56

Çimento İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Çimento cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 2 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Çimento Sektörü İş İlanları

Çimento sektörü; silisyum, kalsiyum, demir oksitleri ihtiva eden maddelerin teknolojik yöntemlerle, sinterleme seviyesine dek pişirilmesi ile elde edilen yarı mamül madde klinkerin yer aldığı sektördür. Bu klinkerler, tek ya da daha çok tür katkı maddesi ile öğütülerek imal edilir ve hidrolik bağlayıcıları bünyesine alır. Türkiye’de çimento sektörü oldukça önem arz eden sektörlerden bir tanesidir. Hızlı kentleşme, bina yapımının çoğalması ve üretimin artması, sektörün hızla gelişim göstermesindeki başlıca etkenlerden bazılarıdır. Türkiye’de çimento imal eden pek çok firma vardır. Bu firmaların büyük bir bölümü büyük ve orta çaplı firmalardır. Genel olarak çimento sektörü iş ilanları Ankara, İstanbul, Çanakkale, İzmir, Manisa gibi şehirlerde yayınlanır. Çimento sektörü ile ilgili iş ilanları incelendiği zaman farklı departmanlarda iş imkânları karşına çıkar. Sen de bu imkânları değerlendirerek kariyer hayatına atılabilirsin. 

Çimento Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Çimento sektörü ile ilgili iş ilanlarına göz atıldığında iş tanımları olarak; çimento üretiminin kesintisiz devam etmesini sağlamak, gelen malzemeleri teslim almak, üretim süreçlerinden ve çimentodan numune almak gibi tanımlar karşına çıkar. Talep edilen görev ve sorumlulukları yerine getirmek, çalışan ve işveren arasındaki iş disiplinini sağlar. İlanlar arasında merkezi kumanda operatörü de yer alır. Merkezi kumanda operatörünün görevleri arasında ekranlardan faaliyetleri gözetlemek, alakalı değerleri kontrol edip kaydetmek, arıza yaşandığında sahayı bilgilendirmek, genel bakım esnasında sahadaki ekibi yönetmek yer alır. Çimento sektörü ilanlarında yer alan bazı pozisyonların yerine getirecekleri görevler şunlardır:

 • Strateji ve iş geliştirme uzmanı, gelir tablosu ve bilanço analizlerini gerçekleştirir.
 • Üretim operatörü olarak çalışıyorsan çimento imalatının sorunsuz devam etmesini sağlamalısın. 
 • Depo şefi, pek çok görevi yerine getirir. Bunların en başında ise merkezi noktadaki kurum ile depo arasındaki bağlantıyı sağlamak gelir. 
 • Kalite ve üretim mühendisleri ise bazı teknik yöntemleri kullanarak görevleri yerine getirir. Sen de bu alanda mühendis olarak çalışmak istiyorsan firmaların ürün ve hizmetlerinin kalite süreciyle ilgileneceğini bilmelisin. 
 • Eğer mesleğin koruyucu bakım vizitörü ise bütün fabrikanın mekanik, elektrik ve elektronik vizitelerini sağlamalısın.

Çimento Sektörü İş İlanlarına Başvururken Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Çimento sektörü iş ilanları başvurusunda dikkat etmen gereken bazı hususlar vardır. Başvuru yapılacak firmanın çalışan adına talep ettiği donanımlar ve iş deneyimi ayrıntılı bir şekilde incelenmelidir. Bu ilanlara başvuru yapmak istiyorsan gerekli eğitim seviyesine, iş tecrübesine, bilgisine ve talep edilen belgelere sahip olmalısın. Firmalar, ölçütlerinde talep edilen eğitim seviyesi de pozisyona göre farklılık gösterir. Bazı firmaların aradıkları bir diğer kriter de yabancı dil seviyesidir. Bazı firmalar, dış ülkelerle iş yaptıklarından dolayı çalışanlarının yabancı dil seviyelerine de önem verir. İş ilanlarına göz atarken ulaşım şartlarına, iş tanımına uygunluğuna ve işe kabul edildiğin durumda çalışacağın ortamın özelliklerine dikkat etmelisin.

Çimento Sektöründe Çalışmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Çimento sektörü iş ilanları yeni yayınlananlara göre sahip olunması gereken bazı donanımlar bulunur. Çimento sektöründeki iş ilanı kriterlerinde departmanlara göre istenilen eğitim seviyeleri de değişir. Üretim mühendisi, kalite kontrol mühendisi gibi meslekler için üniversite mezunu aday istenirken, üretim işçisi, üretim operatörü için de meslek lisesi mezunu olmak yeterlidir. Çoğunlukla üretim sektöründe belli bir tecrübesi olan, analitik düşünce ve çözüm üretme yönü gelişmiş adaylar aranır. İş disiplinine ve sorumluluk bilincine sahip olmak, gereken en önemli özelliklerden bir tanesidir. İşin yükümlülüğünü üstlenmek ve işi başarılı bir biçimde bitirmek kişisel gelişime katkı sağlayacağı gibi CV’ne de büyük katkıda bulunur. Aynı zamanda firmaların istedikleri bazı nitelikler şu şekildedir;

 • Makineler hakkında bilgi birikimine sahip olmak,
 • Sonuçları analiz edebilecek teknik yeterliliğe sahip olmak,
 • Mesleki yeterlilik belgesine sahip olmak,
 • İyi derecede yabancı dil bilmek,
 • Takım çalışmasına uyum sağlamak,
 • İletişim becerisine sahip olmak.

