44

İzmir Resepsiyonist İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Resepsiyonist cancel
İzmir cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

İzmir Resepsiyonist İş İlanları

İzmir Türkiye’nin en kalabalık şehirleri arasında öne çıkar. Özellikle turizm ve kültür etkinlikleri açısından son derece aktif olan İzmir, bünyesinde her yıl birçok kişiye ev sahipliği yapar. Bu da beraberinde farklı iş kollarında gelişimin sürekliliğini getirir. Birden fazla kurum ve kuruluş düzenli aralıklarla çalışanlara ihtiyaç duyar. Özellikle turizm sektörü İzmir şehrinde oldukça önemli bir geçim kapısıdır. Deniz kenarında ve şehir içinde bulunan birçok otel aktif olarak yılın her döneminde hizmet verir. Buna bağlı olarak otellerde çalışmak üzere farklı birimlerde görev alacak kişilere ihtiyaç duyulur. Resepsiyonist görevi de bir otelin en önemli birimlerinden biri olarak dikkat çeker. Bu alanda çalışmayı düşünen kişiler kariyer.net üzerinden İzmir resepsiyonist iş ilanları sayesinde kolaylıkla kendilerine iş bulabilirler. 

İzmir’de Resepsiyonist Görevlisi İş Olanakları Nelerdir?

İzmir, hem şehir hem de sayfiyelik yerlerde ki otel popülasyonu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarır. Kıyı şeridi olmasından dolayı birçok güzel sahil ve koyların bulunduğu noktalarda hizmet veren oteller bulmak mümkündür. Özellikle yaz turizmi denince ilk akla gelen şehirlerin başında İzmir gelir. Mevsim gözetmeksizin otellerin doluluk oranları oldukça yüksektir. Şehirdeki otellerin ise özellikle fuar ve seminer dönemlerinde yoğun oldukları gözlemlenir. Talebi karşılamak adına açılan otellerin fazlalığı iş olanaklarında da çeşitliliği sağlar. Özellike resepsiyonist görevlileri bir otelin en kilit operasyon birimlerindendir. Bu yüzden iş verenler bu pozisyonda çalışacak kişilere sıklıkla ihtiyaç duyarlar. İş arıyorsan kariyer.net üzerinden güncel İzmir resepsiyonist iş ilanları sayesinde en uygun olan seçenekleri değerlendirmeye alıp başvuruda bulanabilirsin. 

İzmir’de Resepsiyonist İş İlanlarına Başvurmak için Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerekir?

Resepsiyonist görevlisi olabilmek için herhangi bir lisans ya da ön lisans diplomasına sahip olma şartı yoktur. Buna rağmen zincir oteller bünyesinde çalıştırmak üzere seçtiği elemanların eğitim seviyelerine dikkat ederler. 

  • Meslek liselerinin Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olan adaylar bu iş kolunda rahatlıkla iş imkanı bulabilir. 
  • Adayların ileri seviyede bir yabancı dile hakim olmaları önemlidir. 
  • Müşterilerin ilk olarak muhatap olduğu birimlerin başında gelen resepsiyonistlik bölümünde görev almayı planlayan kişilerin görünüşüne önem vermesi ve her daim bakımlı olmaları beklenir. 
  • İletişim kabiliyeti yüksek ve güler yüzlü olmak bu meslek grubunun en önemli kriterlerindendir. 

Adaylar İzmir otel resepsiyonist iş ilanları üzerinden iş verenlerin talep ettiği kriterleri inceleyip başvurularını gerçekleştirebilirler.

İzmir’de resepsiyonist görevlisi iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Resepsiyonist iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen kişilerin bu alanda deneyimli olmaları gerekir. Ayrıca esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmek de bu alanda çalışmak için önemlidir. İşverenlerin talep ettikleri niteliklere uygun olan herkes İzmir resepsiyonist iş ilanları bay ya da bayanlar için yayınlanan ilanlara başvuruda bulunabilirler.

İzmir’de resepsiyonist görevlisi ne iş yapar?

Otelcilik sektöründe resepsiyonistlerin görevleri son derece önemlidir. Bu pozisyonda çalışanlar müşterilerin otele giriş işlemlerini gerçekleştirip konforlu bir konaklama hizmeti almalarını sağlarlar. Resepsiyonistler otelin mevcut prosedürlerini uygulamanın yanı sıra müşterilerin talep ve isteklerini yerine getirmekle yükümlüdürler. Aynı zamanda problem çözme yeteneğinin gelişmiş olması da bu alanda çalışmayı düşünen adaylar için son derece önemlidir. 

İzmir Resepsiyonist Görevlisi Maaşları Ne Kadar?

Resepsiyonist görevlilerinin maaş miktarları bağlı oldukları kurumun fiyat politikasına göre farklılıklar gösterebilir. Yüksek sezonda hizmet veren yazlık otellerin maaş aralığı diğerlerine oranla daha yüksek olabilir. Bunun yanı sıra mesai saatlerine ek olarak çalışmaları gerektiğinde bu durum ücretlerine yansıyabilir. Başvuru sahibinin yeterlilik ve deneyimleri de maaş oranlarını doğrudan etkileyen unsurların arasında yer alır. 

İzmir Resepsiyonist Görevlisi Çalışma Ortamları Nasıldır?

Resepsiyonistlerin çalışma ortamları çoğunlukla kapalı ortamlardır. Hastane, otel, sağlık kurumları, güzellik merkezleri gibi müşteriler ile birebir iletişimin hakim olduğu yerlerde hizmet verirler. Genellikle çalışma saatleri süresince ayakta ve yüksek tempolu bir ortamda çalışırlar. Dilediğin zaman kariyer.net üzerinden İzmir resepsiyonist iş ilanları bayan ve baylar için yayınlanan ilanları listeleyip başvuruda bulunabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

İzmir'de resepsiyon görevlisi çalışma koşulları nasıldır?

Resepsiyon görevlileri otel, pansiyon, restoran ve bazı dinlenme merkezlerinde görev alırlar. İzmir'de bu hizmet sektörlerinde çok sayıda firmanın resepsiyon görevlisi arayışı bulunur. Çalışma koşulları genel olarak işletmenin iç işleyişine göre değişebilir. Misafirleri karşılamak, kurum ve konaklama hakkında bilgi vermek gibi görevlere sahip olan resepsiyon personelleri bu anlamda müşteri ile birebir iletişim kurarak çalışır. Vardiyalı çalışma şekline göre çalışman gerekebilir. Maaş kriteri asgari ücretten başlar. Resepsiyonistler çalışma koşullarını kapsayan gıda, maluliyet, yıllık izin süreleri, ara dinlenme ve ek olarak ödenecekler ücretler gibi haklara sahiptir. Kariyer.net üzerinden işletmelerin verdiği resepsiyon personeli iş ilanlarını ve ilanların çalışma koşullarını inceleyebilirsin.

İzmir'de lise mezunları resepsiyonist olarak çalışabilir mi?

İzmir'de lise mezunları resepsiyon görevlisi olarak farklı işletmelerde çalışabilir. İşletmelerin aradıkları eğitim kriterleri farklı olsa da resepsiyon personelleri için herhangi bir lisans eğitimi zorunluluğu bulunmaz. Sen de lise mezuniyet diploman ile bu alandaki iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. Bunun yanı sıra turizm alanında özel firmaların verdiği bazı kurslar ve seminer eğitimleri bulunur. Tüm bu sertifikalarla Kariyer.net üzerinden CV'ni oluşturabilirsin. İş ilanlarında firmaların adaylardan beklediği kriterleri ve nitelikleri ayrıntılı olarak inceleyebilirsin.

İzmir'de resepsiyonistlerde aranan kriterler nelerdir?

Resepsiyon personellerin işletme içinde belli görev ve sorumlukları bulunur. Çalışılan kurumun işleyişine hâkim olmanın yanı sıra adaylardan belli kriterlere sahip olması beklenir. Bu kriterler arasında takım çalışmasına yatkın olmak, insan ilişkileri kuvvetli olmak ve problem çözme odaklı olunması gibi kriterlerdir. Aynı zamanda veri ve raporların sisteme işlenmesi için bilgisayar kullanımına hâkim olmak gerekir. Rezervasyon planlaması görevini yapan resepsiyonistlerin, organizasyon ve planlama becerisine sahip olmaları, sorumluluk ve disiplin sahibi olmaları adaydan beklenen diğer kriterler arasında yer alır.

İzmir'de resepsiyonist olmak için yabancı dil bilmek gerekir mi?

İzmir'de resepsiyonistler başta turizm olmak üzere farklı sektörlerde görev alır. Turistik bir şehir olan İzmir'de, işletmeler resepsiyon görevlilerinde başlangıç düzeyinde veya orta seviyede İngilizce bilgisi bekleyebilir. İşletmenin hizmet verdiği müşteri potansiyeline ve uluslararası ilişkilerine göre bazı firmalar adaylarda Almanca ve Rusça dil bilgisi de arayabilir.

notifications İş Alarmı kur