148

Eğitim Kurumları İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Eğitim Kurumları cancel
English Time Şİrinevler-Bağcılar
Eğitim Satış Danışmanı
English Time Şİrinevler-Bağcılar
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
MİLLİ EĞİTİM VAKFI İKTİSADİ İŞL.-MEV KOLEJİ
Kütüphane Personeli
MİLLİ EĞİTİM VAKFI İKTİSADİ İŞL.-MEV KOLEJİ
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

ÖZEL ACIBADEM OKULLARI
İngilizce Öğretmeni
ÖZEL ACIBADEM OKULLARI
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Darüşşafaka Cemiyeti
Mekanik Teknisyeni
Darüşşafaka Cemiyeti
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Son gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Eğitim Kurumları İş İlanları

Eğitim sektörünün gelişmesiyle birlikte artan eğitim kurumlarında iş ihtiyacı da bu doğrultuda artış göstermiştir. Eğitim sektöründe yaşanan gelişmeler ile çalışma olanağı bulunan birçok eğitim kurumu bulunur. Farklı çok sayıda şehirde bulunan eğitim kurumlarında niteliklerinin uygunluğu doğrultusunda çeşitli pozisyonlarda çalışma olanağı bulabilirsin. Eğitim kurumları iş ilanları detaylarını inceleyerek ihtiyaç duyulan pozisyonlar hakkında bilgi sahibi olabilirsin. Özel okullarda ana dalında öğretmenlik yapabileceğin gibi bu kurumların muhasebe, satış departmanlarında da kendine yer edinebilirsin. Ayrıca bu kurumlarda insan kaynakları departmanında da çalışma imkanı bulabilirsin. Üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olduysan yayınlanan iş ilanlarına başvurunu tamamlayarak çalışmaya başlayabilirsin.

Eğitim Kurumları İş Olanağı

Farklı şehirlerde eğitim sektöründe faaliyet gösteren eğitim kurumlarında, dil okullarında, özel okullarda çalışma imkanı bulabilirsin. Güncel eğitim kurumları iş ilanları için yayınlananları araştırırken ilanların ilgili kısımlarından istenilen genel nitelikler hakkında fikir edinebilir ve araştırmalarını sürdürebilirsin. Ayrıca bu eğitim merkezlerinde veya okullarda ana dalında öğretmenlik yapabilirsin. Bu şirketler senden üniversitelerin ilgili alanlarından mezun olmanı ve gerekli mesleki yetkinliklere uyum sağlamanı bekler. Sahip olduğun niteliklerin uygunluğu doğrultusunda bu şirketlerde kendine yer edinebilirsin. Yayınlanan iş ilanlarında belirtilen nitelikleri değerlendirerek uygun olduğunu düşündüğün iş ilanlarına başvurunu tamamlayabilirsin.

Eğitim Kurumları İş İlanlarına Başvuru Yaparken Dikkat Edilecekler

Eğitim sektöründe faaliyet gösteren kurumlarda çalışmak üzere yayınlanan iş ilanlarına başvuru yaparken bazı detaylara dikkat etmen gerekir.

  • Birçok farklı şehirde ihtiyaç duyulan eğitim kurumlarının yayınladığı iş ilanlarına  iş başvurusu yaparken başvuru yapmayı düşündüğün ilanları hangi şehirde çalışmak istediğine bağlı olarak inceleyebilirsin. 
  • Bu firmaların aday kriterlerini pozisyona yönelik olarak inceleyebilir ve senin için uygun olup olmadığını değerlendirebilirsin.
  • Başvuru yapmayı düşündüğün kurumu araştırarak firma ve sağladığı imkanlar hakkında fikir edinebilirsin.

Eğitim kurumlarında hangi meslek kolları bulunur?

Eğitim sektöründe faaliyet gösteren eğitim kurumlarında yayınlanan çok sayıda iş ilanı mevcuttur. Bu sektörde faaliyet gösteren eğitim kurumlarında öğretmenlik yapabilir veya müdür yardımcısı olarak çalışabilirsin. Bu kurumlarda rehber öğretmeni olarak çalışabileceğin gibi kurumsal iletişim uzmanı olarak çalışma imkanı da bulabilirsin. Eğitim kurumları sektörü iş ilanları için kariyer.net’i inceleyerek ihtiyaç duyulan meslekler hakkında fikir edinebilirsin.

Eğitim kurumlarında part time çalışma olanağı bulunur mu?

Eğitim kurumlarında part time olarak çalışmayı düşünüyorsan yayınlanan birçok iş ilanı mevcuttur. Part time çalışma şekli günümüzde sıklıkla ihtiyaç duyulan çalışma şekilleri arasında bulunur. Bu şirketlerin çalışma saatleri şirketin benimsemiş olduğu çalışma prensiplerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Part time çalışma şekline sahip olan şirketler belirlenen çalışma saatlerine uyum göstermeni ister. Eğitim kurumları iş ilanları bayan ya da erkekler için part time alım fırsatları sunar. Sen de bu ilanları inceleyerek uygun olman doğrultusunda başvurunu tamamlayabilirsin.

Eğitim kurumlarında çalışmak için hangi özelliklere sahip olmak gerekir?

Farklı şehirlerde bulunan eğitim sektöründe faaliyet gösteren kurumlarda çalışman için belirli özelliklere sahip olman gerekir. Eğitim sektöründe etkili iletişime sahip olman ve akıcı bir şekilde iletişim kurabilmen beklenir. Aynı zamanda sorumluluk bilinci gelişmiş ve iş  takibine önem gösteren kişiler tercih edilir. Eğitim kurumları iş ilanları bay veya bayanlar için yayınlanan pek çok iş ilanını inceleyebilir ve başvurunu tamamlayabilirsin.

Eğitim kurumlarında çalışmak için hangi eğitimleri almak gerekir?

Pek çok şehirde bulunan eğitim kurumlarında çalışmak üzere alman gereken eğitimler pozisyona bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Bu kurumlarda rehber öğretmen olarak çalışmayı düşünüyorsan ilgili alana bağlı olan üniversitelerin dört yıllık eğitim veren bölümlerinden mezun olman istenir. Burada muhasebe departmanında çalışmak için üniversitelerin muhasebe, işletme gibi bölümlerinden mezun olman gerekir. Yayınlanan iş ilanlarını pozisyona bağlı olarak inceleyerek eğitimler hakkında bilgi sahibi olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğitim kurumları çalışanları kimlerdir?

Eğitim kurumlarında eğitimde aksaklık yaşanmaması için pek çok pozisyondan farklı çalışan bulunur. Öğretmenler, memurlar, idari personel, aşçı, güvenlik görevlisi, kantin görevlisi ve temizlik görevlisi bu pozisyonlardan bazılarıdır. Eğitim kurumundaki çalışan sayısı kurumun kapasitesine bağlı olarak farklılaşır. Yüksek kapasiteli kurumlarda daha fazla çalışan bulunur. Öğretmenlerin branşı kurumun verdiği eğitime bağlı olarak değişebileceği gibi yemek bulunmayan eğitim kurumlarında aşçı yerine yalnızca kantini işleten kantin görevlisi de bulunabiilir.

Eğitim kurumlarında part-time olarak hangi işlerde çalışılabilir?

Eğitim kurumlarında farklı koşullarda çalışan birçok pozisyonda personel bulunur. Eğitim kurumlarında part time olarak da çalışabileceğin iş imkanları mümkün. Part time olarak yapabileceğin işler arasında etüt merkezi ve dershane gibi eğitim kurumları başta olmak üzere farklı eğitim kurumlarında ders vermek ya da öğrencilere soru çözümü gibi farklı konularda yardımcı olmak amaçlı öğretmenlik yapabilirsin. Bu sayede öğrenci isen veya başka bir işin varsa ek bir iş olarak da bu sektördeki part time iş imkanlarından faydalanabilirsin.

Eğitim kurumlarında hangi öğretmenlik branşları için iş olanakları bulunur?

Eğitim kurumlarunda farklı branşlardan öğretmenlik dalları için iş imkanları bulunur. Bu branşlar eğitim kurumunun türüne göre farklılık gösterir. İlkokul ve ortaokul düzeyindeki eğitim kurumlarında temel dersleri kapsayan sınıf, matematik, sosyal bilgiler, türkçe, ingilizce, gibi branşlardan öğretmenler görev alır. Dil kurslarında farklı dil branşlarındaki öğretmenler, ehliyet kursu, çizim kursu gibi özel yetenek gerektiren kurslarda uzman öğretmenler ve üniversitelerde o akademik alanda çalışma yürüten öğretmenler gibi farklı branşlara sahip öğretmenler görev alır.

Eğitim kurumlarında üniversite öğrencileri için ne tür işler var?

Üniversite öğrencisi isen ve eğitim kurumlarında çalışmak istiyorsan kendine uygun bazı işler bulabilirsin. Bu işler arasında okul zamanı dışında yürütebileceğin part time iş imkanları bulunur. Part time olarak eğitim kurumlarında ders verebilir ya da farklı birimlerde çalışabilirsin. Özellikle etüt merkezleri gibi küçük çaplı eğitim kurumları üniversite öğrencilerine daha fazla iş imkanı sağlayan eğitim kurumları arasında yer alır. Kariyer.net sitesindeki ilanlarda iş verenlerin açıklamalarını okuyarak bu noktada fikir sahibi olabilirsin.

notifications İş Alarmı kur