keyboard_arrow_down
45

Gayrımenkul Değerleme İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gayrimenkul Değerleme cancel
Re/max Net
Gayrimenkul Danışmanı
Re/max Net
Antalya Hibrit
Serbest Zamanlı
Bugün
Gizli Firma
Yazılım Mühendisi
Gizli Firma
Ankara İş Yerinde
Tam zamanlı
21 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Gayrimenkul Değerleme İş İlanları

Gayrimenkul Değerleme İş İlanları

Gayrimenkul değerleme iş ilanları, taşınmaz malların fiyatlandırmasını yaparak yeni sahiplerine ulaşmalarına yardımcı olacak eleman almak için açılır. Güncel gayrimenkul değerleme iş ilanları için başvuruda bulunmadan önce ilgili alanda eğitim almış olmalısın. Gayrimenkul konusunda iş tecrübesine sahipsen, güçlü bir CV hazırlayarak başvuru yapmaya başlayabilirsin. İlanlara başvurmadan önce gayrimenkul değerleme eleman arayanlar listesinden il ve ilçe tercihlerine göz atabilirsin.

En Güncel Gayrimenkul Değerleme İş Fırsatları

Gayrimenkul değerleme uzmanı olmak için SPK lisansına sahip olmalısın. Gayrimenkul değerleme iş ilanları başvurusu yaparken sahip olman gereken nitelikler, mesleki bilginin ötesinde firmaların taleplerine göre de değişir. Gayrimenkul değerini belirleme süreci, sadece satış ve kiralama işlemleri ile sınırlı değildir. Tarla, ev, ofis, arazi gibi taşınmazların ipotek ve kredi değerleme işlemleri de bu meslek mensuplarının görev tanımı içinde yer alır. Eğer taşınmazların alımı satımı seni heyecanlandırıyorsa, ekonomik işlemler ve insanlarla ilişki içinde olmaktan keyif alıyorsan bu iş senin için biçilmiş kaftan olabilir. 

Sadece iş bulmak için gayrimenkul değerleme iş ilanları başvurusu yaparken dikkat etmen gerekenlerin başında tercih edeceğin firmanın geçmişi yer alır. Başvuru sürecinde tercih edeceğin firmanın güvenilirliğini araştırmalısın. Firmanın geçmişiyle ve faaliyet alanlarıyla ilgili araştırma yaparak mülakat sürecinde de avantaj elde edebilirsin. Şimdi Kariyer.net'te gayrimenkul danışmanı iş ilanları listesine de göz atarak ilk adımı atabilirsin.

Gayrimenkul Değerleme Eleman Arayan Firmalar

Gayrimenkul değerleme iş ilanları yeni açılanlar arasında farklı şehirlerde uzun yıllar hizmet veren köklü firmalar yer alır. Gayrimenkul değerleme eleman arayan firmalar senden değerlenecek taşınmaz için piyasa standartlarını tanımlayacak verileri toplamanı talep eder. Çalıştığın bölgenin piyasa şartlarına hakim olman, taşınmazın iç ve dış fotoğraflarını çekmen iş tanımı içinde senden istenecek sorumluluklar arasındadır. 

Gayrimenkul değerleme iş ilanları başvurusunda senden istenecek diğer görev tanımların arasında alışveriş merkezi, okul, park gibi tesislerin taşınmazın değeri üzerindeki etkisini araştırmak yer alır. Alınacak taşınmazın civarında yaşamı kolaylaştıran tesislerin bulunup bulunmadığını tespit ederek gayrimenkul değerlemesi yapmak, senden istenen bir diğer görevdir. 

Gayrimenkul değerleme iş ilanları başvurusunda karşına çıkabilecek görev tanımları arasında: 

  • Gayrimenkullerin bulunduğu bölgedeki mahalleleri ve arazileri değerlendirmek, gelecekte bu bölgenin gelişim potansiyeline dair tahminde bulunmak,
  • Mülk değerlerinin belirlenmesine yardımcı olan arazi değerleri ve mülk satış bilgileri hakkında araştırma yapmak,
  • Değerleme raporlarını verilerin gizliliğini koruyarak arşivlemek,
  • Mülk değerlemeye dair tahminlere yardımcı araştırma verileri ve yöntemleri açıklayan verilerin dosyalanmasını gizlilik esasına uygun olarak sağlamak yer alır. 

Gayrimenkul değerleme uzmanı ya da uzman yardımcısı ilanlarına başvuru yapmak için bu niteliklere sahip olup olmadığından emin olmalısın. Daha önce tecrüben olmasa da ilgili alanda eğitimin varsa iyi bir CV hazırlayarak ilgili ilanlara başvuru yapabilirsin. Ayrıca gayrimenkul emlak işleri iş ilanları listesine de bakabilirsin.

Gayrimenkul Değerleme İş İlanları Açık Pozisyonlar

Gayrimenkul değerleme iş i̇lanları bugün açılanlara başvuru yaparak işe alınma ihtimalini arttırabilirsin. Çünkü eski tarihli ilanlarda firmalar yeterli CV havuzunu oluşturmuş ve ilanı hala kapatmamış olabilirler. Uzun süredir devam eden personel alımları bazen de akla firmaların CV havuzuna daha fazla aday almak için ilan açtığını akıllara getirebilir. Bu nedenle daha kısa sürede sonuç elde etmek için yeni tarihli iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsin. 

Gayrimenkul değerleme iş ilanları genellikle mezuniyet bilgisi kısmında mimarlık, inşaat mühendisliği gibi bölümlerden mezun olma şartı arandığını görebilirsin. Bunun yanında üniversitelerin gayrimenkul ve varlık değerleme, şehir ve bölge planlama gibi bölümlerden mezunsan bu sektörde çalışabilirsin. SPK tarafından düzenlenen gayrimenkul geğerleme uzmanlığı sınavında başarılı olmak şartıyla ilgili bölümlerden mezun olarak gayrimenkul değerleme uzmanı ve uzman yardımcısı olabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Gayrımenkul Değerleme iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Gayrımenkul Değerleme için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Gayrımenkul Değerleme iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Gayrımenkul Değerleme iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Gayrımenkul Değerleme iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Gayrımenkul Değerleme iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Gayrımenkul Değerleme iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Gayrımenkul Değerleme iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur