keyboard_arrow_down
1323

Lise - Öğrenci İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search

Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Lise - Öğrenci cancel
Migros Ticaret A.Ş.
Fenerbahçe Mjet Mağaza Personeli
Migros Ticaret A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Migros Ticaret A.Ş.
Kurtköy Bölge Migros Mağaza Personeli
Migros Ticaret A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Atasun Optik Perakende Tic. A.Ş.
Engelli Kasiyer - Bursa
accessible
Atasun Optik Perakende Tic. A.Ş.
Bursa İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün

İlanları konuma göre filtrele!

Migros Ticaret A.Ş.
Kadıköy Rıhtım Migros Mağaza Personeli
Migros Ticaret A.Ş.
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Skechers Türkiye
Mağaza Müdürü - Piazza Kahramanmaraş
Skechers Türkiye
Kahramanmaraş İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 27 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Lise Öğrenci İş İlanları

Günümüzde pek çok insan, çeşitli sektörlerde kendine iş imkanı bulur. Bunlar arasında okuyan kesimin de olduğu bilinir. Özellikle lise öğrencileri hafta sonlarında ya da yaz tatillerinde iş arayışına başlarlar. Bu nedenle lise - öğrenci iş ilanları sayfaları sıkça ziyaret edilen sayfalar arasında yer alır. Lise öğrencisi eleman arayan firmalar tarafından yayınlanan ilanlar, iş hayatına erken atılmak isteyen lise öğrencileri için oldukça önemlidir. Lise öğrencisi iş ilanları sayesinde birçok genç, yakınlarında bulunan lise öğrencisi eleman arayan firmalara başvurur. İşe kabul edildikleri takdirde belirli bir maaş karşılığı çalışırlar. Bazı sektörlerde dönemsel olarak lise öğrencisi olarak çalışanlar, yarı zamanlı çalışacak iş de bulabilirler. Öğrenciler, çalışma saatlerinin ders saatlerine göre ayarlanmasıyla rahatlıkla çalışma imkanına kavuşabilirler. Lise öğrenci iş ilanları sayesinde meslek lisesi gibi mesleki eğitime ağırlık veren liselerde okuyan öğrenciler, eğitim gördükleri dallarda uygulama yapma imkanına sahip olurlar. Lise öğrenci iş ilanları sayfasının gençlere en büyük faydası, buldukları part-time işler sayesinde iş ve çalışma hayatı hakkında deneyim ve bilgi sahibi olmalarıdır. 

Lise Öğrencisi Çalışmak İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Lise öğrencisi için iş ilanları sayfasına başvurmak isteyen gençlerin çalışmaya istekli olması gerekir. Çalışmaya başlayan bir lise öğrencisi işyerine vaktinde gelmeli, sorumluluklarının bilincinde olmalı ve çalıştığı kurumdaki yöneticilerine karşı saygılı davranmalıdır. Lise öğrencisi eleman arayan firmalar, işe alım sürecinde bu niteliklere  özellikle dikkat ederler. Eli çabuk, işe yatkın ve takım çalışmasına uyum sağlayan gençler, diğer adaylardan bir adım öne geçebilir. Bunun yanı sıra iş birliğine yatkın olmak, lise öğrencisi çalışan adaylarında aranılan özellikler arasında bulunur. Empati yeteneği ve güçlü iletişim becerisinin iyi düzeyde olması da lise öğrencisi adaylarda aranan özellikler arasında yer alır. Bazı sektörlerde faaliyet gösteren firmalar, adayların dış görünüşlerine özen göstermelerini isterler. Bu nedenle dış görünüşün önemli olduğu firmalarda çalışan lise öğrencileri, özenli giyinmeye dikkat etmelidir. Lise öğrencisi eleman adaylarının sabırlı ve dikkatli olmaları gerekir. Firmalar, lise öğrencisi eleman adaylarından genellikle eğitim gördüğü alana uygun yetenek ve özelliklere sahip olmasını bekler. Lise öğrencileri, kendilerine uygun iş ilanlarını takip edebilirler. 

