keyboard_arrow_down
521

Barista İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Barista cancel
KARACA ZÜCCACİYE TİCARET VE SAN A.Ş.
Barista- Göktürk Patisserie
KARACA ZÜCCACİYE TİCARET VE SAN A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Kahve Dünyası
Barista - Sultanbeyli
Kahve Dünyası
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Kernek Yapı İnşaat Ltd. Şti.
Teashop Barista
Kernek Yapı İnşaat Ltd. Şti.
Malatya İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Kahve Dünyası
Barista - Manisa
Kahve Dünyası
Manisa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
ALSHAYA SAHA
Starbucks Barista / Gebze
play_circle_outline
ALSHAYA SAHA
İstanbul(Asya), Kocaeli İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 11 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Barista İş İlanları

Barista pozisyonunda çalışan kişilere kahve dükkanlarında yaygın olarak ihtiyaç duyulur. Kahve dükkanlarının yaygınlaşmasıyla birlikte bu alanda faaliyette olan firmalar, iş gücüne ihtiyaç duyabilir. Kahve yapmayı seviyorsan ve bu alanda kariyer yapmak istersen barista pozisyonu senin için uygun olabilir. Birbirinden farklı kahveler hakkında bilgi sahibi olan baristalar, bu kahvelerin hazırlanmasında rol oynar. Baristalar, çalıştıkları kahvecilerde birçok göreve ve sorumluluğa sahiptir. Barista olarak çalışmak istersen kariyer.net’te yayınlanan barista iş ilanları detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. Birçok bölgede bulunan barista eleman arayanlara göz atarak sana en uygun iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Böylelikle barista ilanlarına başvurup kariyerinde ilerlemeye başlayabilirsin. 

Barista Ne İş Yapar?

Baristaların birçok farklı görevi ve sorumluluğu yer alır. Kahve dükkanlarında barista olarak görev alan kişilerin iş tanımını merak edebilirsin. Güncel barista iş ilanlarına göz atarken bu alandaki görev ve sorumluluklar hakkında fikir sahibi olabilirsin. Birçok barista iş ilanında bu pozisyonun iş tanımı yer alabilir. Bunlardan bazıları;

  • Çalıştığın kahve dükkanlarında genel olarak kahve hazırlamakla görevli olursun. Bununla beraber çeşitli sorumlulukların da bulunabilir.
  • Barista olarak görev aldığın kuruma gelen kişilere özel ya da yeni ürünleri sunarak bilgilendirme yapman beklenir. Kişilerin bu ürünlerle alakalı sorularını cevaplandırıp yeni ürünleri denemeye teşvik etmen ve içeceklerini hazırlaman gerekir.
  • Kahve çekirdeklerini öğüten ve karıştıran baristalar, kahve çekirdeği stoğunu yeniler ve korur. Sen de çalıştığın kurumda stokları düzenli olarak kontrol etmelisin. 
  • Aynı zamanda kahve menüsünün içeriğini açıklar ve kahveleri uygun şekilde hazırlarsın. 
  • Bunlarla birlikte kahve makinelerinin ve ekipmanlarının sorunsuz çalışmasında görev alırsın. Bu ekipmanların bakımını ve onarımını yapman gerekebilir. Yapamadığın durumlarda gerekli kişiye bildirmen de görevinin bir parçasıdır. 
  • Aynı zamanda çeşitli eğitimlere katılarak mesleğinle alakalı gelişmeleri ve yenilikleri takip etmen alandaki gelişimleri öğrenmen açısından önemlidir.. Böylelikle demleme yöntemleri, yiyecek hazırlama ve sunum teknikleriyle ilgili bilgi sahibi olabilirsin.
  • Genellikle kahve hazırlarsın. Bunun yanı sıra sandviç ve unlu mamüller olmak üzere kahve dükkanlarında sık sık yer alan yiyeceklerin hazırlanmasında da görev alabilirsin.
  • Ayrıca kahve barının ve kafenin görüntüsünü korur, düzenini sağlarsın.
  • Baristalar, çalıştıkları kahve firmalarında belirlenen standartlara uygun bir biçimde çalışma ortamı sağlamaktan sorumludur. Sağlık yönetmeliklerini takip eden baristalar, çalıştıkları ortamın sağlıklı ve hijyenik olduğuna dik

