keyboard_arrow_down
31

Ankara Barista İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down




search


search








Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Barista cancel
Ankara cancel
TİME FOOD GROUP FRANCHISE SİSTEMLERİ VE GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş.
Barista
TİME FOOD GROUP FRANCHISE SİSTEMLERİ VE GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş.
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
MB Gıda - Mack Gıda A.Ş.
Barista
MB Gıda - Mack Gıda A.Ş.
Antalya +3 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün
Julà
Garson - Servis Personeli
Julà
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Ankara Barista İş İlanları

Barista, kahveleri çeşitlerine özgü demleme yöntemi ile profesyonel kahve ekipmanlarını kullanarak hazırlayan kişidir. Barista espresso bazlı kahve türlerini hazırlar ve satar. Yeni ürünler hakkında müşteriyi bilgilendirip ürün siparişini alıp hazırlamak da baristaların işidir. Baristalar, kahve menüsünü sunarak hazırladıkları kahvenin içeriği hakkında müşteriyi bilgilendirir. Baristaların iş olanakları da oldukça geniştir. Bu kapsamda özellikle büyükşehirlerde baristalar çeşitli iş imkanları bulabilir. Ankara ili ekonomisi ağırlıklı olarak hizmet, ulaşım, eğitim, ticaret ve sanayi sektörlerine dayanır. Bu durum göz önüne alındığında hizmet sektöründe yeme-içme tesisleri, eğlence ve sosyal tesisler de çok sayıdadır. Ankara’da hizmet sektöründe bulunan işletmeler, barista ihtiyaçları için iş ilanı yayınlar. Ankara barista iş ilanları yayınlayan firmalar, yetenekli ve uzman baristalar aranır.

Ankara’da Barista Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Barista mesleğini yapmak isteyen adayların sahip olması gereken belirli özellikler ve yetenekler bulunur. Barista olmak isteyen adayların ilk olarak iletişim yeteneğinin yüksek seviyede olması gerekir. Müşterilerle doğrudan iletişim kuran baristanın, müşterilerin isteklerine göre kahve hazırlaması şarttır. Barista olmak isteyen adayların kahve hazırlama makinelerindeki farklılıkları bilmesi  gerekir. Kahve çekirdeklerinin özelliklerini öğrenme kabiliyetinin barista adaylarında bulunması talep edilir. Barista adaylarının empati yeteneğine sahip ve güler yüzlü olması da aranan özellikler arasında bulunur. Barista adaylarının uzun süre ayakta çalışabilmesi gerekir. Detaylara dikkat etmek ve sabırlı olmak da barista adayında olması gereken özellikler arasında yer alır. Barista adaylarının ekip çalışmasına yatkın olması ve yüksek tempoda çalışabilmesi talep edilebilir. Barista adaylarında dinleme yeteneğine sahip olması gerekir. Barista adaylarının  düzenlenen atölye çalışmalarına katılarak mesleki bilgilerini güncellemesi de önemlidir. Demleme yöntemlerinin yanında içecek karışımları, sunum teknikleri hakkında bilgi edinmek konusunda barista adaylarının istekli olması beklenir. Barista adayları, Ankara garson barista iş ilanları kategorisini takip edebilir.

Ankara Barista İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Ankara barista barmen iş ilanları, gerekli becerilere sahip barista adaylarının istihdam edilmesine olanak sağlar. Barista iş ilanları, farklı işletmeler tarafından farklı kriterler ile yayınlanır.  İşletmeler faaliyet gösterdikleri bölgelere göre de iş ilanları yayınlar. Örneğin, Ankara Bahçelievler’de faaliyet gösteren bir işletme iş ilanını Ankara bahçeli evler  barista iş ilanları kategorisinde yayınlar. Eğer aday iş ilanlarından birine başvurmak istiyorsa firmanın çalışma koşullarının kendisine uygun olup olmadığına karar vermelidir. Örneğin, Ankara Çankaya barista iş ilanları yayınlayan bir firmaya başvurmak isteyen adayın Çankaya’da ikamet ediyor olması gerekir. Firmaların iş ilanlarında çeşitli kriterler bulunur. Bazı firmalar deneyim arar. Bazı firmalar deneyimsiz eleman arar. Bazı firmaların iş ilanında cinsiyet kriteri  bulunur. Kadın barista ihtiyacı bulunan bir firma iş ilanlarını Ankara bayan barista iş ilanları başlığı altında yayınlar. Adayların iş ilanına başvuru yapmadan önce firmanın koşullarının kendilerine uygun olup olmadığına karar vermesi, iş bulma sürecini kolaylaştırır. Genel başvuruda bulunmak isteyen adaylar, barista iş ilanı Ankara kategorisini takip ederek uygun seçeneklere başvuruda bulunabilir.

