Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
14

Ekspertiz Uzmanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Ekspertiz Uzmanı cancel

Sıkça Sorulan Sorular

Ekspertiz uzmanı iş tanımı nedir?

Ekspertiz uzmanı; herhangi bir konuda uzman görüşünün raporlarına ihtiyaç duyman hâlinde başvuracağın başvuracağın kişidir. Özellikle gayrimenkul, otomotiv ve banka gibi alanlarda sıklıkla ihtiyaç duyulan bir meslektir. Konu hakkında diploma veya yeterlilik belgesine sahip olman ve aynı zamanda belli düzeyde bu alanda faaliyetlerinin bulunması ekspertiz unvanını kazanmanda ve mesleği icra etmende etkilidir.

Ekspertiz uzmanı iş ilanları en çok hangi sektörlerde bulunur?

Ekspertiz uzmanı iş ilanları daha çok bankacılık, sigorta, gayrimenkul, hizmet, tarım, maden ve metal sanayi, gıda, telekomünikasyon ve denizcilik gibi sektörlerde verilir. Bu sektörlerdeki iş ilanı yoğunluğu, ilgili firmaların bulunduğu şehre göre de değişebilmektedir.

Ekspertiz uzmanı iş ilanlarının en yoğun olduğu bölgeler nerelerdir?

Ekspertiz uzmanı iş ilanları bazı bölgelerde daha yoğun şekilde yayınlanır. Bu iş ilanlarına başvuru gerçekleştireceksen hangi bölgelerde daha yoğun bulunduklarını tespit edebilirsin. Alım satım sürecinin daha yoğun yaşandığı yerlerde bu ilanları daha fazla görebilirsin. Özellikle büyükşehirlerde ticaret faaliyetlerinin fazla olması beraberinde bu ilanların artmasında etkili olduğunu fark edebilirsin. Aktif şekilde ihtiyaç duyulması nedeniyle İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirlerde bulunan ilanlara başvurabilirsin.

Ekspertiz uzmanı olmak için kaç yıllık deneyim gerekir?

Ekspertiz uzmanı iş ilanlarına başvuracaksan belli bir deneyimin olması gereklidir. Çalışma sürdüreceğin alana göre de kaç yıllık deneyim sahibi olman gerektiği değişir. Meslek için ilgili sınavları verdikten ve belgeleri aldıktan sonra ortalama altı aylık bir zaman diliminde staj sürecini gerçekleştirmiş olman gerekir. Ekspertiz unvanını bu şekilde alabilirsin fakat uzmanlık için en az beş yıl ve bazı alanlarda yedi yıl olarak belirtilen mesleki çalışma süresini tamamlamalısın.