Lise Öğrenci İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Lise öğrencileri için iş ilanları kapsamında eleman arayan firmaların kişilerde dikkat ettiği kriterler kadar iş arayan kişilerin de ilgilendikleri iş ilanlarının detaylarını dikkatle incelemesi önemlidir. Lise öğrencisi eleman adaylarının esnek çalışma saatlerinde veya gece vardiyasında çalışmaları uygun olmayabilir. Böyle bir çalışma hayatını okulla birlikte yürütmek güç olabilir.  Bu nedenle lise öğrencilerine yönelik yayınlanan iş ilanlarının detayları çok iyi incelenmelidir. Lise öğrencisi çalışan arayan firmalar, işe kabul edecekleri adaylarda aradıkları özellikleri ilanlarda belirtirler. Lise öğrencisi eleman adayları genellikle yarı zamanlı eleman olarak istihdam edilir. Eleman adayı henüz lise öğrencisi olduğu için firmalar, lise öğrencisi adaylardan belge ve diploma talep etmeyebilir. Fakat öğrenci belgesi talep eden firmalar da vardır. Lise öğrencilerine yönelik iş ilanları farklı sektörlerde çalışan firmalar tarafından, farklı bölgeler için yayınlanır. Lise öğrenci iş ilanları sayfasında yer alan ilanlara başvururken ilanı veren firmanın çalışma koşullarının niteliklerinize uygun olup olmadığına karar vermeniz gerekir. İş ilanına başvurmak istediğiniz firmanın koşulları size uygun değilse başvurunuzu başka bir firmaya yönlendirmeniz daha doğru bir tercih olur.

Lise Öğrenci Olarak Çalışmak İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Güncel lise öğrencisi iş ilanları sayfalarında her gün yüzlerce yeni iş ilanı yayınlanır. Lise öğrencisine yönelik iş ilanları arasında lise mezunu eleman arayan firmalar tarafından yayınlanan ilanlar da bulunmaktadır. Bu ilanlara başvuran kişiler, lise eğitimini tamamladıklarını belirtmek amacıyla firmaya, diplomasını veya diploma aslını verebilirler. Lise öğrencileri ise eğitim aldığı okuldan alacağı öğrenim belgesini firmaya ulaştırabilir. Meslek lisesinde eğitim gören lise öğrencileri, staj belgelerini iş başvurusu yaptıkları firmalara sunabilirler. Türkiye’nin hemen her kentinde lise öğrenci iş ilanları yayınlayan şirketleri sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Her kent genellikle gelişmiş olduğu sektörler için lise öğrencisi eleman arar. Örneğin; Kayseri lise-öğrenci iş ilanları sıkça yayınlandığı kentler arasındadır. Kayserili firmalar genellikle mobilya ve gıda sektöründe görev alacak lise öğrencisi arayışındadır. Gaziantep lise-öğrenci iş ilanları tekstil sektöründe çalışan firmalar tarafından yayınlanır. Lise öğrencisi eleman arayan birçok firmanın iş ilanlarını inceleyebilirsiniz. 

Lise Öğrencinin Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Lise öğrencilerine yönelik iş ilanlarına başvuru yapılması sonucunda işe kabul edilen birçok genç için çalışma hayatı, iyi bir deneyim olur. Lise öğrencileri için yayınlanan ilanlar arasında lise mezunu eleman arayanlar tarafından yayınlanan iş ilanları da bulunur. Lise öğrencilerinin birçoğunun ailelerine ve kendilerine maddi destek sağlamak üzere çalıştığı bilinir. Lise öğrencilerinin çalıştığı firmalar da çok önemlidir. Pek çok firma deneyimli ve eğitimli kişileri işe almak ister. Fakat bazı firmaların aradığı eğitim düzeyi ve yaş aralığı farklıdır. Özellikle temel düzeydeki bilgi ile yapılabilecek işlerde elemana ihtiyaç duyan firmalar, lise öğrencisi elemanlardan destek alırlar. Genç ve atik lise öğrencileri, hizmet ve mağazacılık sektöründe iş imkanı bulabilirler. Lise öğrencilerinin ve lise mezunlarının çalışma ortamında yöneticiler, müşteriler ve genellikle yaşıtları olan meslektaşları bulunur. Hem hizmet hem de mağazacılık sektöründe genellikle yarı zamanlı ve vardiya sistemine uygun olarak çalışırlar. 

Lise Öğrencisi Hangi İşlerde Çalışabilir?

Lise öğrencisi elemanlar genellikle hizmet ve mağazacılık sektöründe yarı zamanlı olarak çalışırlar. Hizmet sektöründe garson, komi, kasiyer, satış danışmanı gibi pozisyonlarda bulunurlar. Mağazacılık sektöründe satış veya müşteri danışmanı olarak görev yaparlar. Lise ve üniversite öğrencilerinin çalışma saatlerinin, ders saatlerine denk gelmemesine dikkat edilir. Lise öğrencilerinin, özel vasıf gerektirmeyen iş alanlarına yaptıkları başvurulardan olumlu yanıt alma olasılıkları yüksektir. 

Lisede Okurken Çalışmak Nasıldır?

Lise öğrencisi, planlı ve düzenli olarak çalıştığında hem derslerine hem de çalışma hayatına gereken zamanı ayırabilir. Çalışma hayatının bir lise öğrencisine zor gelmemesi düzenli ve planlı çalışmasına bağlıdır. Lise öğrencilerine yönelik iş ilanlarını takip ederek niteliklerinize uygun bir iş bulabilirsiniz. 

Lise Öğrencisi Çalıştırmak İsteyen Firmalar Nelere Dikkat Eder?

Birçok firma deneyimli ve eğitimli kişilerle çalışmak ister. Ancak bazı firmaların aradığı eğitim düzeyi ve yaş aralıkları farklıdır. Firmalar özellikle ofisboy olarak çalışacak elemana ihtiyaç duyarlar. Birçok firma ofisboy kadrosu için genellikle lise öğrencilerini veya liseden henüz mezun olmuş gençleri tercih eder. 

Lise Öğrencisi Hafta İçi Çalışır Mı?

Lise öğrencileri, ders saatleri ve çalışma saatlerini düzenlediklerinde rahatlıkla çalışabilirler. Özellikle okul döneminde, hafta içi günlerde çalışırken zorluk çekebilmeleri mümkündür. Fakat ders saatleri ve çalışma saatleri düzene girdiğinde zorluk çekmezler. Lise öğrencileri  genellikle hafta sonlarında part time çalışır. Hafta içi yarım gün okula devam eden lise öğrencileri, okuldan geriye kalan zamanlarında yarı zamanlı olarak görev yapabilirler. Lise öğrencisi ve lise mezunu eleman arayan firmaların yayınladığı iş ilanlarını takip ederek kendinize uygun bir iş bulabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular

Lise - Öğrenci iş ilanları için hangi nitelikler aranmaktadır?

Lise - Öğrenci için aranan nitelikler firmaların yayınladığı iş ilanlarında detaylı olarak yer almaktadır. Yayınlanan iş ilanlarında bulunan ''Genel Nitelikler ve İş Tanımı'' bölümünden, firmaların adaylarda aradığı nitelikleri detaylıca inceleyebilirsin. Buna ek olarak ''Aday Kriterleri'' bölümünden de tecrübe, eğitim, askerlik ve ehliyet gibi istenilen genel şartları öğrenebilirsin.

En güncel Lise - Öğrenci iş ilanlarını Kariyer.net'te nasıl görüntüleyebilirim?

Güncel Lise - Öğrenci iş ilanlarını ''Filtreler'' bölümünde yer alan ''Tarih'' kategorisinin altında bulunan ''Bugünün ilanları'' seçeneğini işaretleyerek en güncel iş ilanlarına erişebilirsin.

Kariyer.net'te Lise - Öğrenci iş ilanları için başvuru süreci nasıl işliyor?

Lise - Öğrenci iş ilanlarını inceleyip, sana uygun iş ilanlarına ''Başvur'' butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvuru yapmadan önce ilan detaylarını incelemeyi ve özgeçmişini güncellemeyi unutmamalısın. Başvurular incelendikten sonra uygun bulunman halinde işverenler seninle iletişime geçer.

Lise - Öğrenci iş ilanlarına başvuru yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Lise - Öğrenci iş ilanlarına başvuru yapmadan yapmadan önce, iş ilanı açıklamalarını detaylı bir şekilde inceleyebilir; firmaların belirlediği iş tanımını, adayda aranan özellikleri ve istenilen deneyim süresini göz önüne alarak sana en uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin.

notifications İş Alarmı kur