Barista Ne İş Yapar?

Baristalar, kahve  çekirdeklerini öğütüp karıştırır. Kahve servisinin yanında sandviç ve çeşitli yiyecekleri hazırlamak da baristadan beklenebilir. Baristalar hazırladıkları kahve ile ilgili müşterin sorularını yanıtlar. Müşterileri özel ve yeni ürünler hakkında bilgilendirir. Baristalar siparişleri alır ve ödemeleri kabul eder. Kahve menüsünü sunup, içeriğini müşteriye açıklayarak hizmet vermek baristaların görevidir. Kahve çeşitlerini, kahve demleme tekniklerine uygun bir şekilde hazırlamak baristaların işidir. Baristalar, kahve çekirdeği stoklarını kontrol ederek eksikleri yeniler. Kahve makinelerinde ve diğer ekipmanlarda ortaya çıkan arızaları gidermek ve malzemelerin bakımını takip etmek de baristaların işidir. Baristalar, iş yeri standartlarına ve sağlık yönetmeliklerine uygun güvenli bir ortamı sağlamakla da yükümlüdür. Baristalar, kafe ve kahve barı görünümünü korur ve geliştirir. Baristalar, hazırladıkları kahvenin kalitesinden de sorumludur. Bu alanda iş bulmak isteyen barista adayları, barista iş ilanları Ankara kategorisini takip ederek kendisine uygun seçeneklere başvuruda bulunabilir. Barista iş ilanlarını inceleyen kişiler aynı zamanda Ankara garson iş ilanları kategorisini de araştırabilir. 

Barista İş İlanlarında Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Barista olmak isteyen adayların resmi bir eğitim almalarına gerek yoktur. Barista olmak isteyen adaylar, özel eğitim kurumlarının barista programına giderek sertifika alabilir. Barista olmak isteyen adaylar, düzenlenen atölye çalışmalarına katılarak mesleği öğrenebilir ve kendilerini geliştirebilir.

Baristaların İş Olanakları Nelerdir?

Baristalar, geniş çalışma alanlarına sahiptir. Oteller, kafeler, restoranlar, kahve dükkanları, yeme içme tesisleri, konaklama tesisleri vb. yerlerde baristalara ihtiyaç duyulur. Baristalar, part- time ya da tam zamanlı çalışabilir. Ayrıca bazı işletmeler dönemsel olarak barista ilanı açabilir.

Barista Çalışma Koşulları Nelerdir?

Baristalar, belirli saatlerde ve dönemlerde yoğun tempoda çalışırlar. Baristaların yüksek gürültülü ortamda çalışmaya adapte olmaları gerekir. Hafta sonları, gece veya sabahın erken saatlerinde barista çalışabilir. Adaylar, esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmelidir.

Baristalar Ne Kadar Maaş Alır?

Baristalar çalıştıkları işletmenin kapasitesine ve büyüklüğüne göre maaş alırlar. Baristalar özel sektörde çalışır. Baristaların uzmanlıkları ve özel kahve hazırlama teknikleri de aldıkları maaşı etkiler. İşe yeni başlayan barista, asgari ücret düzeyinde maaş alır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Ankara Barista iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Ankara Barista iş ilanlarını Kariyer.net'te farklı tarih, pozisyon seviyesi ve konuma göre filtreleyebilir, sana en uygun ilanlara hızlıca başvurabilirsin.

Ankara Barista pozisyonu için en güncel iş ilanlarını görüntüleyebilir miyim?

Güncel Ankara Barista güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel Ankara Barista iş ilanlarına erişebilirsin.

Bana en yakın Ankara Barista iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Ankara iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!

Ankara Barista iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Ankara Barista iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; pozisyonun iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur