14

Elektrik İşleri Şefi İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektrik İşleri Şefi cancel
Sektöründe Öncü Firma
Elektrik İşleri Şefi
Sektöründe Öncü Firma
Samsun +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
SEMBOL ULUSLARARASI YATIRIM TARIM PEYZAJ İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - SML SEMBOL CONSTRUCTION
Elektrik İşleri Şefi
SEMBOL ULUSLARARASI YATIRIM TARIM PEYZAJ İNŞAAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. - SML SEMBOL CONSTRUCTION
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
3 gün

Elektrik İşleri Şefi İş İlanları

Elektrik işleri şefi, bünyesinde çalıştığı firmada sorumlu olduğu bölgenin elektrik işleri için gerekli sevk, idare, yönetim ve yönlendirme yapan kişi olarak adlandırılır. İhtiyaca göre farklı sektörlerde faaliyet gösteren çalışanlar, elektrik işleri şefi arayan firmalar bünyesinde istihdam edilirler. Elektrik işleri şefi iş ilanları bugün sıklıkla; inşaat, mühendislik, turizm ve otelcilik gibi sektörlerde var olan firmalar tarafından yayınlanır. Elektrik şefleri bu firmaların bünyesinde belirli alanlardaki elektrik işlerinin idaresinden sorumlu olur. Sen de bu meslek kolunda iş arıyorsan, Kariyer.net üzerinden elektrik işleri şefi iş ilanlarına göz atabilir ve sana uygun olan ilanlara başvuru yaparak çalışma fırsatı yakalayabilirsin.

Elektrik İşleri Şefinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Elektrik şefleri, farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların bünyesinde, firmalar tarafından belirlenen sorumluluk alanlarında işlerini yürütürler. Çalışma ortamı ve koşulları firmadan firmaya değişiklik gösterir. Güncel elektrik işleri şefi iş ilanları incelendiğinde; bazı firmaların şantiye alanlarında, bazı firmaların fabrikalarda, bazı firmaların da faaliyetlerini yürüttüğü binalarda kişileri sorumlu tutacağı görülür. İlanlarda belirtilen çalışma şekli de genel olarak tam zamanlı şeklinde. İnşaat sektöründeki bazı firmalar proje bazlı çalışma şekline uygun ilanlar da yayınlar. İlanlarda bu detaylar açıkça ve detaylı bir şekilde belirtilerek başvurulara açılır. Kariyer.net üzerinden farklı firmaların elektrik işleri şefi iş ilanları yeni dönemde yayınlananlar olmak üzere bu çerçevede incelenebilir.

Elektrik İşleri Şefi Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Güncelde elektrik işleri şefi arayanlar tarafından yayınlanan ilanlarda kişilerin sahip olması gereken özellikler firmadan firmaya değişkenlik gösterir. Genel olarak sıralamak gerekirse elektrik şefi olacak kişilerin;

  •  Üniversitelerin Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun olması,
  • Sektörde tecrübesinin bulunması,
  •  İnsan ilişkilerinde başarılı ve iletişimde güler yüzlü olması,
  • Takım çalışmasının dinamiklerini iyi biliyor olması gerekir.

Bunlar haricinde kişinin bir takımı yönetebilme becerilerinin gelişmiş olması, bu pozisyon özelinde kişiyi ön plana çıkaracak detaylardan biri. Firmaların bu pozisyon için sahip olmanı beklediği özellikleri detaylı olarak görüntüleyebilmek için Kariyer.net üzerinden yayınlanan elektrik şefi iş ilanlarına göz atabilir, uygun olduğunu düşündüğün ilana kolayca başvuru yapabilirsin.

Elektrik işleri şefi için proje bazlı iş olanakları nelerdir?

Özellikle inşaat sektöründen bazı firmalar, çalıştıkları proje bazında belirli pozisyonlarda farklı kişileri istihdam ederler. Bu çerçevede elektrik işleri şefleri de proje bazlı istihdam edilebilecek meslek kollarından biri olarak karşılarına çıkar. Proje bazlı çalışacak elektrik işleri şefleri için tek alternatif inşaat sektörü de değil. Zaman zaman farklı sektörlerdeki firmalar proje bazlı iş olanaklarını bu alanda çalışacak olan kişilere sunar.

Elektrik işleri şefi olarak nasıl iş bulurum?

Hangi pozisyona başvuru yaparsan yap iş bulabilmek için en önemli adım firmalarla bağlantıda olmak. Firmalarla bağlantı kurabilmek için de uygun pozisyonda açılan ilanlara başvuru yaparak özgeçmiş bırakmak gerekir. Kariyer.net üzerinden gerekli filtrelemeler yapılarak elektrik işleri şefi iş ilanları bugün olmak üzere listelenir. Bu ilanlara başvuru yaparak iş bulma ihtimalini arttırıp çalışma imkanı bulabilirsin.

Elektrik işleri şefi ilanlarına nasıl ulaşılır?

Kariyer.net üzerinden elektrik işleri şefi iş ilanlarına ulaşmak oldukça kolay. İlk olarak ana sayfadaki arama çubuğu üzerinden filtreli arama yapmalısın. Örneğin İstanbul elektrik işleri şefi iş ilanları listelensin istiyorsan; “şehir” başlığı altından İstanbul’u seçmeli ve “pozisyon” kısmına elektrik işleri şefi yazmalısın. Bunları yapıp “iş ara” seçeneğine tıkladığında ilanlar önünde listelenir.

Elektrik işleri şefi pozisyonu için en güncel iş ilanları görüntülenebilir mi?

Kariyer.net üzerinden en güncel elektrik işleri şefi ilanlarını görüntüleyebilirsin. Bunun için gerekli filtrelemeleri yapıp bu pozisyon özelindeki ilanları listeledikten sonra, sayfanın sol tarafında yer alan “tarih” başlığı altından uygun seçeneği işaretlemelisin. Seçenekler son 3 saatten, son 15 güne kadar çeşitlenir. 

Sıkça Sorulan Sorular

Elektrik işleri şefi görev tanımı nedir?

Elektrik işleri şefi, genellikle inşaat projelerinde görev alır. Projenin başlangıcından itibaren görev yapan elektrik şefi, proje teslimine kadar elektrik tesisatı sürecinden sorumludur. Elektrik tesisatı döşenmesi ve yapılan işlerin sorunsuz olmasından görevli olan şef, diğer çalışanları yönlendirir. Ekibi yönlendiren elektrik şefi, projenin elektrik bütçesine göre işlerin aksamadan ve vaktinde yapılmasını sağlar.

Elektrik işleri şefi iş ilanlarının en çok yayınlandığı bölgeler nerelerdir?

Elektrik işleri şefi, başta inşaat olmak üzere birçok sektörün ihtiyaç duyduğu pozisyonlar arasında yer alır. Türkiye’nin her bölgesinde ihtiyaç duyulan elektrik işleri şefi mesleği için inşaatların sık olduğu konumlarda ön plana çıkar. İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya gibi büyükşehirlerde yapımı devam eden projeler için sıklıkla elektrik işleri şefi ilanları açılır. Ayrıca, yeni başlayan büyük ve küçük çaplı projeler için açılan ilanlara Kariyer.net üzerinden ulaşabilirsin. İlanları bölgeye göre filtreleyerek yaşadığın şehre uygun pozisyonlara başvuru yapabilirsin.

Elektirk işleri şefi iş ilanlarında çalışma ortamları nerelerdir?

Elektrik işleri şefi; inşaat, okul, hastane, otel ve plaza gibi farklı mekanlarda görev yapar. İnşaat projesinde görev yapan elektrik işleri şefinin çalışma ortamı genellikle şantiyedir. İnşa edilen projenin tüm elektrik işlerinden sorumlu olan şef, diğer çalışanları görev dağılımını yapar. Okul, hastane, plaza ve otel gibi kurumlarda çalışan elektrik işleri şefi, binanın elektrik tesisatının düzenli çalışmasından sorumludur. Belirli aralıklarla bakım yapılmasını sağlayarak olası problemleri önlemek elektirk işleri şefinin işidir.

Elektrik işleri şefi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Elektrik işleri şefi iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar belirli niteliklere ve tecrübeye sahip olmalıdır. Kurumlarda ve şantiyelerde elektrik işleri şefi olarak çalışmak için meslek liselerinin veya meslek yüksekokullarının elektrik ile ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekir. Akabinde bu alanda tecrübe kazanan kişiler elektrik işleri şefi iş ilanlarına başvuru yapabilir. Adaylar, ilanda belirtilen tecrübe ve eğitim düzeyi kriterini değerlendirmelidir.

notifications İş Alarmı kur