24

Market İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Market cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Market Sektörü İş İlanları

Gıda sektörünün içerisinde yer alan market, yiyecek ve içeceklerin satıldığı yerlere denir. Market sektörü içerisinde üretimden satışa kadar olan birçok süreç vardır. Marketler, süt ve süt ürünleri, temizlik malzemeleri, et, bakliyat, sebze, meyve, çeşitli içecekler ve kişisel bakım ürünlerinin tek bir çatı altında satıldığı yerdir. Market sektörü iş ilanları içerisinde satış danışmanından kasiyere, kasaptan reyon görevlisine kadar birçok mesleğin iş ilanı bulunur. Mağaza müdürü, reyon sorumlusu gibi yönetici pozisyonların da bulunduğu market sektörü, birçok kişiye iş imkanı sağlar. Sen de market sektörü eleman arayan firmaları kariyer.net üzerinden filtreleyerek, kriterlerine uygun iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Market Sektörünün Çalışma Ortamı Ve Koşulları Nasıldır?

Her sektörün çalışma ortamı ve koşulları birbirinden farklıdır. Market sektörü içerisinde yer alan şirketlerin çalışma prensipleri de şirketin büyüklüğüne göre değişir. Markette çalışacağın departman da çalışma ortamı ve koşulları konusunda belirleyicidir. Kasiyer olarak çalışırsan müşteriler ile sürekli iletişim halinde ve güler yüzlü olman gerekir. Market sektöründe çalışma alanı marketin içi ve kapalı ortamlardır. Ancak market sektöründe insan kaynakları, muhasebe uzmanı gibi pozisyonlarda çalışırsan çalışma yerin merkez ofisin bulunduğu yerdir. Sen de market sektörü iş ilanları güncel kategorisini inceleyerek, kriterlerini karşıladığın şirketlerin iş ilanlarına başvuru yapabilirsin. 

Market Sektöründe Çalışanlar Ne İş Yapar?

Farklı meslek kollarını bünyesinde barındıran market sektöründe pozisyon değiştikçe görev tanımı da değişir. Genel olarak sektördeki iş tanımlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Kasiyer olarak çalıştığın markette ürünlerin satışını gerçekleştirerek müşterilerden nakit veya kart üzerinden ödeme alman gerekir. 
  • Reyon görevlisi olarak markette çalışanlar, sevkiyatı gelen ürünleri reyonlara yerleştirmekten sorumludur. Ayrıca reyon görevlisi, reyonların dağılması durumunda reyonlarda düzenleme yapar. 
  • Market sektöründe kasap olarak çalışan kişiler, müşterilerin ihtiyacı doğrultusunda ürünleri tartarak ve paketleyerek müşteriye teslim eder. 
  • Yeni ürünler geldiğinde, ürünlerin doğru yerleşimi ile ilgilenir. 
  • Manav reyonunda çalışan kişiler de sebzelerin düzeninden ve sevkiyatının açılmasından sorumludur. 

Market sektörü eleman ilanlarını inceleyerek, çalışmak istediğin pozisyonların iş ilanlarına iş başvurusunda bulunabilirsin. 

Market sektörü iş ilanlarında hangi detaylara dikkat edilmelidir?

Market sektörü iş ilanlarında dikkat edilmesi gereken şeylerden ilki filtrelemedir ve sen de şehrinde yer alan ilanları görmek için filtreleme yapabilirsin. İş ilanında yer alan genel nitelikler ve iş tanımı alanını detaylı inceleyerek kriterleri karşılayıp karşılamadığını kontrol edebilirsin. Market sektörü iş ilanları Ankara filtrelemesi yaparak, başkentte yer alan iş ilanlarına başvurabilirsin. Market sektörü iş ilanları bay adayların askerlik ön şartına dikkat etmesi gerekir. 

Market sektöründe hangi pozisyonlarda çalışabilirim?

