7

Diyetisyen İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Diyetisyen İş İlanları

Diyetisyenler, yaşamsal faaliyetlerden olan beslenme konusunu profesyonel bir şekilde sürdürülmesi için destek olan meslek insanları. Sağlıklı bir hayat biçimi benimseyen ve sağlık ile ilgili belirli beslenme hedefleri olan bireyleri yönlendiren uzmanlar diyetisyen olarak bilinir. Belirli bir eğitime ve uzmanlığa sahip diyetisyenler; danışanlarına vücut fonksiyonlarına uygun beslenme ritüellerinin oluşmasında yardımcı olur. Hastaneler, bakım tesisleri ve kliniklerde görev yapan diyetisyenler, farklı kurumlarda görev alabilir. Üniversitede ilgili alanda eğitim aldıysan diyetisyen iş ilanı arasından yeteneklerine ve yaşadığın şehre uygun pozisyonlara başvuru yapabilirsin. Diyetisyen iş ilanları, Türkiye’nin farklı şehirlerinde çalışma fırsatı sunar. Yaşadığın şehre göre diyetisyen iş fırsatları için incelemeyi Kariyer.net üzerinden yapabilirsin. Tam zamanlı ve yarı zamanlı çalışmaya uygun olan pozisyon için kolayca başvuru yapabilirsin.

Diyetisyen Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Diyetisyen unvanı ile Türkiye’nin farklı şehirlerinde görev alabilirsin. İstanbul, İzmir, Antalya ve Ankara diyetisyen iş ilanları için ayrı ayrı arama yaparak, çalışmak istediğin şehre göre seçim yapabilirsin. Diyetisyen iş imkanı seçenekleri arasında tam ve yarı zamanlı çalışma fırsatları bulunur. Diyetisyen unvanı ile görev alabilmen için mesleki yeterliliğinin olması gerekir. 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin beslenme ve diyetetik lisans programlarından mezun olan herkese diyetisyen olarak görev alma hakkı tanınır. Diyetisyen arayanlar arasında; bakım merkezleri, spor salonları, hastaneler ve klinikler bulunur. Farklı şehirlerde bulunan bu kurumlara başvuru yapabilmek için bazı şartları karşılıyor olman gerekir. Diyetisyen pozisyonu için öne çıkan niteliklerden bazıları şunlar;

  • İyi bir dinleyici olmak ve hastalar ile etkili iletişim kurabilmek
  • Karmaşık problemleri mantıklı bir şekilde çözebilmek 
  • Ekip çalışmasına yatkın olmak 
  • Çalışma alanı ile ilgili güncel bilgileri takip etme pratiğe çevirmek
  • Danışanlar ile empati kurabilmek 
  • Eleştirel düşünme becerisine sahip olmak 

Diyetisyen iş ilanları İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyükşehirlerde farklı özel ve devlet kurumlarında görev alabilirsin. Mesleki eğitimin ve yeterliliğine göre uzman ve yeni başlayan pozisyonu ile çeşitli kurumlarda işe başlayabilirsin. İşveren kurumların ihtiyaçlarına göre tam zamanlı ve part time olarak da danışanlara hizmet verebilirsin.

Diyetisyenler Ne İş Yapar?

Mesleki eğitimini başarı ile tamamladıysan diyetisyen unvanı ile hastane, klinik, spor salonu ve bakım merkezi gibi kurumlarda görev alabilirsin. Sağlık ile ilgili çalışmalar yapan diyetisyenlerin her yaştan danışanı olabilir. Diyetisyen pozisyonunun belirli sorumlulukları ve görevleri vardır. Öncelikle diyetisyenler danışanların kilo alma ve kilo verme süreçlerine rehberlik ederek bu sürecin sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için yol gösterir. Danışanların gıda seçimleri, beslenme alışkanları ve egzersiz planları diyetisyen tarafından incelenir. Günlük alınması gereken kalori miktarı ve harcanması gereken kalori miktarı diyetisyenlerin günlük beslenme ve aynı zamanda aktivite planları ile uyumlu şekilde gider. Diyetisyen iş ilanları yeni fırsatlarını inceleyerek kendine uygun farklı pozisyonlar bulabilirsin. Kariyer.net üzerinden güncel diyetisyen iş ilanları arasından şehir, ilçe gibi filtrelemeler yaparak en uygun pozisyona kolayca ulaşabilirsin. Ayrıca, sayfa üzerinden diyetisyen maaşları ortalaması hakkında bilgi alabilirsin.

Diyetisyen İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Diyetisyen arayan firmalar yayınladıkları iş ilanlarında çeşitli niteliklere yer verir. İşveren kurumlar bu nitelikler ile yayınladıkları açık pozisyonun görev ve sorumluluklarına uygun özelliklere sahip adayları belirlemeye çalışır. İş başvurusu yaparken dikkat etmen gereken bazı durumlar bulunur. Diyetisyen pozisyonuna hastane, klinik, sağlık merkezi ve spor salonu gibi farklı kurumlarda ihtiyaç duyulur. Bu kurumların yayınladıkları ilanlara başvuru yaparken diyetisyen pozisyonuna yüklediği görev ve sorumlulukları inceleyebilirsin. İlanda belirtilen niteliklerin yeteneklerine uyup uymadığına bakabilirsin. Çalışma adresinin konumu, çalışma süreleri ve iş süreci ile ilgili farklı durumlara ulaşabilirsin. Bu özellikleri inceleyerek kendine uygun pozisyonlar için başvuru yapabilirsin. Kariyer.net üzerinden Türkiye’nin farklı şehirleri için yayınlanan güncel ilanlar için diyetisyen iş ilanları bugün şeklinde aramalar yaparak  ulaşabilirsin. İş bulma platformu üzerinden CV hazırlayarak kendine uygun pozisyonlara kolaylıkla başvuru yapabilirsin.

