş ilanı başlığı ile personel arayışını duyurur. Bazı organizasyonlarda ise iş yükü ağır olabilir. Firmalar bu doğrultuda özel olarak cinsiyet belirtebilir. Bu durumlarda işverenler Ankara bay garson iş ilanı yayınlar. Garsonların çalışma saatleri ve yoğunlukları çalıştıkları yerlere göre değişiklik gösterir. Bazı işletmeler hafta sonu bile çalışma şartı koşabilir. Kişiler çalışma saatlerine dikkat etmelidir. Bazı işletmeler çok yoğun oldukları için tecrübe sahibi kişilere öncelik verebilir. Garsonlar, zaman zaman garsonluk dışında işletmenin ek işlerini de yapabilirler. Kişiler başvuru esnasında yapacakları işin tanımına ve firmanın beklentilerine dikkat etmelidir.

Garson Ne İş Yapar?

Garsonlar çalıştıkları işletmelerde ya da görev aldıkları organizasyonlarda yemek servisinden önce ve sonra gerekli olan düzenlemeleri yapar. Sorumlu oldukları masaların servisleriyle ilgilenir. Müşterilerin siparişlerini alır. Verilen siparişlerin takibini yapar. Sorumlu oldukları müşterilerin masalarının hesap ödeme işleminden sorumlu olur. Yemek veya içecek menüsünü müşteriye ulaştırır. Menüde yer alan alternatifler hakkında müşteriyi bilgilendirir. Müşterinin sipariş verirken tercih yapmasına yardımcı olur. Müşterinin masaya oturduğu andan kalkış anına kadar müşteri ile ilgilenmek garsonun görevidir.. Servisin eksiksiz bir şekilde tamamlanması garsonun sorumlulukları arasında yer alır. İşletmelerde, garsonların yöneticisi olarak şef garson bulunur. Şef garsonlar, garsonların hangi masalarla ilgileneceğini belirler. Şef garsonlar, garsonlardan sorumludur. Garsonlar ve müşteriler arasında yaşanması olası problemleri önlemek şef garsonların yükümlülüklerinden birisidir. Garson olarak mesleğe başlayan kişiler, tecrübe sahibi olmaları durumunda şef garsonluğa yükselme imkanına sahip olur. Ankara’da şef garsonluk yapmak isteyen kişiler, Ankara şef garson iş ilanı başlıklarına başvuruda bulunabilir.

Garsonlar Ne Kadar Maaş Alır?

Garsonların maaşları, gösterdikleri performansa ve çalıştıkları yere göre farklılık gösterir. Garsonların çalışma saatleri ve mesleki tecrübeleri de maaşlarını etkileyen diğer unsurlar olur. Yoğun tempoda çalışan garsonların aldıkları ücret ile part time çalışan garsonların aldıkları ücret farklılık gösterir. Garsonlar, maaşları dışında müşterilerin memnuniyetine göre bahşiş alırlar. Ankara garson iş ilanı yayınlayan firmaların bir kısmı, şartların ve imkanların yanı sıra ilanda maaşı belirtebilir.

Garsonların Çalışma Koşulları Nasıldır?

Garsonların çalışma koşulları, çalıştıkları yere göre değişiklik gösterir. Çalışma saatleri, çalıştıkları kurumların açılış kapanış saatlerine bağlı olarak farklı olabilir. Garsonlar, genel olarak yoğun tempoda çalışır. Garsonların bazıları açık alanda çalışırken bazıları da kapalı alanlarda çalışır. Bazı kurumlar garsonları tam mesai çalıştırırken bazı firmalar part time çalıştırabilir. Kişiler Ankara garson iş ilanları seçeneklerini incelerken koşulları dikkatle okumalıdır.

Garsonlar Nerede Çalışır?

İstihdamın en çok sağlandığı meslek gruplarından birisi garsonluktur. Garsonların çalışma alanları oldukça geniştir. Restoranlar, lokantalar, kafeler, oteller, barlar ve pastaneler garsonların çalıştığı işletmelerdir. Ayrıca doğum günü, mezuniyet, düğün, kına, nişan gibi organizasyonlar garsonların çalışabilecekleri yerler olur. 

Garson Olmanın Avantajları Nelerdir?

Garson olmanın en büyük avantajı hiç şüphesiz iş sahasının oldukça geniş olmasıdır. Adaylar tam zamanlı veya part time çalışma imkanına sahiptir. Ayrıca garsonlar aldıkları maaş dışında müşterilerin memnuniyetlerine göre bahşiş alır. Kişiler mesleki tecrübeleri doğrultusunda garson ya da şef garson olarak çalışabilir. Şef garson olarak çalışmak isteyen kişiler, Ankara şef garson iş ilanı kategorisinde yer alan seçeneklerden birisine başvuru yapabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara garsonluk iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Ankara garsonluk iş ilanlarına, Kariyer.net adresinden başvurabilmek için kayıt olman gerekir. Facebook üzerinden ya da e-mail adresinle şifre oluşturup kayıt olabilirsin. Özgeçmişini oluştururken ön yazı eklediğinde, şirketler tarafından daha kolay fark edilirsin. Ana sayfada şehir adını; Ankara ve iş tanımını; garsonluk seçip, Detaylı ara butonuna basman gerekir. Bunun sonucunda Ankara’da garson arayan şirketlerin iş ilanları listelenir. İlanları inceleyebilir ve sana uygun olanlara Başvur butonuna basarak başvuru yapabilirsin.

 Ankara garson iş ilanları en çok hangi ilçelerdedir?

Ankara garson ilnları bağlatısına giderek, Ankara’daki garson iş ilanlarına ulaşabilirsin. Filtreleme için, ekranın sol tarafındaki kategoriler kısmından Ülke - şehir - ilçe kutucuğuna tıklaman gerekir. İşlem sonunda; Ankara’nın ilçelerindeki tüm garson ilanları listelenir. En çok garson iş ilanı olan ilçeler listenin en üst kısmında sıralanır.

Ankara garson iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

https://www.kariyer.net adresinden tüm garson iş ilanlarından haberdar olabilirsin. Ana sayfadan şehir kısmına Ankara ve iş tamına garson yazılıp İş bul kutucuğuna basılır. Açılan sayfada, sol taraftaki kategorilerin altında Yeni ilanlardan haberdar et butonu bulunur. Butona basıldığında Kayıt ekle uyarısı çıkar. Bu kısma Ankara garson yazılır. Sitede kayıtlı e-posta adresine, güncel iş ilanları ücretsiz olarak gönderilir.

 Ankara güncel garson iş ilanları nelerdir?

Ankara güncel garson iş ilanlarına https://www.kariyer.net/is-ilanlari/ankara-garson adresinden ulaşabilirsin. Şirketlerin vermiş olduğu ilanlar tarih sırasına göre listelenir. En güncel tarihli ilanlar,listenin en başında yer alır. İlanları inceleyerek başvurunu yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur