40

E-ticaret Yöneticisi/Yönetmeni İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

E-ticaret Yöneticisi / Yönetmeni cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

E-ticaret Yöneticisi/Yönetmeni İş İlanları

Günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan meslekler arasında yer alan e-ticaret yöneticisi, çalıştığı firmaya bağlı ve marka değerine uyumlu olarak dijital pazarlama stratejilerini geliştirerek çalışmalarını sürdürür. Dijital pazarlama teknikleri ile bağlı çalıştığı firmaya uygun bir süreç oluşturur. Şirketin web sitesi üzerindeki tüm işlemlerden sorumlu olur. E-ticaret faaliyetlerinin etkin ve sorunsuz bir şekilde ilerlemesi üzerine çalışmalarını sürdürür. Çok sayıda şehirde bulunan firmaların bünyesinde çalışmak üzere e-ticaret yöneticisi iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Bu ilanlarda belirtilen niteliklerin uygunluğu doğrultusunda başvurularını tamamlayarak bu alanda kendine yer edinebilirsin. Bu sayede pek çok işyerinde aktif olarak çalışabilirsin. 

E-ticaret Yöneticisi/Yönetmeni İş Olanakları

Çalıştığı firmanın web sitesini yöneterek tüm sürece hâkim olan e-ticaret yöneticisi/yönetmeni için çalışma alanı oldukça geniş ve kapsamlı. E-ticaret sektörünün hızla gelişmesi ile birlikte şirketlerin online platforma taşıdığı iş alanı da aynı kapsamda artış gösterir. Pek çok şirket günümüzde online platforma ağırlık verir. Bu alanda uzmanlaştıysan ve gerekli yetkinlikleri kazandıysan farklı şehirlerde bulunan farklı sektörde çok sayıda şirkette kendine yer edinebilirsin. Ürün satışlarını artırmaya yönelik çalışmalar yaparak dijital iletişim çalışmalarını yönetebilirsin. Güncel e-ticaret yöneticisi iş ilanlarına ulaşarak nakliye şirketlerinde, pazarlama şirketlerinde, giyim firmalarında çalışmaya başlayabilirsin.

E-ticaret Yöneticisi/Yönetmeni İş İlanlarına Başvuru Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Farklı sektörden pek çok firmada e-ticaret yöneticisi iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat edilmesi gereken durumlar bulunur.

  • Çalışmak istediğin bu sektörde başvuru yapacağın şirketleri araştırarak mülakat öncesi gereken hazırlıkları tamamlayabilir ve bu şirketin özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsin.
  • Bu firmalar senden bir takım kriterlere sahip olmanı ister. Yayınlanan iş ilanlarını inceleyerek senden beklenen eğitim seviyesi, ilgili belgeler veya iş tecrübeleri gibi bilgilere sahip olabilirsin.
  • E-ticaret yöneticisi iş ilanları bay ya da bayan için yayınlanan iş ilanlarını inceleyebilir, bu kategoride araştırmalarını sürdürebilirsin.

E-ticaret yöneticisi olarak hangi sektörlerde çalışma olanağı bulunur?

Farklı pek çok alanda ihtiyaç duyulan e-ticaret yöneticisi çalışma alanları oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Çalışmayı düşündüğün şehirde bulunan giyim firmalarını, gıda şirketlerini, teknoloji şirketlerini araştırabilir ve uygunluğun doğrultusunda kendine bu alanlarda iş imkanı yaratabilirsin.  Yayınlanan ilanlarda belirtilen detayları inceleyebilir ve şirketlerin hangi departmanında çalışabileceğin konusunda bilgi sahibi olabilirsin.

E-ticaret yöneticisi görev ve sorumlulukları nelerdir?

E-ticaret yöneticisi olarak çalıştığın firmada bazı görev ve sorumlulukların bulunur. Çalıştığın firmanın internet sitesine ürünlerin girişini gerçekleştirmen ve hazırlanan kampanya çalışmalarını yürütmen gerekir. Ayrıca sitedeki satışları takip ederek satış sonrası yapılması gereken analiz ve raporları oluşturman beklenir. E-ticaret yöneticisi arayan firmaların yayınladığı iş ilanlarını inceleyerek belirlenen görev ve sorumluluklar hakkında fikir edinebilirsin.

E-ticaret yöneticisi olarak hangi şehirlerde çalışabilirim?

Pek çok şirkette ve şehirde e-ticaret yöneticisi için yayınlanan iş ilanları mevcut.  İstanbul veya farklı şehirlerde bulunan şirketleri araştırarak senin için ulaşımın uygun olduğu ilanlara başvurunu tamamlayabilir ve bu meslekte kendine yer edinebilirsin. Ancak genel bir değerlendirme yaptığında ve Kariyer.net’te yayınlanan  iş ilanlarını incelediğinde İstanbul, Ankara İzmir, Eskişehir başta olmak üzere pek çok şehirde e-ticaret yöneticisi olarak çalışabileceğini görebilirsin.

E-ticaret yöneticisi nasıl olunur?

E-ticaret yöneticisi olmak için üniversitelerde özel bir bölüm olmamakla birlikte, işe girme olasılığını geliştirmek üzere çeşitli kurumlar tarafından verilen sertifika eğitimlerini tamamlayabilirsin. Eğitim kurumlarından bu tarz eğitimleri tamamladıktan sonra, iş tecrüben ve mesleki becerilerinle birlikte e-ticaret yöneticisi olabilirsin. E-ticaret yöneticisi iş ilanları bayan veya erkekler için yayınlananları inceleyebilir ve senin için uygun olan iş ilanlarını başvurunu gerçekleştirebilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

E-ticaret yöneticisi/yönetmeni olarak hangi sektörlerde çalışılabilir?

E-ticaret yöneticisi/yönetmeni mal ve hizmet üreten kurumlar ürün tanımları ve pazarlamasında görev alabilir. İlgili bölümlerden mezun olan adaylar firmaların e-ticaret yöneticisi/yönetmeni iş ilanlarına başvuru yapabilir. Üretim alanında hizmet veren sektörler mal ve hizmetlerin dijital alanda tanıtılmaları ve satılmalarında görev alır. Bu alanda yer alan iş ilanlarında işveren kurumlar adayların çeşitli özelliklere ve yeteneklere sahip olmalarını ister. Dijital alanda ürünlerin tanıtım ve satışlarının profesyonel olarak gerçekleştirebilmelerini ister.

E-ticaret yöneticisi/yönetmeninin bilmesi gereken bilgisayar programları ve analiz araçları hangileridir?

Dijital alanda görev alan e-ticaret yöneticisi/yönetmeni çeşitli programları aktif olarak kullanabilmesi gerekir. İnternet sitelerinin oluşturulmasında gerekli olan program bilgilerine sahip olmalıdır. Görsel olarak sitesinin müşterilerin dikkatini çekecek şekilde tasarlanmış olması gerekir. Ayrıca dijital alanda çeşitli ürün tanıtımı ve reklamlarının hazırlanarak sunulması gereklidir. E-ticaret sitesi için gerekli düzenlemeleri ve güncellemeleri e-ticaret yöneticisi/yönetmeni yapar. Kariyer.net adresinde e-ticaret yöneticisi/yönetmeni iş ilanları yer alır. Farklı sektörlerde yer alan kurumların oluşturdukları ilanlara Kariyer.netten ulaşabilirsin.

E-ticaret yöneticisi/yönetmeninin görev ve sorumlulukları nelerdir?

E-ticaret alanında görev almak isteyen adaylar e-ticaret için kullanılan pazarlama kanallarına hakim olmalıdır. Yapılan pazar araştırmalarının sonucunda yaptığı analizleri sunmak için gerekli olan sunum programlarını bilmesi gerekir. Yurt dışı ve yurt içi dijital alanda yer alan pazar yerlerini analiz etmelidir. Ayrıca görev alınan kurumun sosyal medya hesaplarının düzenlenmesinde de görev alır. Sosyal medya hesaplarını müşterilerin ilgisini çekecek şekilde tasarlar. Dijital alanda yer alan ürünlerin düzenli stok kontrollerini yaparak, sitelerin güncel kalmasını sağlar.

E-ticaret yöneticisi/yönetmeni olmak isteyenler hangi eğitimleri almalıdır?

E-ticaret yöneticisi/yönetmeni olmak istiyorsan, e-ticaret alanında eğitim alman gerekir. Lise, önlisans veya lisans derecesiyle mezun olan adaylar e-ticaret alanında kurslardan aldıkları eğitimlerle bu alanda görev alabilir. E-ticaret alanında görev almak için üniversitelerin İşletme, Pazarlama, İktisat, Ekonomi gibi alanlardan mezun olman gerekir. İşveren kurumların adaylarda istediği nitelikleri Kariyer.net adresinden inceleyerek, uygun niteliklere sahip olduğun ilanlara başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur