118

Elektronik Güvenlik Sistemleri İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Elektronik Güvenlik Sistemleri cancel
Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri
Güvenlik Görevlisi
Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
Yeni
Gizli Firma
Özel Güvenlik Görevlisi-İst.Avp. Liman Projeleri
Gizli Firma
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Biges Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş.
Saha Satış Uzmanı
Biges Güvenli Hayat Teknolojileri A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Elektronik Güvenlik Sistemleri İş İlanları

Güvenlik sistemlerine duyulan ihtiyaç, şehirleşme ve yeni yapılarla birlikte ciddi oranda artarak bu sektörün önemli bir istihdam seçeneği haline gelmesini sağlar. Gelişen teknoloji ve çeşitli erişim cihazlarının üretilmesiyle beraber bu ihtiyacı karşılayacak bir sektörden söz edilebilir. Elektronik güvenlik sistemleri; binaya izinsiz giriş, güvenli olmayan erişim ve çeşitli olumsuz durumları gözetim altında tutarak çevresel tehditlere karşı insanları korur. Onaylanmamış erişimlere izin vermeyen bu teknolojik sistemler, birçok çeşit ve farklı kullanım alanlarına göre takılabilecek modeller barındırır. Bu sektörde çalışan kişiler ise gerekli tasarım, üretim ve kalite kontrol standartları biriminde yer alabilir. Sen de bu alanda bir iş sahibi olmak istiyorsan elektronik güvenlik sistemleri iş ilanları için başvuru yapabilirsin.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Elemanları Ne İş Yapar?

Teknoloji alanında yaşanan gelişmelerle beraber duyulan ihtiyacın arttığı bu sektör, çalışanlar açısından çeşitli görevler barındırır. Sektör çalışanları; binalara ait yangın alarmı, ihbar sistemleri ve gizli kamera kontrol güvenlik sistemlerinin kurulumu, bakımı ve onarımını yapan kişilerdir. Güncel elektronik güvenlik sistemleri iş ilanları ile çalışan alımını sağlayan bu iş alanı farklı firmalar altında farklı görev tanımları taşıyabilir. Sektör çalışanlarının bazı görevleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Soygun alarmı, geçiş ve kontrol cihazları, x-ray ve kapı dedektörleri gibi projelerin montajını yapar,
 • Monte edilen bu sistemlerin ileride çıkarabileceği olası problemlerin önüne geçmeyi amaçlar,
 • Temel düzeyde hesaplamalar yaparak her şeyin ölçülü bir şekilde yerleştirilmesini sağlar,
 • Halihazırda kurulu olan sistemlerin arıza tespitini ve ilgili tamir işlemlerini yapar,
 • Çeşitli programları kullanarak bilgisayara dayalı devre tasarımlarını çizer,
 • Meslek ile alakalı gelişmeleri takip ederek bilgilerini güncel tutar,
 • Soygun ihbarı yapılmak istenen durumlarda kullanılabilecek sistemlerinin kurulumunu yapar,
 • Çeşitli binalarda uzman mühendislerce hazırlanan projelerin hayata geçirilmesini sağlar,
 • Birçok meslek dalı ile iş birliği içinde çalışmalıdır,
 • Elektronik güvenlik sistem cihazlarında kullanılan yazılımları geliştirir,
 • Elektronik güvenlik sistem cihazlarının parça üretimi ve çeşitli donanım birleştirmelerinde görev alır.

Bu görev ve sorumlulukları yerine getirebilecek yetkinliğe sahip olduğunu düşünen adaylar için elektronik güvenlik sistemleri iş ilanları yeni fırsatlar sunar. Kariyer.net üzerinden yapacağın bu başvurular ilgili firmalar tarafından değerlendirilir.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Kurumsal iş yerleri, çeşitli büyüklükteki işletmeler, AVM’ler ve mesleki ofisler gibi çalışma alanlarında görev alan bu sektör elemanlarının bazı özelliklere sahip olması gerekir. Gerekli yetkinliğe sahip olup elektronik güvenlik sistemleri iş ilanları bay veya bayan kategorilerindeki ilanlara başvurmak istiyorsan ilan açıklamalarını inceleyebilirsin. İlanlarda genellikle istenen özellikler şu şekildedir:

 • El becerisi yüksek, parmaklarını yeterli düzeyde ve üstünde kullanabilen,
 • Sabırlı, sorumluluk bilincine sahip ve dikkatli,
 • Çeşitli cihaz ve makinelerle çalışmaktan hoşlanan,
 • Sesleri duyma yetisi yüksek olan,
 • Ekip çalışmalarına uyum sağlayabilen,
 • Çeşitli meslek liseleri, Anadolu meslek ve teknik liseleri, elektrik elektronik mühendisliği lisans programı ve elektronik teknolojisi ön lisans programı gibi eğitim birimlerinden mezun olan bir çalışan adayı olması gerekir.

Sen de bu alanda çalışmak istiyorsan, hatta İstanbul, İzmir, Ankara gibi gelişmiş şehirlerde mesleğini icra etmek istiyorsan kariyer.net üzerinden Ankara elektronik güvenlik sistemleri iş ilanları gibi başlıklara kolaylıkla başvuru yapabilirsin.

Elektronik Güvenlik Sistemleri Olmak İçin Hangi Belge ve Eğitime Sahip Olmak Gerekir?

Her sektör ve meslek dalında olduğu gibi bu alanda çalışabilmek için de belli bir eğitim alman gerekir. Çünkü sahip olduğun kişisel özelliklerin yanında, mesleki bilgin de büyük önem taşır. Elektronik güvenlik sistemleri eleman arayan firmalar ve bu iş alanında çeşitli çalışan alımları yapan iş ilanlarına başvuru yapmak istiyorsan bazı eğitimleri tamamlaman önemlidir. Bunlardan bazıları meslek liseleri başta olmak üzere; Anadolu teknik ve Anadolu meslek liseleri gibi ortaöğretim düzeyinde eğitimlerdir. Firmadan firmaya değişen bu eğitim şartı bazı ilanlarda 2 senelik “Elektronik Teknolojileri” ön lisans programı ya da 4 senelik “Elektrik Elektronik Mühendisliği” lisans programını tamamlaman istenebilir. Kariyer.net adresi üzerinden bu sektör ilanlarını yayınlayan elektronik güvenlik sistemleri eleman arayanlar, mensup olduğu kuruluşun iş tanımına göre bir eğitim almanı isterler. Örneğin uluslararası düzeyde çalışacaksan hangi yabancı dili, hangi düzeyde bildiğine dair bir sertifika talep edilebilir.

Elektronik güvenlik sistemleri alımı var mı?

Her sektörde olduğu gibi elektronik güvenlik sistemleri iş ilanları bugün çalışan açıklarını kapatmak üzere yayınlanır. Dolayısıyla firmalar online platformlarda öncü sitelerden biri olan kariyer.net üzerinde çalışan alımları yapar. Farklı niteliklerdeki yüzlerce aktif ilan, gerekli koşulları sağlayan herkes için başvuruya açıktır. Sen de bu alanda görev almak istiyorsan bu meslek grubu ilanlarını listeleyerek aradığın iş imkanını bulabilirsin.

Elektronik güvenlik sistemleri çalışma ortamı nasıldır?

Firmadan firmaya değişiklik gösteren çalışma ortamları, elektronik güvenlik sistem elemanları için benzer mekanlar sunar. Genellikle sektörde saha çalışması gerekli görülür. Yeni kurumların montajı yapılacak olan yeni güvenlik sistemlerinden sorumlu olan bu departman açık ve kapalı alanlarda faaliyet gösterebilir. Sen de bu alanda çalışmak ve İstanbul elektronik güvenlik sistemleri iş ilanları başlığı altındaki çalışan alımlarına dahil olmak istersen Kariyer.net adresini ziyaret edebilirsin.

Elektronik güvenlik sistemleri ilanlarına kimler başvurabilir?

Elektronik güvenlik sistemleri iş ilanları bayan ya da erkek fark etmeksizin belirtilen kriterleri sağlayan herkes ilanlara başvurabilir. İlanlar, gerekli eğitimi almış, belirtilen süre kadar deneyim sahibi olan, cihazlarla ilgilenmeyi ve bu alanda kendini geliştirmeyi hedef olarak belirleyen herkes için açıktır. Eğer sen de bu meslek grubuna dahil olmak istiyorsan, kariyer.net üzerinde ilgili alandaki ilanları inceleyerek sahip olduğun niteliklerine göre başvurunu yapabilirsin.

Elektronik güvenlik sistemleri iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Elektronik güvenlik sistemleri, güvenlik sistemleri iş ilanları için kurumlar, yeni çalışan adaylarında eğitim, sertifika, yabancı dil, deneyim süresi gibi kriterler talep edebilir. Bu kriterler ilandan ilana değişebileceği gibi, ilanı yayınlayan kurum ve kuruluşların çalışma ortamına göre de şekillenebilir. Ankara, İzmir, Bursa gibi gelişmiş alanlarda bu mesleği icra etmek istersen Bursa elektronik güvenlik sistemleri iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Elektronik güvenlik sistemleri iş ilanlarında hangi mühendisliklerde alım var?

Elektronik güvenlik sistemleri iş ilanlarında farklı mühendisliklerden mezun olan kişiler için iş olanakları mevcuttur. Elektronik güvenlik mühendisi iş ilanları incelendiğinde farklı bölümlerden mezun olan kişiler için iş olanaklarını görmen mümkündür. Makine mühendisi olarak bu iş ilanlarına başvurabilir ve koşullar doğrultusunda çalışma olasılığı yakalayabilirsin. Bununla beraber özellikle elektrik elektronik mühendisliği bölümünü tamamlamış ve diplomanı almışsan bu iş ilanlarına başvurarak olumlu dönüşler alma ihtimalini yükseltebilirsin.

Elektronik güvenlik sistemleri sektöründe hangi departmanlarda alım var?

Elektronik güvenlik sistemleri sektöründe yer alan iş ilanlarını incelediğinde farklı departmanların bulunduğunu görebilirsin. Elektrik teknisyeni gibi unvanlarla iş ilanlarına başvurabilir ve bu sektör kapsamında çalışma imkânı yakalayabilirsin. Güvenlik sistemlerinin düzenlenmesi ve yazılım sürecinin takip edilmesi adına yazılım mühendisi olarak iş ilanlarına başvurma şansı bulabilirsin. Elektrik elektronik mühendisliği bölümünden mezun olarak da bu iş ilanlarına başvurabilir, elektronik güvenlik sistemleri dâhilinde çalışmalar yürütebilirsin.

Elektronik güvenlik sistemleri sektöründe stajyer pozisyonunda iş ilanları nasıl ulaşılabilir?

Elektronik güvenlik sistemleri sektöründe çalışma imkânlarına ulaşman mümkündür. Eğitimini aldığın alanda uzmanlaşmak veya okuduğun süreç içerisinde stajını gerçekleştirmek isteyebilirsin. Elektrik elektronik gibi mühendislik tabanlı aldığın eğitimlerin doğrultusunda stajını yapmak için çeşitli ilanları değerlendirebilirsin. Elektronik güvenlik sistemleri sektörü iş ilanları şeklinde arama yapabilir ve stajyer pozisyonunda iş ilanlarına ulaşabilirsin. Bu tür iş ilanları “stajyer elektrik elektronik mühendisi” ya da “stajyer yazılım mühendisi” gibi başlıklar şeklinde yayınlanır.

Elektronik güvenlik sistemleri iş ilanlarında işçi&mavi yaka pozisyonunda alımlar nelerdir?

Elektronik güvenlik sistemleri iş ilanlarında mavi yakalı pozisyonunda iş ilanlarını öğrenmek ve uygun koşullar doğrultusunda başvurmak için ilan detaylarını inceleyebilirsin. Bu iş alanında farklı mavi yakalı pozisyonlarında iş imkanları bulman mümkündür. Tekniker ibareli verilen iş ilanlarını bu pozisyon kapsamında değerlendirebilirsin. Elektronik teknikeri gibi meslek alanları dâhilinde verilen iş ilanlarına göz atabilirsin. Aynı şekilde montaj teknisyeni, elektrik teknikeri gibi meslekler bu alanda yer alır. Teknik personel gibi iş ilanlarını da mavi yakalı olarak değerlendirebilirsin.

notifications İş Alarmı kur