Çimento sektörüyle ilgili iş ilanlarına bakıldığı zaman SAP, Logo Tiger ERP, PowerBI, PoerApp, Excel, Microsoft Office gibi bazı programların hızlı ve etkili kullanılması istenir. Bu sebeple başvuru yapmadan önce bu tarz ölçütlere sahip olup olmadığına dikkat etmen gerekir. Bu konularda kendini geliştirmen, iş arama sürecinde sana avantaj kazandırır. 

Çimento sektörü iş ilanlarına nereden ulaşılır?

Güncel çimento sektörü iş ilanlarını incelemek için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin. kariyer.net, erişebileceğin iş ilanlarını sana sunarak alternatiflerini en doğru şekilde değerlendirmeni sağlar. Ölçütlerini sağladığın iş ilanlarına CV’ni göndererek başvuru yapabilirsin. 

Çimento sektöründe çalışacaklar için yayınlanan ilanlar nelerdir?

Çimento sektörü eleman arayanlar arasında Manisa’da çevre ve iş sağlığı güvenliği mühendisi, İstanbul’da üretim işçisi, İzmir’de üretim operatörü ve daha pek çok seçenek yer alır. Görüldüğü üzere her ilde çimento sektörü için iş olanakları bulunur. Tercih ettiğin iller için istediğin alandaki iş ilanlarını inceleyebilirsin.

Çimento sektörü iş ilanlarında farklı şehir seçenekleri bulunuyor mu?

kariyer.net’te çimento sektörü iş ilanları arasında pek çok farklı il alternatifi bulunur. İller arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Çanakkale ve Manisa gibi seçenekler yer alır. Çimento sektörü ilanları bu şehirlerde çimento fabrikaları ve firmalarında iş olanakları sunar. Çimento sektörü eleman arayan şirketler, bu şehirlerde ikamet eden ya da seyahat engeli olmayan adaylara öncelik verir.

Çimento sektörü ilanlarında aranılan kriterler nelerdir?

İş ilanları arasında birçok farklı şirket bulunur. Bu şirketlerin adaylardan istedikleri bazı ölçütler vardır. Fakat şirketten şirkete ve departmandan departmana bu ölçütler farklılık gösterir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olman, bu süreçte dikkate alınan ilk ölçüttür. Disiplinli, enerjik, takım çalışmasına yatkın olmak ve sorunları yerinde kontrol edip kolayca çözüm üretmek de oldukça önemlidir. Çimento sektörü iş başvurusu sırasında bunlar gibi daha pek çok kriterle karşılaşabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Çimento sektörü iş ilanlarında belirtilen çalışma yerleri nerelerdir?

Çimento sektöründeki çalışanların çalışma yerleri hizmet verilen departmana göre farklılık gösterir. Sektörde görev alan bireylerin çalışma ortamı hizmet verilen pozisyona göre de farklılık gösterebilir. Üretim/kalite departmanında görev alan kimya mühendisleri ve diğer ilgili mühendislik mezunlarının çalışma yerleri daha çok kalite kontrolün yapıldığı laboratuvarlardır. İnsan kaynakları ve diğer idari bölümde çalışanların çalışma yerleri ofislerdir. Ofis çalışanları masabaşı çalışırlar. Üretim işçisi gibi pozisyonlarda görev alan çalışanların çalışma yerleri ise üretim yapılan sahalardır.

Çimento sektörü iş ilanları hangi meslek gruplarını kapsar?

İnşaat sektörü ülkemizde geniş bir alana yayılmıştır. Alanı geniş olan bu sektör, farklı meslek gruplarına çalışma imkanı sunar. Birden çok departmanı bünyesinde barındıran fabrikalar, her bir iş kolu için farklı sayıda işçi ve personel çalıştırır. Üretim departmanında farklı işler için farklı işçiler görev alırken pazarlama ve paketleme departmanlarında da farklı mesleklere sahip kişiler görev alır. Bilgisayar mühendisliği ve kimya mühendisliği bu sektörde istihdam edilen mühendislik mesleklerindendir. Kepçe operatörü, elektrik teknisyeni, bakım planlama müdürü ve üretim işçisi, depo işçisi ve dolum işçisi bu alanda çalışabilecek meslek gruplarından bazılarıdır.

Çimento sektörü iş ilanlarında belirtilen çalışma süreleri nasıldır?

Çimento sektöründe istihdam sağlamak isteyen kişilerin, fabrika ortamının gerekliliklerini bilmeleri ve buna uygun davranmaları gerekir. Her işletmenin prosedürüne uygun olarak belirlenen bazı kurallar bulunur. Bu sektördeki çalışma saatleri, hizmet verilen firmaya ve çalışılan pozisyona göre farklılık gösterebilir. İdari departmanlarda görev alan çalışanlar daha çok 09.00-18.00 arasında çalışır. İşçi olarak görev alan çalışanlar ise vardiyalı çalışma sistemi ile çalışır. Çalışma saatlerine dair detaylı bilgi için Kariyer.net üzerinden işverenler tarafından verilen ilanlar incelenebilir.

Çimento sektörü iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Yapıların oluşumu için gerekli malzemelerden biri olan çimento sektörü, büyük bir sektördür. Fabrikaların sayısı her geçen gün artar. Çimento sektörü iş ilanları, Akdeniz Bölgesi'nde Adana, Mersin, Isparta, Burdur illerinde; Marmara Bölgesi'nde İstanbul, Edirne illerinde; Ege Bölgesi'nde Çanakkale, İzmir, Aydın illerinde; İç Anadolu’da Çorum, Ankara illerinde ve Karadeniz Bölgesi'nde ise Trabzon gibi illerde yoğun olarak yayınlanır.

notifications İş Alarmı kur