Diyetisyenlerin çalışma koşulları nasıldır?

Diyetisyenlerin çalışma koşulları genellikle bir ofis içerisinde olur. Danışanlar ile görüşmeler diyetisyenin odası veya ofisinde gerçekleşir. Masa başı ve bilgisayar üzerinden işlerini yürüten diyetisyenler aynı zaman çeşitli ölçüm ekipmanları ile danışanların sağlık verilerini tespit eder. Ofis içi çalışma ile işlerini yürüten diyetisyenler, nadiren saha ziyaretleri de yapabilir.

Diyetisyenlerin maaşları nasıldır?

Diyetisyen maaşları oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Hastane, klinik ve spor merkezi gibi kurumlarda görev yapan diyetisyenler, aylık belirli bir ücret alır. Diyetisyenlerin pozisyon seviyelerine göre farklı maaş aralıklarında ödemeler yapılır. Yeni başlayan ile uzman seviyesine sahip adayların maaş ödemeleri işveren kurumlara göre değişir. Bazı diyetisyenler danışan kişi başına ödeme aldıkları için bu tarz çalışanların elde ettiği kazanç farklılık gösterebilir.

Kimler diyetisyen olabilir?

Klinik, hastane ve sağlık merkezi gibi farklı kurumlarda diyetisyen olarak görev alabilmen için yeterli eğitime sahip olman gerekir. Üniversitelerin Sağlık Fakültelerinde yer alan Beslenme ve Diyetetik bölümünü lisans derecesi ile bitirmen başlıca koşullardan.  Ayrıca, ekip çalışmasına yatkınlık, disiplinli ve dikkatli çalışma, güncel yenilikleri pratiğe aktarma gibi özellikler diyetisyen adaylarında aranan özellikler arasında yer alır. 

Diyetisyenler nerede çalışır?

Sağlıklı beslenme, dengeli kilo alma ve verme süreçlerine destek olan diyetisyenler genellikle hastane ve kliniklerde görev alır. Ancak spor salonu, bakımevi ve sağlık merkezlerinde de diyetisyenler çalışır. Pozisyonun ihtiyacına göre diyetisyenler tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak işlerini yürütür. Ayrıca çalışanların mesai süreleri ve çalışma günleri işveren kurumların çalışma politikasına göre düzenlenir.

Sıkça Sorulan Sorular

Diyetisyen iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Diyetisyenlik, buna uygun lisans eğitimini görmüş kişilerin icra ettiği profesyonel bir meslektir. Uygun eğitimleri almış ve gerekli ölçüde kendisini geliştirmiş kişiler, öz geçmişlerini buna göre düzenleyerek kariyer.net içinde yer alan iş ilanlarına başvurabilir. Diyetisyenlik, bu alanda eğitim görmüş kişilere son derece geniş bir alanda iş imkanları sağlamaktadır. Dilerseniz ilanlara göz atarak sizin için en uygun seçeneği belirleyebilir, kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Diyetisyen iş ilanları en çok hangi şehirdedir?

Diyetisyenlik, insan sağlığını ve beslenmesini temel alan bir meslek olması bakımından her coğrafyada ihtiyaç duyulan bir uzmanlık alanıdır. Bu nedenle her şehirde buna uygun iş ilanlarına rastlamak mümkündür. İlanların çoğunlukla büyük şehirlerde yoğunlaştığını söylemek mümkündür. Ancak küçük şehirlerde de diyetisyenlik iş ilanları hatırı sayılır ölçüde mevcuttur.

En kazançlı diyetisyen iş ilanları nelerdir?

Diyetisyenlik, gelir durumu bakımından çeşitlilik gösteren pozisyonlar ile kişilerin karşısına çıkabilmektedir. Meslekten elde edilecek kazanç biraz da kişinin kendisini ne kadar geliştirdiği ile alakalıdır. Bu çerçevede, yüksek lisans yaparak uzmanlık elde eden kişilerin, yalnızca diyetisyen unvanı olanlara nazaran bir miktar daha fazla kazanç elde edebileceğini söylemek mümkündür.

En çok hangi diyetisyen iş ilanlarına talep vardır?

Diyetisyenlik kendi içerisinde farklı uzmanlık alanlarını barındıran bir meslek dalıdır. Bu çerçevede, yaşlı beslenmesi, sporcu beslenmesi gibi çeşitli alanlarda kendisini geliştiren diyetisyenler mevcuttur. Açılan ilanlarda ise bu kriterlere ağırlık veren pozisyonlara rastlamak mümkündür. Hangisinin daha çok talep gördüğü çeşitli dönemlerde değişkenlik gösterebilmektedir. Buna karşın, kariyer.net platformunda her uzmanlık alanına uygun bir pozisyona rastlamak mümkündür.

notifications İş Alarmı kur