keyboard_arrow_down
23

Gemi Elemanı İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Gemi Elemanı cancel
Marin Römorkör Ve Kılavuzluk A.Ş.
Gemi Adamı
accessible
Marin Römorkör Ve Kılavuzluk A.Ş.
Kocaeli +1 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
40 gün
Özgümüş Tekstil San. Ve Tic. A.Ş.
Jet Boya Operatörü
Özgümüş Tekstil San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Gemi Elemanı İş İlanları

Gemi elemanı oldukça geniş bir tanımdır olmakla birlikte birçok meslek kolunu içinde barındırır. Gemi restoranında garsonluk yapabilecek bir elemanlar ve yük gemilerinin yolculuğu sırasında ihtiyaç duyulan görevleri yapabilecek kişiler bu gemi elemanı tanımına dâhil edilebilir. Ancak bu tanımı bir çerçeveye yerleştirecek olursak, yolcu veya yük gemilerinde, geminin ulaşması gereken yere sorunsuz gitmesi için gerekenleri yerine getirecek kişilerdir diyebiliriz. Bu süreçte oluşacak sorunların çözümünde yer alacak ve eğer yolcu gemisi ise tüm yolcuların rahatından ve güvenliğinden sorumlu olacak kimselere de gemi elemanı denilebilir. İş hayatına bu yönde devam etmek istersen kariyer.net’te gemi elemanı aramasını yaparak kendine uygun bir iş ilanı bulabilirsin. Gemi elemanı iş ilanı yayınlarında genellikle gemi gözetim uzmanı, kamarot, aşçı, usta yağcı gibi meslek dallarıyla ilgili aramalarla karşılaşabilirsin. Bunun yanında gemicilik ile uğraşan firmalar da gemi inşa mühendisi ilanları verebilir. Gemi elemanı arayanlar, otellerden restoranlara ve gemilere kadar birçok işletme olabilir. Bu nedenle gemide veya gemi ile ilgili işlerde çalışmak isteyen kimseler, bu ilan altındaki yayınları inceleyip, gerçekten aradığı işin unvanına özel bir ilan varsa başvuru yapabilir.

Gemi Elemanı Ne İş Yapar?

Gemi elemanını görevleri, işin niteliklerine göre değişir. Gemi içerisindeki işlerin yürütülmesini sağlayan bu personeller, güncel gemi elemanı iş ilanları yayınlarındaki görev tanımlarından işin kriterlerini öğrenebilir. Gemide oluşabilecek sorunları sahip olduğu yetkinlikler ve pozisyonu gereğince çözmek ve bunlarla ilgili bir üstünü bilgilendirmek gemi elemanını işleri arasında yer alır. Ancak bir gemide kaptandan aşçıya ve stajyere kadar birçok eleman çalıştığı için bu kişilerin uğraştığı işler ve bilgilendirdikleri kişiler de farklı olur. Gemi elemanı iş ilanları yeni yayınlananlar eğer turistik yolcu gemileri için verildiyse görev tanımları müşteri eğlencesi için animasyonlar düzenlemek, müşterilerin yeme-içme servislerini yerine getirmek, konaklama birimlerinin tertip ve düzenini sağlamak ve teknik gemi sorunları ile ilgilenmek gibi görevleri kapsayabilir Geniş bir tanım olan gemi elemanın tanımını, çalışılan alanda verilen işin yerine getirilmesi ve yapılan işlerle ilgili üst kademenin bilgilendirilmesi olarak genişletebiliriz. Gemi yedek parçaları ile ilgili bir uzmanlık alana sahipsen kariyer.net’te gemi yedek parça satış uzmanlığı ile ilgili eleman arayışlarının da yoğun olduğunu görebilirsin. Bu meslekteki kişilerden beklenen görev, müşteriler ve lojistik işletmecileri arasında koordinasyon sağlamak ve sorumluluğundaki müşterilere satış ve pazarlama faaliyetlerinde bulunmaktır. Ayrıca gemi yapımında fabrika işçisi, çelikhane işçisi, operasyon elemanı gibi pozisyonlar için de gemi elemanı alımları yapılır. Bu pozisyonların her birinin ayrı görev tanımları vardır.

Gemi Elemanı Olmak İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Gemi elemanı olarak yolcu veya yük gemilerinde çalışmayı düşünüyorsan uzun seyahatlar konusunda bir engelinin olmamasının ilk aranan özelliktir. Gemi elemanlarında aranan diğer özellikler ise şöyle sıralanır: 

  • Uzun süre karadan uzak gemi yolculuğu yapmak için uygun fiziksel ve psikolojik yeterliliğe sahip olman beklenir. 
  • Özellikle liman şehirlerinde gemi elemanı İzmir, Kocaeli, Mersin gibi aramalar yaparak bu bölgelerde faaliyet gösteren firmaların adaylarından beklediği özellikler hakkında bilgi sahibi olabilirsin. 
  • Eğer uluslararası sularda çalışacak bir gemiden bahsediliyorsa yurtdışına çıkmada herhangi bir engelinin olmaması da aranan temel özelliklerden biri olarak belirtilebilir. 

Gemi elemanı olarak çalışacaksan, yetkin olduğun kısımları belirlemen ve kariyer.net’teki aramalarını buna göre filtrelemen senin için daha doğru sonuçlar verebilir.

Gemi Elemanı İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Gemi elemanı arayanlar ilan detaylarında adaydan beklediği kriterleri sıralar. Bu sayede yayınlanan ilanlarda aranan pozisyonların senin için uygun olup olmadığına bakabilirsin. kariyer.net’te “gemi elemanı” araması yaptığında hem gemi üreticiliği yapan firmaların, hem gemi yedek parçacılarının hem de lojistik firmalarının taleplerini görebilirsin. Bu nedenle gemi elemanı ilanlarına bakıp hepsini inceledikten sonra senin çalışmak istediğin yer, sektör ve pozisyon gibi konularda aramanı daraltman gerekebilir. Bu sayede aradığın işe daha kısa sürede ulaşabilir ve hızlı biçimde başvurunu tamamlayabilirsin. Bu senin doğru gemicilik işini bulman ve bu işyerinde uzun süreli çalışman için de önem arz eder.

Gemi elemanı iş ilanlarına nasıl başvuru yapılır?

Gemi elemanı ilanları için kariyer.net’te bir profil oluşturman ve yetkinliklerinin, eğitimlerinin, tecrübelerinin, referanslarının bulunduğu detaylı bir özgeçmiş hazırlaman gerekir. Bu süreçten sonra senin için uygun tanımlara sahip gemi elemanı ilanlarını yayınlayan firmalara özgeçmişini göndererek kariyerin için yeni ve taze bir adım atabilirsin.

Gemi elemanı iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Gemi elemanı ilanlarına, yayınlanan ilanların niteliğine göre birçok farklı özelliğe sahip kişiler başvurabilir. Senin bu aşamada ilanların içeriğinde istenen tecrübe yılı ve niteliğine, eğitim düzeyine ve yabancı dil seviyesi gibi konulara özen göstererek gerekli incelemeleri yapman beklenir. Tüm bu özellikleri karşıladığın bir ilan varsa başvurunu hemen yapabilirsin.

Gemi elemanı iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Gemi elemanı arayan firmalar ilanlarını kariyer.net üzerinden yayınladığı için sen de burada bir profil oluşturup özgeçmişini hazırlayarak işe başlamalısın. Ardından arama kısmına gemi elemanı olarak çalışmak istediğin pozisyon, şehir veya bölge ile ilgili detayları girerek ilanları senin beklentilerine göre filtreleyebilirsin. Ardından iş ara butonuna basman, sana uygun gemi elemanı ilanlarının listelenmesi için yeterlidir.

Gemi elemanı iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Gemi elemanı iş ilanları için aranan kriterler; işin pozisyonuna, sektörüne ve çalışma şekline göre değişiklik gösterir. Uzun yolculuk yapacak gemi elemanlığı görevi için aranan kişilerin uzun gemi yolculuklarına dayanıklı, dinamik bir yapıya sahip olmaları beklenir. Gemi inşaatında çalışacak bir elemanın ise metal işleme konusunda bilgili olması gerekir.

Sıkça Sorulan Sorular

Gemi elemanı olmak için hangi kriterlere sahip olmak gereklidir?

Gemi elemanları, gemilerde çalışmak için belirli yeterliliğe sahip kişilerdir. Bu kişiler, gemi içerisinde farklı iş kollarında görev alırlar. Gemilerde genel olarak iki farklı çalışma grubu bulunur. Bir grupta bu alanda üniversite eğitimi almış zabitanlar bulunur. Diğer grupta ise genellikle gemi elemanı olmak için bu alanda özel olarak düzenlenen eğitimlere katılarak çalışma yeterliliği kazanan kişiler yer alır. Gemi elemanı olmak için bu iki çalışma sınıfından birinin gerektirdiği eğitimini almış olmak gerekir.

Gemi elemanı iş ilanları hangi şehirlerde yayınlanır?

Gemi elemanı iş ilanları genellikle denize kıyısı olan şehirlerde yoğun şekilde görülür. Karadeniz ve Marmara, gemi elemanı iş ilanları yayınlayan birçok kuruma ev sahipliği yapar. Bunun yanında Ege ve Akdeniz'de de gemi elemanı arayışları olduğu görülür.

Gemi elemanı iş ilanlarında hangi kriterler aranır?

Gemi elemanı olmak için gerekli eğitimlerin alınmasının yanında belli başlı becerilere sahip olmak da önemlidir. Gemi elemanı adayları, bu alanda eğitim alarak liman cüzdanına sahip olmalıdır. Gemi elemanının almış olduğu teorik eğitimin yanında teknik becerilere sahip olması da önemlidir. Bunun yanında gemi elemanı iş ilanları için başvuru yapacak kişilerin seyahat engeli bulunmamalıdır. Ayrıca gemi elemanı iş ilanları tecrübe kriteri içerebilir.

Gemi elemanlarının yükselme imkanı bulunur mu?

Gemi elemanları, kazandıkları deneyimler ve başarılar sayesinde terfi edebilir. Bunun için devlet tarafından düzenlenen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği adı ile sınav düzenler. Unvan değişikliği ya da görevde yükselme talebi olan gemi elemanları, istedikleri kategoriye ait sınava girerek taleplerini gerçekleştirme imkanına sahiptirler. Bu sınav için genel şartlar ve özel şartlar mevcuttur. Bu sınava hazırlamadan önce bu şartları karşılayıp karşılamadığına dikkat etmen gerekir.

notifications İş Alarmı kur