Barista Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Barista olarak kariyer yapmak istersen barista arayan kafelere ve yayınladıkları iş ilanlarına göz atabilirsin. Barista arayan firmalar, bünyelerinde çalışacak adayların bazı özelliklere sahip olmasını isteyebilir. Firmaların belirlediği kriterleri gözden geçirerek bu alanda çalışmak için uygun olup olmadığını değerlendirebilirsin. Barista olmak isteyen kişilerin kahve çekirdeklerinin özellikleri hakkında bilgi sahibi olması büyük önem taşır. Aynı zamanda kahve hazırlama makinelerini kullanmayı bilen kişiler, barista olabilir. Bununla birlikte barista olmak isteyen kişilerin güler yüzlü olması ve etkili bir iletişim kabiliyetine sahip olması beklenir. Dinleme ve iletişim becerisi yüksek kişiler sipariş alırken zorlanmaz ve iş verimliliği artar. Vardiyalı bir çalışma sistemine sahip olan baristaların farklı çalışma saatlerine ayak uydurması beklenebilir. Aynı zamanda uzun süre ayakta çalışan baristaların bu çalışma şekline uygun olması gerekir. Barista iş arayanlar, bu özelliklere sahip oldukları takdirde firmaların yayınladığı ilanlara başvuru yapabilir.

Barista İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Barista pozisyonunda çalışmayı planlıyorsan barista iş ilanlarını inceleyebilirsin. Bu ilanlara başvuru yapmadan önce dikkat etmen gereken bazı noktalar yer alır. Barista iş ilanlarının yayınlandığı bölgelere göz atarak başlayabilirsin. Barista iş ilanları İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere birçok bölgede sık sık yayınlanır. Sana en yakın bölgede yer alan barista iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Bunların yanı sıra barista iş ilanlarını gözden geçirirken dikkat etmen gereken noktalar arasında çalışma şekli ve koşulları yer alır. Baristaların çalışma saatlerine başvuru yaparken göz atıp sana uygun mesai saatleri bulunan firmaları tercih edebilirsin. Firmaların adaylarda aradığı eğitim düzeylerine göz atabilirsin. Barista iş ilanları yeni mezunlara ya da üniversite öğrencilerine yönelik olabilir. Barista iş ilanları bugün yayınlanan ilanlarla birlikte kariyer.net’te listelendiğinden en güncel iş ilanlarına göz atabilirsin.

Baristaların çalışma ortamı ve koşulları nasıldır?

Barista olarak kahve firmalarında çalışmak istersen bu pozisyonun çalışma ortamına ve koşullarına göz atabilirsin. Çalışma ortamları genellikle kafe ve restoranlar olan baristalar, birçok farklı bölgede iş imkanı bulabilir. Tam zamanlı ya da yarı zamanlı çalışma şekli olan baristaların mesai saatleri değişkenlik gösterebilir. Bunlarla birlikte baristalar vardiyalı bir çalışma sisteminde çalışabilir.

Barista iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Barista pozisyonunda çalışmak istersen ve iş ilanlarına başvuru yapmayı planlıyor isen bazı özelliklere sahip olman beklenir. Kahve hazırlama aşamaları, kahve çekirdeği özellikleri hakkında bilgi sahibi olan kişiler barista olarak çalışma imkanına sahip olabilir. Aynı zamanda kahve makinelerini kullanabilen ve kahve siparişi alıp hazırlayabilen kişiler, kahve firmalarının yayınlamış olduğu barista ilanlarına başvurabilir.

Barista iş ilanları hangi bölgelerde daha yoğun yayınlanır?

Barista iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsan hangi bölgelerde baskın olduğunu merak edebilirsin. Barista iş ilanları birçok farklı bölgede farklı firmalardaki işverenler tarafından yayınlanabilir ve sana yakın bölgedeki ilanlara ulaşabilirsin. Barista iş ilanları Ankara ve İstanbul’da sık sık yayınlanır. Barista iş ilanları İzmir ve Kocaeli gibi büyük şehirlerde de yaygın olarak işverenler tarafından paylaşılabilir. 

Barista olarak nasıl iş bulurum?

Barista pozisyonunda kariyer yapmayı amaçlıyor isen bu alanda yayınlanan iş ilanlarını gözden geçirmen gerekir. Kariyer.net’ten farklı bölgelerde yayınlanan barista iş ilanlarına ulaşman oldukça kolaydır. Barista ilanlarında belirtilen kriterleri inceleyip uygun olduğunu düşündüğün iş ilanlarını kaydedebilirsin. Ardından barista iş ilanlarında yer alan “başvur” butonuna tıklayarak bulunduğun yerden başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Baristaların çalışma koşulları nasıldır?

Birçok pozisyonda olduğu gibi baristalık mesleğinin de kendine özgü çalışma koşulları bulunur. Yasal sınırlar içerisindeki çalışma saatleriyle birlikte kişi, mesleki donanımına göre belli kafeler ve kahve dükkanlarında çalışır. Baristalar genellikle vardiya sistemi ile çalışırlar. Bunun yanında gün içindeki yoğunluk, çalışma süresince ayakta durmaları gereken baristaların çalışma koşullarını etkiler. Baristalar yalnız çalışabilecekleri gibi birkaç çalışma arkadaşı ile organize şekilde de çalışabilirler. Son yıllarda oldukça revaçta olan kahve dükkanları ve 3. nesil kahveciler gibi birbirinden farklı iş yerlerinde çalışabilirler.

Barista eğitimi nasıl alınır?

Birbirinden farklı kahve türleri, demleme biçimleri ve farklı kahve çekirdekleri profesyonel eğitim gerektiren bir konudur. Barista olmak için baristalık eğitimini almış olmak, tercih edilme sebebidir. Birçok özel kurumun verebildiği bu eğitime katılarak sertifikanı alabilirsin. Bu eğitim sayesinde kahve demleme sürecini tam anlamıyla öğrendikten sonra lezzetli bir kahve yaparak kahveyi sunabilme yeterliliğine kavuşursun. 2 ila 54 saat arası sürebilen bu eğitimler sonucunda, kariyerini baristalık üzerine kurabilirsin.

Barista iş ilanlarında aranan kriterler nedir?

Yeni nesil kahve dükkanları, gün geçtikçe artan sayıları ile birlikte yeni baristalara ihtiyaç duyar. Fakat bu ihtiyacın karşılanması, belli niteliklere sahip çalışanların bulumasına bağlıdır. Alınan baristalık eğitimlerinde; kahve türlerinin, farklı kahvelerin farklı demlenme süresinin ve pişirme tekniğinin farklılıklarının bilinmesi, kahvenin asidite oranları ve dünya kahveleri hakkında geniş bir bilgiye sahip olmak iyi bir baristada aranan kriterlerdir.

Baristaların part time çalışma imkânı var mıdır?

Kafeler, 3. nesil kahve dükkanları ve birçok restoranda ihtiyaç duyulan baristalar, tam zamanlı olduğu gibi yarı zamanlı (part-time) olarak da çalışabilirler. Part time çalışma, hem kariyerinizde ilerlemenize hem de eğitiminize devam etmenize ya da hobilerinize zaman ayırmanıza imkan tanıyacak bir çalışma düzenidir. Bu nedenle seçimlerinizi yaparken çalışma şeklinizi part time olarak tercih edebilirsiniz. Verilen ilanları inceleyerek kendinize uygun bir part-time barista iş ilanı bulabilirsiniz.

notifications İş Alarmı kur