32

Bursa Kalite Kontrol Elemanı İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Kalite Kontrol Elemanı cancel
Bursa cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Bursa Kalite Kontrol Elemanı İş İlanları

Bursa şehri içerisinde çalışabileceğin birbirinden farklı meslek grubu yer alır. Bu meslek grupları içerisinde yer alan kontrol elemanı pozisyonları içinde Bursa merkezli pek çok iş ilanı yer alır. Bursa’ya bağlı olan ilçeler çerçevesinde de kalite kontrol elemanı pozisyonların için alımlar yer alır. Kariyer.net’te Bursa konumu belirleyerek kontrol elemanı mesleği ile ilgili verilen iş ilanlarına kısa bir süre içerisinde ulaşabilirsin. Bursa içerisindeki kalite kontrol elemanı iş ilanlarının çalışma türü, yayınlanma tarihi, aciliyet durumu gibi özelliklerini Kariyer.net vasıtası ile belirleyebilirsin. Özgeçmişini yüklediğin Kariyer.net üzerinde sana uygun olan Bursa kalite kontrol elemanı iş ilanları seçeneklerine ulaşırken zaman tasarrufu yapabilirsin.

Bursa’da Kalite Kontrol Elemanı Hangi İş Kollarında Çalışabilir?

Bursa’da kalite kontrol elemanı birçok iş kolunda iş bulma imkanına sahiptir. Bu iş kollarına örnek verilecek olursa; gıda, petrol, kimya, lastik ve plastik iş kolları verilebilir. Aynı zamanda: 

  • Hazır giyim ve deri 
  • Kağıt 
  • Ambalaj 
  • Çimento ve cam 
  • İnşaat 

gibi sektörlerde de iş bulunabilir.

Bunun yanı sıra sayılan her iş kolunun kendi içerisinde de alanlara bölündüğünü ve çalışma alanlarının sayılandan çok daha fazla olduğu da belirtilmesi gereken bir noktadır. Bu iş kollarında ve istenirse daha fazlasında çalışma avantajı yakalayan kalite kontrol elemanı adayları, Kariyer.net’e girerek güncel Bursa kalite kontrol elemanı iş ilanları seçeneklerini inceleyebilirler.

Bursa’da Kalite Kontrol Elemanı Olmak İçin Neler Yapılır?

Bursa’da kalite kontrol elemanı olabilmen için ilk olarak herhangi bir eğitim seviyesine sahip olman gibi şartın olmadığını belirtmek gerekir. Aynı zamanda bu alanda tecrübesiz eleman alımı yapan işletmeler vasıtasıyla, kalite kontrol elemanı olarak yeni bir iş deneyimi edinmen de söz konusudur. Bunun yanı sıra kalite kontrol elemanı olarak işletmelerde görev yapabilmen bakımından bu alanda deneyim sahibi olman ve kombine bir iş ortamında çalışacağından haberdar olman önemlidir. Bu kriterler genel olarak Bursa iş ilanları kalite kontrol elemanı olarak çalışman için yeterlidir.

Bursa'da kalite kontrol elemanı nerelerde çalışır?

Bursa’da bulunan farklı sektörler içerisinde kalite kontrol elemanlarına iş imkanı sunulur. Bursa’da hizmet veren gıda üretim sektörü içerisinde kalite kontrol elemanı çalışan farklı departmanlar bulunur. Bursa’da üretimin söz konusu olduğu her sektör içerisinde kalite kontrol elemanının çalışabileceği departmanlar yer alır. Bursa içerisinde ikamet eden bir kalite kontrol elemanı isen çalışma yürütebileceğin alanlar içerisinde fabrikaların kalite kontrol departmanları yer alır. Bursa’daki pastane, restoran gibi çeşitli yerlerde de kalite kontrol elemanı olarak çalışma fırsatın bulunur.

Bursa’da kalite kontrol elemanı çalışma saatleri nasıldır?

Bursa’da çalışmak isteyen kalite kontrol elemanlarının çalışma saatleri çalıştıkları yere göre farklılık gösterir. Özellikle çalıştıkları yerin çalışma şartları çalışma saatlerini belirleyen temel etkenlerdendir. Bunun dışında üretimin yoğunluğu, hangi sektörde çalışıldığı vb. gibi faktörler de çalışma saatleri konusunda belli başlı farklılıklar yaratabilir. Bursa’da kendine en uygun çalışma saatleri olan Bursa kalite kontrol elemanı iş ilanları bay ve bayan adaylar için yayınlananları bulmak için Kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

Bursa’da kalite kontrol elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşırım?

Bursa’da kalite kontrol elemanı iş ilanlarına ulaşmanın basit ve hızlı bir yolu bulunur. Kariyer.net’e girdikten sonra "Aradığın iş" kısmına kalite kontrol elemanı, "Aradığın yer" kısmına ise “Bursa” yazman yeterli olur. Daha sonra Bursa kalite kontrol elemanı iş ilanları bayan ve bay adaylar için yayınlananlar karşına gelir. Bu ilanları detaylı bir şekilde inceleyerek kendine uygun bulduğun iş ilanlarına tek tıkla başvurunu yapabilirsin.

Bursa’da kalite kontrol elemanı istihdamı var mıdır?

Bursa’da kalite kontrol elemanı istihdamı, bölgede yoğun bir şekilde faaliyet gösteren tekstil işletmelerinden dolayı fazlasıyla karşına çıkabilir. Hemen Kariyer.net’te bulunan, Bursa kalite kontrol elemanı iş ilanları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilir ve ilanları çok daha yakından takip edebilirsin. Böylece meslek hayatına başlayabilir ve kariyer basamaklarını tırmanmak için bir adım atmış olursun. 

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa'da çalışan kalite kontrol elemanının görevleri nelerdir?

Kalite kontrol elemanı olacağın zaman şirketlerin ürettikleri ürünleri kontrol eden eleman olmuş olacaksın. Hatalı ve standartlara uymayan ürünleri tespit etmen gerekir. Bu ürünlerin piyasaya sürülmesinin önüne geçer ve ürünlerin geliştirilmesinde katkı sağlar. Sen de bu meslekte çalışmayı düşünüyorsan ürünlerin kalite planlarına uygun şekilde giriş yapman gerekir. Ara ve final kontrollerini gerçekleştirmen gerekli kayıtları tutman gerekir. Bu işte çalıştığın zaman iş akışı düzenini sağlamaktan sorumlu olacaksın. Ürünleri ve üretim sürecini takip etmen, güvenlik standartlarına uygun olduğunu kontrol etmen gerekir. Ürünlerin teknik resimlerini incelemen ve üretim süreçlerinin kontrolünü yapman gerekir. Üretime girecek malzemelere ait fatura ve irsaliye bilgilerini kontrol etmelisin. Üretime alınacak ürünlerin ham madde, ekipmanlarını bilmelisin. Malzemelerin istenilen kalite standartlarına uygun olduğunu kontrol etmelisin. Kontrol ettiğin ürünlerin kalite standartlarına uymayanlarını tespit etmeli ve sorunları raporlamalısın. Daha sonrasında da bu ürünlerin düzeltme sürecini takip etmen gerekir. Üretimde sorun olduğu takdirde üretimi durdurabilmek için yöneticilerle görüşüp onay alman gerekebilir. Periyodik faaliyet raporu hazırlamalısın ve yöneticilere sunmalısın. İade alınan bir ürünü incelemeli ve gerekli bölüme göndermelisin. Müşteri şikayetlerini incelemeli, aksiyon planlarının oluşturulmasına destek vermelisin.

Bursa'da kalite kontrol elemanları hangi alanlarda çalışır?

Kalite kontrol elemanı olarak en fazla iş bulabileceğin alanlar; kimya, metal, otomotiv, plastik üretimi ve tekstil gibi mesleklerdir. Rahatlıkla birçok alanda iş bulunabilir. İş imkanı açısından en çok olan mesleklerden birisidir. Bursa'da üretim faaliyetlerinin çok olduğu illerimiz arasında gelir. Sen de bu işte çalışmak istiyorsan Bursa iş bulma olanağı geniş bir ilimizdir. Bursa ilimizde kalite kontrol elemanı olmak istiyorsan şu alanlarda çalışma olanağı bulabilirsin. Tekstil üretimi yoğunluk olduğu için bu alanda iş imkanı fazla olur. Konfeksiyon üzerine çalışan firmalarda bulunur. Bursa denilince akla ilk gelen otomotiv sektöründe iş olanağı mevcuttur. Oto yan sanayi alanına da bakabilirsin. Mobilya üretimi çok fazla olan bir bölgemiz olduğu için eğer sen de tercih edersen bu alanda da iş bulabilirsin. Mobilya üretimi üzerine birçok firma olduğu için iş bulma olanağında rahat olur. Döşeme koltuk üzerine çalışan firmalar mevcuttur. Kauçuk sanayinde iş imkanı bulunur. Organize sanayisi gelişmiş bir ilimiz olduğundan bu alanlara da bakmanı tavsiye ederim. Ambalaj üretimi yapan yerlerde de bulabilirsin. Senin içinde uygun olursa alüminyum, metal doğrama alanlarına da bakabilirsin. Kağıt baskı firmalarına bakmanda da fayda var. Bursa büyük ve sanayi alanında gelişmiş bir ilimiz olduğu için iş alanları da artar. Sen de bu alanlara başvurabilir kendine iş imkanı sağlayabilirsin.

Bursa'da kalite kontrol elemanı olmak için hangi bölümden mezun olmalıdır?

Üretimde kalite kontrol MYO bölümünden 2 yıllık mezun olmanız yeterli olacaktır. 4 yıllık üniversite ve 2 yıllık yüksekokulda kimya, metal, otomotiv, tekstil, boya gibi bölümlerden mezun olmuşsan eğer iş bulma olanağın daha fazladır. Çoğu firma sadece lise mezunu kişileri de alır. Sen de yukarıda saydığım bölümlerden mezun olmuş ya da değil lise mezunuysan çoğu yerde iş bulabilirsin.

Bursa'da kalite kontrol elemanınında olması gereken özellikler nelerdir?

Takım çalışmalarına uygun olman gerekir. Takım arkadaşlarınla uyumlu ve verimli bir şekilde çalışmalısın. İş birliği ve ekip çalışmasına yatkınlık göstermelisin. Sorumluluk duygusu yüksek olmalı. Ürün en son senin elinden geçeceği için en son aşamayı sen yapacaksın. Bu yüzden düzenli bir şekilde çalışman gerekir. Ürüne son kontrolleri yapmalı düzgün olup olmadığına bakmalısın. Detay analiz kabiliyetinin yüksek olması gerekir.Bu durumda analitik düşünmelisin. Planlama ve organizasyon becerisine sahip olmalısın. Etkin iletişim becerinin olması gerekir. Teknik resim okuma ve anlama yeteneğine sahip olmalısın. Çoğu firma çalışanının basit ölçü aletlerini bilmesini ister. Kumpas, mikrometre vb. gibi basit ölçü aletleridir. Çoğu firma office programlarını da ister çalışanlarından. En azından temel düzeyde de olsa office programları kullanmanı beklerler. Sen de bu özelleri kapsıyorsan ve bu alanda iş bulman daha da kolaylaşmış olur.

notifications İş Alarmı kur