204

Mali İşler Müdürü İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
search


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mali İşler Müdürü cancel
Gizli Firma
Mali İşler Müdürü
Gizli Firma
Muğla İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Happy İnsan Kaynakları
Mali İşler Müdürü
Happy İnsan Kaynakları
İstanbul (Tümü) +4 il daha İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
EFES VARLIK YÖNETİM A.Ş
Mali İşler Müdürü
EFES VARLIK YÖNETİM A.Ş
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
6 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Erdem Sağlık Grubu
Mali İşler Müdürü
Erdem Sağlık Grubu
İstanbul(Asya) İş Yerinde
Tam zamanlı
16 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Gizli Firma
Finans ve Mali İşler Direktörü
Gizli Firma
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 5 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mali İşler Müdürü İş İlanları

Mali işler müdürü, çalışmış olduğu kurumun nakit akışı planlarını kontrol etme sürecinde görevli olan en önemli kişidir. Mali işler departmanının sistemli bir şekilde çalışmasını sağlayan, mali tabloları denetleyen, kurum bütçesini oluşturan ve denetleyen personeldir. Son dönemlerde güncel mali işler müdürü iş ilanları incelendiğinde, bu alanda müdür arayanlar sayıca artmıştır. Mali işler müdürü arayan firmalar, birçok alanda çalışma imkânı sağlar. Sen de mali işler müdürlüğü için başvuru yapmak üzere ilgili birçok ilana kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Uygun bulduğun işlere kolaylıkla öz geçmişini ulaştırabilir ve firma ile görüşme imkânına sahip olabilirsin.

Mali İşler Müdürü Ne İş Yapar?

Mali işler müdürünün yapması gereken birçok görev vardır. Bunların başında, alt pozisyonlarında çalışan mali işler uzmanlarını ve sorumlularını denetlemek gelir. Bu kişileri yönetmekle yükümlüdür. Mali tabloların incelenmesi de temel olan işlerindendir. Mali işler müdürü iş ilanları bayan ya da erkek fark etmeksizin birçok farklı pozisyon için alım yapan firmaları barındırır. Bu sektörün görev ve sorumlulukları ise şu şekildedir:

  • Para akışını ve bu alandaki planları kontrol etmelisin.
  • Mali işler departmanının disiplinli bir şekilde çalışmasını sağlamalısın.
  • Kurum bütçesini oluşturmanın yanı sıra denetlemek de senin görevlerin arasında bulunur.
  • Kurumun taşınmaz, mevduat ve diğer değerlerini kontrol etmelisin.
  • Departmanlara göre aylık ve yıllık bütçeleri belirlemelisin.
  • Bütçe ile ilgili güncellemeleri yapmalısın.

Mali İşler Müdürünün Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Her zaman mesleğini iyi tanıyan, iyi yetişmiş ve yüksek niteliklere sahip mali işler müdürlerine ihtiyaç duyulur. Bu özelliklere sahip mali işler müdürü arayan firmalar oldukça fazladır. Mali işler müdürü arayanlar çeşitlilik gösterir. Bunlara örnek olarak; enerji şirketleri, inşaat şirketleri, gıda şirketleri ve danışmanlık şirketleri gösterilebilir. Bu tür firmalarda çalışırken görev yerin çoğunlukla ofis olur. Mesai sürecini hafta içi gerçekleştirirken bazı durumlarda mesaiye kalman gerekebilir. Ön muhasebe ile başlayan mali işler, ileri muhasebe süreçleri ile devam eder. İleri muhasebe süreci; banka hesaplarının takibi, cari hesap takibi, fatura kesimi, çek ve senet işlemlerini içerir. Bu akışların çeşitli programlar ile işlenmesi sonucunda amortisman hesapları, bilanço tabloları, tüm mali planlama işleri ve analizleri ise ileri muhasebe süreci içerisinde yer alır. Mali işler müdürü tüm bunları denetleyerek gerekli çalışmaları yapar. Sen de bu sorumlulukları alabilirim diyorsan mali işler müdürü iş ilanlarına başvurabilirsin.

Mali İşler Müdürü Olmak için Hangi Özelliklere Sahip Olunması Gerekir?

Mali işler müdürü iş ilanları bay ya da kadın adayları istihdam etmek isteyen firmaların bazı beklentilerini içeren yayınlar barındırır. Bu alanda müdür olmak isteyen kişilerin; insan ilişkilerinde etkili olması ve yoğun çalışma temposuna uyum sağlayabilecek iradeye sahip olmaları beklenir. Problem çözme yeteneği bulunan ve liderlik becerileri olan kişiler bu görevde avantaj sağlar. Ayrıca mali işler müdürünün yoğun stres altında hızlı karar alabilen özelliklere sahip olması gerekir. Ekip yönetimini sağlayabilmek, otoriter olmak, raporlama yapabilmek,  titiz ve dikkatli çalışabilmek de aranan nitelikler arasındadır. Finansal tablo analizi ve bütçeleme yapabilmek, sözlü ve yazılı iletişimde iyi olmak ve MS Office programlarına hâkim olmak da talep edilen özelliklerdendir. Eğer sen de bu niteliklere sahipsen, kariyer.net’teki güncel mali işler müdürü iş ilanlarına bakabilirsin. Mali işler müdürü olabilmek için askerlik hizmetini yerine getirmiş olman ya da askerlikten muaf olman gerekir. Bu gibi özelliklere sahipsen sen de mali işler müdürü olarak verilen ilanlara başvurunu gerçekleştirebilirsin. Mali işler müdürü iş ilanları İzmir gibi birçok şehir bünyesindeki boş pozisyonlarda işe başlayarak kariyerine devam edebilirsin.

Mali işler müdürünün eğitim süreci nasıldır?

Mali işler müdürü olmak için üniversitelerin ilgili bölümlerinden lisans eğitimi alınması gerekir. İktisat ya da işletme gibi bölümlerden mezun olman, fazlasıyla önemlidir. Bilgisayar alanında öğrendiğin çeşitli programları kullanabilmek de iş alanında tercih edilmeni etkileyecek unsurlardandır. Eğitim derecene göre iş bulma olanakların artabilir. Mali ve idari işler müdürü iş ilanlarını inceleyerek firmaların aradığı eğitim şartlarına göz atabilirsin. 

Mali işler müdürlüğü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Büyük sorumluluk gerektiren bir pozisyon olan mali işler müdürlüğü için; üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmuş ve farklı kurumlarda mali işler departmanında belirli bir süre çalışıp tecrübe kazanmış alanında yetkin kişiler başvurabilir. Yeterli bilgi birikimi olan ve kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yerine getirebileceğine inanan herkes mali işler müdürlüğü pozisyonunda çalışmak için aday olabilir. Bu şartları karşılayan kişiler, mali işler müdürü iş ilanları Ankara gibi birçok farklı şehirdeki fırsatlarını değerlendirerek ilgili departmanda görev alabilir.

Mali işler müdürünün mesai saatleri nasıldır?

Mali işler müdürü iş ilanında yer alan mesai saatleri, kurumlara göre farklılık gösterir. Mali işler müdürleri bazı durumlarda yoğun çalışma temposu içine girebilir. Gelir ve sermaye gibi önemli işlerle ilgilendikleri içinde dönemsel olarak iş saatleri değişebilir. Kariyer.net’ten ilgili ilanları inceleyerek firmaların mesai saatleri hakkında daha detaylı bilgilere sahip olabilirsin. 

Mali işler müdürü olarak çalışma imkânları nelerdir?

Mali işler müdürlüğü, iş sahası olarak oldukça geniştir. Mali işler müdürü iş ilanları İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerde farklı sektörler için istihdam alanı yaratır. Mali işler müdürlerinin yaptıkları işler her şirkette benzer olduğu için birbirinden uzak iş alanlarında da faaliyet gösterebilirler. İlgilendiğin sektöre dair yayınlanan ilanları kariyer.net’ten filtreleyerek başvurularını tamamlayabilirsin.

Sıkça Sorulan Sorular

Mali işler müdürü iş ilanları hangi çalışma alanlarını kapsar?

Mali işler müdürü birçok farklı sektör ve firmada çalışma alanı bulan bir meslektir. Mali işler müdürü olarak özel sektör veya devlet kurumlarında çalışabilirsin. Mali işler departmanı bünyesinde görev alan mali işler müdürü; tekstil sektörü, sağlık sektörü, gıda sektörü, nakliye sektörü ve lojistik sektöründe çalışabilir. Bunun yanı sıra kamu kurumlarında çalışabilecekleri alanlardan bazıları arasında hastaneler, kaymakamlıklar ve valilikler yer alır.

Mali işler müdürü iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Mali işler müdürü iş ilanlarına başvurman için sahip olman gereken bazı kriterler bulunur. Bu kriterlerden en önemlisi ilgili alanda üniversite mezunu olmaktır. Bunun için üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren iktisat, işletme ya da ekonomi gibi bölümlerini tamamlaman gerekir. Sonraki süreçte üniversite tarafından belirlenen stajını herhangi bir şirketin mali işler departmanında tamamlaman senin için avantaj olabilir. Ayrıca işe başlayacağın firmanın kriterlerini karşılaman, istenen bilgi ve tecrübeye sahip olman gerekir.

Mali işler müdürü iş ilanlarında hangi koşullar aranır?

Mali işler müdürü iş ilanlarında aranan koşullar çalışacağın sektöre ve firmaya göre değişkenlik gösterebilir. Gerekli mesleki eğitim, bilgi ve tecrübenin yanı sıra istenen başka koşullar da olabilir. Serbest muhasebeci mali müşavir (SMM) belgesine sahip olman, vergi ve konsolidasyon konularında tecrübe sahibi olman istenebilir. Tek düzen hesap planı, gelir tablosu ve bilanço analiz konularına hâkim olman da iş ilanlarında aranan diğer koşullar arasında yer alır. Aynı zamanda MS Office ve ERP programlarına hâkim olman beklenir.

Mali işler müdürü iş ilanlarında kaç yıllık deneyim gerekir?

Mali işler müdürü iş ilanlarında aranan tecrübe ve deneyim bilgisi, işverenin çalışma prensibine ve sektörüne göre değişkenlik gösterebilir. En az 5 ya da 8 yıl iş tecrübesi isteyen firmaların yanı sıra tecrübesi bulunmayan adaylar için de iş ilanı açan firmalar bulunur. Bu firmalar hakkında detaylı bilgi almak ve istediği kriterleri incelemek için Kariyer.net'i ziyaret edebilir, sana uygun iş ilanlarına göz atabilirsin.

notifications İş Alarmı kur