keyboard_arrow_down
166

Hukuk İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Hukuk cancel
Akalın Hukuk Bürosu- Arzu Akalın
Ofis Asistanı
Akalın Hukuk Bürosu- Arzu Akalın
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Açık Holding
Avukat
Açık Holding
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
ELSE ELEKTRİK MAK. SAN. TİC. A.Ş.
Şirket Avukatı
ELSE ELEKTRİK MAK. SAN. TİC. A.Ş.
Tekirdağ İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Demirören Medya Grubu
Avukat
Demirören Medya Grubu
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

A

Sigorta ve Hasar Uzmanı
Av. ÖZKAN ARISÜT
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 4 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Hukuk İş İlanları

Hukuk bölümü çok geniş bir alana sahiptir. Hukuk bölümünün çalışma alanları mahkemeler, bürolar ve adliyelerdir. Hukuk denildiğinde akla ilk olarak avukatlık gelse de hukuk bürolarında, mahkemeler ve adliyelerde birçok sektörden kişi çalışır. Resmi kurumlarda çalışan hukuk çalışanlarının Adalet Bakanlığı tarafından ataması yapılır. Ancak çeşitli pozisyonlarda bulunan birçok personel, özel firmalara bağlı olarak çalışır. Hukuk alanında sadece avukatlar çalışmadığı için farklı mesleklerin hukuk alanındaki iş ilanları da oldukça fazladır. Ülkemizin her şehrinde yer alan hukuk bürolarında, adliyelerde ve mahkemelerde çalışabilecek personel ve avukatlara ihtiyaç vardır. Hukuk alanının birçok dalı bulunur. Bu hukuk dallarından birinde uzmanlaşan avukatlar, kendilerine ait olan özel hukuk bürolarını açarlar. Bu hukuk bürolarında birçok personel bölüm ve meslek elemanı çalışır. Hukuk bürosu iş ilanları incelendiğinde; temizlik görevlisi, sekreter gibi farklı yetenek ve eğitim seviyesine sahip personellere de ihtiyaç duyulduğu görülür.

Hukuk Mesleği İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Hukuk bölümü mezunları avukat, savcı ve hakim gibi mesleklere sahip olurlar. Hukuk işleriyle uğraşan kişilerin hitabet yetenekleri yüksek olmalıdır. İnsanlarla iletişimin gerekli olduğu bu mesleği yapan kişilerin, hitabet yeteneğiyle kimi zaman karşılarındaki kişileri ikna etmeleri gerekir. Müvekkilleri arasındaki çatışmayı sonlandırmak ve çözüm üretmek hukukçuların işidir. Arabuluculuk da yapabilen hukuk mezunu kişilerin işlerinde başarılı olabilmesi konuşma yeteneklerine bağlıdır. Hukuk mezunu iş ilanları sayfasına bakıldığında, aranan niteliklerin en başında diksiyonlarının düzgün olması gerektiği gelir. Hukuk işleriyle uğraşan kişilerin iletişim ve ikna yeteneği kadar empati yeteneğine de sahip olması, işlerinde daha başarılı olmasını ve mesleğini doğru bir şekilde icra etmelerini sağlar. Avukat, savcı ve hakimlerin en önemli özelliği adalet duygusuna sahip olmalarıdır. Hukuk mesleğine sahip kişilerin adaletten ayrı olması düşünülemez. Hukuk Bölümü, ülkemizde en yüksek sınav puanlarına sahip öğrencileri kabul eder. Bundan dolayı hukukla uğraşmak isteyen kişilerin akademik hayatında başarılı olmaları gerekir. Hukukçuların sözel yeteneğinin bulunması, olaylar ve kurallar arasında ilişki kurabilme yeteneğine sahip olması gerekir. Hukukçuların yazma, okuma becerilerine ve araştırma ruhuna sahip olmaları gerekir.

