Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
68

Bursa Turizm İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Turizm cancel
Bursa cancel
MİRAY GÖZALAN EREN
Muhasebe Personeli
MİRAY GÖZALAN EREN
İstanbul (Tümü) +7 il daha İş Yerinde
Proje Bazlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Özdilek Holding
Hayvan Bakıcısı (Yenişehir)
Özdilek Holding
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
İnsana saygı ödülü
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Bursa Turizm Sektörü İş İlanları

Bursa iklimi ve ünlü dağı Uludağ ile Türkiye’nin önde gelen turizm kaynaklarından biridir. Birçok kayak merkezine ev sahipliği yapan Bursa, iş imkanları bakımından da oldukça zengindir. Turizm sektörü birçok meslek dalını içinde bulundurur. Bursa’da bulunan kayak merkezlerinde otel işletmecisi, temizlik görevlisi, resepsiyonist, aşçı, garson, güvenlik görevlisi, bulaşıkçı vb. meslek gruplarından insanlar çalışır. Aynı zamanda kayak eğitimi almak isteyen insanlar da bulunabilir.  Bu konuda da yetkili eğitmenler çalışır. Güncel Bursa turizm iş ilanları kategorisine bakıldığında en çok aranan mesleklerin başında aşçılar ve temizlik görevlileri gelir. Fakat bunun yanında yukarıda bahsedilen meslek gruplarından da eleman arandığı görülür. Bazı tur şirketleri de Bursa kış turizmi için tur otobüslerini kullanacak şoförler arayabilir. Bu konuda ehliyeti ve yeterliliği olan adayların Bursa turizm şoför iş ilanları sayfasına göz atması gerekir. Bursa Uludağ’ın yanında İznik Gölü, Uluabat Gölü gibi birçok göle, birçok tarihi ve turistik yere de ev sahipliği yapar. Doğal ve tarihi güzellikleri ile Bursa, Türkiye’nin çok önemli bir turizm cennetidir.

Bursa’da Turizm İş Olanakları Nelerdir?

Bursa turizm kaynakları açısından zengin bir şehirdir. Bunun bir getirisi olarak birçok mesleğe kucak açtığı söylenebilir. İşletme mezunu birisi Bursa’da bulunan kayak merkezlerinden birinde yönetim bölümünde çalışabilir. Bunun yanında Bursa’da bulunan ve temizlik görevlisi olmak isteyen bir aday yine kayak merkezlerinden birinde temizlik görevlisi vasfıyla çalışabilir. Bulaşıkçılık da bu bölgede ihtiyaç duyulan meslekler arasında yer alır. Bu mesleği icra etmek isteyen adaylar herhangi bir eğitim düzeyi gerekmeden bulaşıkçılık ya da temizlik görevliliği yapabilir. Bu şekilde bir eğitime sahip olmadan çalışmak isteyen adaylar Bursa turizm ve otel iş ilanları kategorisinden kendilerine uygun olan mesleğin ilanına başvuru yapabilirler. Tur rehberleri de Bursa’da kolaylıkla iş bulabilecek mesleklerin başında gelir. Yalnızca Uludağ ile değil birçok tarihi ve doğal güzelliğiyle de tanınan Bursa birçok turiste ev sahipliği yapar. Tur rehberi olmak isteyen adayların da Bursa turizm şirketleri iş ilanları kısmından tur rehberliği ilanlarına başvuru yapması iş bulmalarını kolaylaştıracaktır. Bursa, kayak eğitmenleri ve çevirmenler için de çok önemli bir iş kaynağına sahiptir. Kayak öğrenmek isteyen birçok turist kayak merkezlerindeki eğitimlere katılır. Bu sebeple kayak merkezleri, bünyesinde çalışacak kayak eğitmenleri arayabilir. Yerli turistlerin yanında birçok yabancı turist de Bursa’yı ziyarete gelir. Yabancı turistlere Bursa’yı gezdirecek, güzellikleri anlatacak ve turistlerin ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olacak çevirmenler de Bursa’da çalışma imkanı bulabilir. Bursa turizm cenneti olmasıyla birlikte birçok meslek için harika bir iş kapısı olma özelliği gösterir.

Bursa Turizm İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Bursa yerli ve yabancı birçok turistin sıklıkla ziyaret ettiği bir kış turizm merkezidir. Birçok mesleğin rahatlıkla iş bulabileceği turizm sektöründe Türkiye için çok önemli bir yeri vardır. Bursa Uludağ turizm iş ilanları kategorisinde yönetim bölümünden temizlik görevlisine kadar birçok eleman ilanı olduğu görülür. Bu ilanlara göz atarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle adayın hangi pozisyonda çalışılmak istediğini bilmesi gerekir. Örneğin, işletme mezunu bir aday yönetim bölümündeki ilanlara bakmayı tercih edebilir. Bunun yanında herhangi bir eğitimi bulunmayan bir aday da kendi yetenekleri doğrultusunda eğitim belgesi aranmayan bir pozisyonda çalışmayı tercih edebilir. Bazı turizm otelleri yabancı ziyaretçilerin yoğun olması sebebiyle yabancı dile çok önem veriyor olabilir. Bu durumda bünyesinde çalışacak sorumluların ileri düzeyde yabancı dil bilmesini ister. Bunun gibi detaylar ilanlarda belirtilir. Aday, ilanlarda istenen şartlara uygun olup olmadığını kontrol etmelidir. Bazı turizm acenteleri tur rehberi arar. Bu acentelerin tur rehberlerinden istedikleri bazı vasıflar vardır. Örneğin, Bursa’nın tarihini çok iyi bir şekilde bilmek, bunu turistlere etkin şekilde ifade edebilmek, birden fazla dil bilmek gibi. Adaylar Bursa turizm acentaları iş ilanları kategorisini iyi inceleyip kendi vasıflarına en uygun olana başvuru yapmalıdır. Oteller kendi mutfağında çalışacak aşçılar arar. Aşçılardan ağırlıklı olarak hakim olmasını istedikleri bir mutfak (çin mutfağı, deniz mahsülleri, türk mutfağı vb.) olabilir. Aşçı adayları o mutfak çeşidine hakim olmak için aldıkları eğitimin belgesini göstermelidir. Bu sebeple ilanlarda kendi ustalıklarına uygun bir aşçı aranıp aranmadığına dikkat etmeleri gerekir. Bursa’da turizm sektöründe çalışmak isteyen adayların dikkat etmesi gereken birçok husus olduğu için adaylar ilanları dikkatli bir şekilde incelemelidir. .

Bursa’da Öne Çıkan Sektörler Nelerdir?

Bursa birçok tarihi ve doğal güzelliğe ev sahipliği eder. Bu sebeple Bursa’nın öne çıkan sektörlerinin başında turizm sektörü gelir. Turizm sektörü diğer sektörlerin aksine oldukça yavaş değişim gösteren bir sektördür. Bunun yanında turizm sektörüne büyük yatırımlar yapılır. Bir otelin ya da bir merkezin inşaa sürecinde  oldukça fazla para harcanır. Bursa bu yönden yapılan yatırımların karşılığını fazlasıyla veren bir şehirdir.  Bursa’da turizm sektöründe çalışmak isteyen adaylar Bursa kış turizmi iş ilanları sayfasından kendilerine uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirler. Turizmin yanında, tekstil, makine-metal imalatı, tarıma dayalı sanayi  ve gıda, mobilyacılık gibi sektörler de Bursa’da etkin olarak bulunur.

Bursa’da Turizm Sektöründe Çalışmak İçin Gereken Eğitimler ve Belgeler Nelerdir?

Turizm sektörü, bünyesinde birçok meslek grubunu çalıştırabilir. Her meslek grubunun gerektirdiği eğitimler farklıdır. Bazı meslek grupları için gerekli bir eğitim ve belge yoktur. Genel olarak bu mesleklerden için bulaşıkçı ya da temizlik görevlisi örnek gösterilebilir.  Bu meslekleri icra edebilmek için herhangi bir eğitim alınmasına gerek yoktur. Tüm bunların yanı sıra belirli bir eğitim seviyesi gerektiren meslekler de bulunmaktadır. Bazı oteller garsonlarının en az lise mezunu olmasını isteyebilir. Bazı oteller ise baristalık eğitimi arayabilir. Eğer otelin yönetim bölümünde görev almak isteniyorsa bir üniversitenin turizm ve otel işletmeciliği 2 veya 4 yıllık bölümü okunmalıdır. Otellerin daha çok 4 yıllık bölüm mezunlarını tercih ettiği bilinse de önemli olan kişinin kendini nasıl yetiştirdiğidir. Okunulan bölümün yanında eklenecek birkaç yabancı dil, iş ilanlarında sizi diğer adayların önüne geçirecektir. Turizm sektöründe şoförler de görev alabileceği için gerekli belgelere sahip adaylar bu ilanları değerlendirebilirler. Örneğin, tur otobüsü şoförü olmak için ehliyet gerekir. Tur rehberlerinin de birden fazla dil bilmesi ve bulunulan şehrin tarihini yeterli bir biçimde bilmesi beklenir. Turizm sektörü vasıflı ve vasıfsız elemanlar için birçok mesleği içinde bulunduran bir sektördür. Bursa turizm iş ilanları detaylarında, başvuruda bulunacak adayların hangi belgelere sahip olması gerektiği açıkça belirtilir. 

Bursa’da Turizm Sektörü Hangi Aylarda Aktiftir?

Bursa kış turizmi ile bilinen bir şehirdir. Uludağ kış turizminde kayak merkezleri ile ünlüdür. Bu nedenle Bursa’ya kış turizmi için giden turistler daha çok Aralık, Ocak ve Şubat’ı tercih eder. Fakat bulundurduğu birçok tarihi ve doğal güzellik de turistlerin yoğun ilgisine sahiptir. Şehir içi gezilerinde daha çok Temmuz, Ağustos, Eylül ayları tercih edilir.

Bursa’da Turizm Sektöründe Nerelerde Çalışılabilir?

Bursa’da birçok otel vardır. Otellerde farklı meslek gruplarından birçok personel çalıştırılır. Fakat otellere ek olarak kayak merkezleri, pansiyonlar, tur acentaları ve tur şirketleri de bulunur. 

Bursa’da Turizm Sektörü Maaşları Ne Kadardır?

Turizm sektöründe faaliyet gösteren birden fazla meslek grubu bulunmaktadır. Bu sebeple sektördeki maaşlar da mesleklere göre değişiklik gösterebilir. Aynı zamanda tam zamanlı ve part time çalışma modellerinin de maaşlar üzerinde bir etkisi vardır. 

Bursa’da Turizm Sektöründe Çalışmak İçin Gereken Özellikler Nelerdir?

Birçok çalışma alanında olduğu gibi turizm sektöründe çalışmak için de bazı özellikler gerekir. Sürekli insanlarla iletişim halinde olunması gereken bir hizmet sektörüdür. Bu nedenle iletişim yönünden güçlü olmak gerekir. Turizm, iyi bir diksiyon ve sabırla yapılması gereken meslekleri bünyesinde barındıran bir sektördür. Verilen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmek gerekir. Turizm sektörü müşteri memnuniyetiyle işleyen bir sektördür. Her zaman müşterinin hakkı gözetilmeli ve müşteriyi memnun edecek çalışmalar yapılmalıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa güncel iş ilanları nelerdir?

Bursa güncel iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek görüntüleyebilirsin.

Bursa iş ilanlarına Kariyer.net'te nasıl başvurabilirim?

Bursa iş ilanlarını Kariyer.net'te listeleyebilir ve sana en uygun pozisyonları inceleyebilirsin. Deneyimlerine uygun iş ilanlarına hesabına giriş yaparak hesabına giriş yaparak veya 1 dakika içinde hızlıca hesap oluşturduktan sonra başvurabilirsin.

Aradığım pozisyondaki Bursa iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Aradığın pozisyondaki Bursa iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Pozisyon'' kategorisinde bulunan pozisyonları seçerek kolayca listeleyebilirsin.

Kariyer.net'te bana en yakın Bursa iş ilanlarını nasıl bulabilirim?

Sana en yakın Bursa iş ilanlarını ''Şehir/İlçe'' bölümünde yer alan ''İlçe'' kısmından sana en yakın konumu seçerek keşfedebilirsin. Bulunduğun ilçeyi seç ve sana en yakın iş ilanlarını hızlıca gör!