Hukuk İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Hukuk iş ilanları sadece hukuk mezunu kişiler için değil farklı eğitim seviyesine ve yeteneklere sahip kişiler için de mevcuttur. Hukuk bürosunda, çay servisi ve temizlik işleriyle ilgilenmeleri için personel ilanları da vardır. Hukuk bürolarında birçok avukat çalışırken aynı zamanda hukuk bürosunun temizlik işleriyle ilgilenen personele de ihtiyaç vardır. Hukuk bürolarının temiz olması, hijyen açısından önemli olduğu kadar  hukuk bürosunun prestiji için de önemlidir. Hukuk büroları, mahkemeler ve adliyelerin temizliğini yapabilecek ve bürolara gelen danışan, avukat, savcı ve hakimlere çay ve kahve servisi yapabilecek personele ihtiyaç duyar. Hukuk bürolarında randevuları düzenleyen, gelen danışanları karşılayan, gelen çağrıları karşılayan ve  yanıt veren bir personele de ihtiyaç vardır. Bu gibi işleri gerçekleştirecek, avukatlara yardımcı olacak sekreterler, hukuk bürolarında en çok aranan personellerden biridir. Hukuk sekreteri iş ilanları İzmir, İstanbul, Ankara gibi ülkemizin birçok ilinde yayınlanır. Hukuk sekreterlerinin diksiyonunun düzgün olması ve disiplinli çalışması, aranan niteliklerden bazılarıdır. Hukuk sekreteri iş ilanlarında aranan özellikler hukuk büroları tarafından belirlenir.

Hukukçular Ne İş Yapar?

Hukuk Bölümü okuyan öğrenciler, avukat unvanına sahip olurlar. Avukat olan hukuk bölümü mezunları, ilerleyen zamanlarda belirli sınavlara girerek savcı veya hakim olabilirler. Avukatlar, Adalet Bakanlığı’nda çalışabildikleri gibi kendilerine ait hukuk bürolarını da açabilirler. Avukatlar, yargı önünde gerçek ya da tüzel kişilerin haklarını savunan, hukuk ve yasa işlerinde yol gösterici nitelik taşıyan kişilerdir. Avukatlar, hukukî anlaşmazlıkları çözmek amacıyla arabuluculuk yapabilirler. Avukatlar, anlaşma ve sözleşmelerin hukuksal temeller çerçevesinde gerçekleşmesini sağlar. Hukuk öğrencileri de hukuk bürolarında ve başka kurumlarda çalışabilirler. Hukuk öğrencisi iş ilanları hukuk bürolarında öğrencilerin stajyer veya yarı zamanlı olarak çalışmasına imkan sağlar. Yoğun bir eğitim programı olan hukuk öğrencilerinin bazı üniversitelerde, son sınıfta staj yapma zorunluluğu bulunur. Hukuk öğrencileri, hukuk büroları iş ilanlarını inceleyerek kendilerine staj imkanı bulabilirler.

Hukuk Mesleği İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Avukat olabilmek için kişilerin üniversitelerin 4 yıllık Hukuk Bölümünden mezun olması gerekir. Hukuk bürosu açabilmek için avukatlık diplomasına ihtiyaç vardır. Avukatların arabuluculuk yapabilmeleri için arabuluculuk sertifikası alması gerekir. 4 senelik lisans eğitimini bitiren avukatlar, ÖSYM tarafından hazırlanan sınavda başarılı oldukları takdirde savcı olabilir. Avukatlar, kendilerini geliştirmek için yüksek lisans ve doktora programları okuyabilirler. Yüksek lisans ve doktora programlarını başarıyla tamamlayan Hukuk Bölümü mezunları, akademik alanda kariyer yapabilirler. Avukatlar, ÖSYM'nin düzenlediği  sınavlara girerek devlete ait olan kamu kurum ve kuruluşlarda çalışabilirler. Ayrıca avukatlar, kendilerine ait hukuk büroları da açabilirler. İstanbul'un birçok ilçesinde hukuk büroları açabilen avukatlar, hukuk bürolarını büyütmek için avukat ve diğer personellere ihtiyaç duyar. Hukuk bürosu iş ilanları Bakırköy, Şirinevler gibi İstanbul'un birçok farklı semtinde, ihtiyaç doğrultusunda avukat ve temizlik görevlisi gibi personelleri bulmak amacıyla iş ilanları verilir.

Hukuk Mesleği Yapabilmek İçin Hangi Şartlar Aranır?

Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kişilerin avukat olabilmeleri için; Türk vatandaşı olması, ülkemizdeki bir üniversitenin Hukuk Bölümünden mezun olması, zorunlu stajını tamamlaması ve baroya müracaat etmesi gerekir. Ayrıca avukat olabilmek için; hukuken kısıtlı olmamak, avukat olmasına engel olacak zihinsel bir engelinin olmaması, iflas etmemiş olması, hakkında aciz belgesi olmaması gerekir. Bu şartları sağlayanlar avukat, savcı gibi hukuk alanlarında çalışabilirler. Hukuk bürosu çay temizlik iş ilanları sayfasında ise personellerin bu şartlardan muaf olduğu gözlemlenir.

Hukukçuların Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Hukukçular, vekaletini aldıkları özel veya tüzel kişiliklerin hukukî işlerini takip eder, yürütür ve sonuçlandırır. Hukukçular, kişiler arasında ortaya çıkan anlaşmazlıkları çözüme kavuşturmak ve hukuki tedbirler almak ile görevlidir. Hukukçuların en temel görevlerinden biri de adaleti sağlamaktır. Hukukçular, kişilerin haklarını savunur ve haksızlığa son vermeyi amaçlar. Bürolar tarafından yayınlanan hukuk iş ilanları incelendiğinde insan hak ve özgürlüklerine önem veren hukukçu adaylarının arandığı görülür.

Hukukçuların İş Olanakları Nelerdir?

Ülkemizde birçok kişi, kurum ve kuruluşlar bazı konular nedeniyle davalık olabilirler. Bu durumda hukuki danışmana ihtiyaç duyulur. Avukatlar ve hukuk çalışanları, kişi ve şirketlere ihtiyaç duyduğu hukuki danışmanlık konusunda yardımcı olur. Hukuk bürosu iş ilanları Ankara, İstanbul, Bursa gibi büyükşehirlerde iş olanakları oldukça fazladır. Bu şehirlerde iş ilanlarının daha fazla olması, nüfusun daha fazla olmasından kaynaklıdır. İş ilanlarında avukat gibi hukuk eğitimi alan meslek elemanlarına ihtiyaç duyulduğu gibi farklı personellere de ihtiyaç duyulur.

Hukukçuların Çalışma Ortamı ve Koşulları Nelerdir?

Hukukçuların çalışma ortamları; hukuk büroları, adliyeler ve mahkemelerdir. Hukukçuların çalışma koşulları değişkenlik gösterebilir. Devlet kurumlarında çalışan avukatların çalışma saatleri hafta içi belirli saatlerde olduğu için düzenlidir. Ancak hukuk bürolarında çalışan hukukçuların çalışma saatleri düzensizlik gösterebilir. Müvekkili oldukları kişilerin ani bir şekilde soruşturmaya çağrılması gibi beklenmedik olaylar yaşanması durumu da avukatların çalışma saatlerinin düzensiz olmasına neden olur.

Sıkça Sorulan Sorular

Hukuk iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Kariyer.net üzerinde üyeliğin varsa ve bu platformda bir öz geçmiş hazırladıysan, filtreleri kullanarak hukuk iş ilanlarına kolayca erişebilirsin. Ayrıca hukuk iş ilanları linkine tıklayarak da bu ilanları görebilirsin. Listeden çalışmak istediğin ilçeyi de kendine göre filtreleyebilirsin. Beğendiğin ilanları açıp, Başvur butonuna basarak işlemini kolayca yapabilirsin. Bazen firmaların maaş aralığı gibi soruları da olabilir, o yüzden bu soruyu da cevaplaman gerekebilir.

Hukuk iş ilanları en çok hangi pozisyonlardadır?

Hukuk pozisyonları geniş bir skalada yer alır, ancak en çok istenen pozisyonlar arasında; avukat, şirket avukatı ve hukuk danışmanı yer alır. Ayrıca, icra avukatı ve hukuk müşaviri de talep edilen pozisyonlar arasında yer alır.

Hukuk iş ilanlarına başvururken firmaları inceleyebilir miyim?

Hukuk iş ilanlarına başvururken firmaları kolaylıkla inceleyebilirsin. Arama sonucu ortaya çıkan listede pozisyonun altında genellikle firma adı yazar (az sayıda da olsa bazı firmalar adlarını gizlemeyi tercih edebiliyor). Bu firma adına tıklayarak, firma hakkında geniş bilgi sahibi olabilirsin. Firmanın kuruluş yılını, çalışan sayısını ve web sitesini bulabilir, hangi alanlarda çalıştığını, mezunların hangi bölümlerden geldiğini öğrenebilirsin.

Hukuk iş ilanlarından nasıl haberdar olabilirim?

Hukuk iş ilanları bağlantısı ile mevcut ilanlara erişebilir, tarihi filtreleyerek son ilanları görebilirsin. Yaptığın arama sonuçlarını kaydedebilir, Yeni İş İlanlarından Haberdar Et düğmesi ile bundan sonra çıkacak ilanların, e-posta ile adresine gelmesini sağlayabilirsin.

notifications İş Alarmı kur