Market sektöründe kasiyer, kasap, müşteri temsilcisi, müdür, muhasebe uzmanı, insan kaynakları, reyon görevlisi, manav, depo sorumlusu. yönetici asistanı veya online depo sorumlusu gibi birçok farklı pozisyonda iş bularak çalışabilirsin. Market sektörü iş ilanları İstanbul filtrelemesi yaparak, İstanbul’da yer alan şirketlerin hangi pozisyonlarda eleman aradığını görebilirsin ve sana uygun olan iş ilanlarına başvurabilirsin. 

Lise mezunları için market sektöründe bulunan iş olanakları nelerdir?

Lise mezunları market sektörü içerisinde birçok pozisyonda iş bulma şansı yakalar. Birçok market satış konusunda tecrübeli ve güleryüzlü adaylarda eğitim kriteri aramaz. Sen de lise mezunuysan market sektörü iş ilanları yeni olanları filtreleyerek, iş başvurusunda bulunabilirsin. İlan açıklamalarını inceleyerek çalışan adaylarının sahip olması gereken eğitim ve deneyim koşulu hakkında daha fazla fikir edinebilirsin.

Market sektörü iş ilanlarına nasıl başvuru yapabilirim?

Market sektörü eleman arayanlar tarafından verilen iş ilanlarına ulaşmak için kariyer.net’i tarayıcı veya mobil uygulama üzerinden ziyaret edebilirsin. İş arama alanından sektör seçerek ve şehir filtrelemesi yaparak, yakın lokasyonda bulunan iş ilanlarına başvurabilirsin. Market sektörü iş ilanları bayan ve bay çalışan adayları için çeşitli çalışma koşullarına sahip iş fırsatları sunar.

Sıkça Sorulan Sorular

Market sektörü iş ilanları hangi şehirlerde bulunur?

Market sektörüne yönelik iş ilanlarının yoğun olduğu iller, nüfusun yoğun olduğu illerdir. Bunun yanı sıra nispeten daha az nüfus yoğunluğuna sahip illerde de bu sektöre yönelik iş ilanlarına rastlanabilmektedir. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi illerde Kariyet.net üzerinden yapacağın aramalarda birden fazla iş ilanıyla karşılaşabilirsin. Bu illerde bulunan market sektörlerinin çeşitli pozisyonlarına yönelik açılan iş ilanlarına başvurabilirsin. İstanbul, Ankara ve İzmir illeri dışında Bursa, Antalya ve Adana gibi illerde de bu alanda iş ilanlarının yoğun olduğunu Kariyer.net'te yapacağın aramalarda görebilirsin. Bu sektöre yönelik iş ilanlarına Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde rastlayabilirsin.

Market sektörü iş ilanlarına nasıl ulaşabilirim?

Market sektöründeki iş ilanlarına başvurabilmek için birtakım adımlar izlemen gerekir. Öncelikle ilk adımın, Kariyer.net üzerinden detaylı bir CV hazırlamak olmalı. Hazırlayacağın CV’inde eğitim durumunu, yeteneklerini ve -eğer varsa- iş hayatına dair edinebildiğin tecrübeleri detaylı bir şekilde yazmalısın. CV’nin bu aşamasını ne kadar özenli ve kapsamlı tutabilirsen iş bulma sürecinde o kadar çok avantaj kazanırsın. Bir sonraki adımında ise Kariyer.net’in ana sayfasına gelerek iş arama sürecine başlamalısın. Kariyer.net'te yer alan filtreler sayesinde kendine uygun ülke, şehir, ilçe ve pozisyon, çalışma şekli, eğitim seviyesi gibi kısımları detaylandırabilir ve bu sayede kendine uygun iş pozisyonlarına kolaylıkla ulaşabilirsin. Bu ilanlar arasından kendine en uygun olanı seçtiğinde ise ilgilendiğin ilana tıklayarak hemen başvurabilirsin.

Market sektöründe en çok hangi pozisyonlarda iş ilanları bulunur?

Market sektöründe, firma içerisinde birçok farklı departman ve departmanlara yönelik birçok farklı pozisyon bulunabilir. Bu bağlamda, Kariyer.net üzerinden, market sektörü alanında yapacağın iş aramalarında yoğun olarak; kasiyer, satın alma uzmanı, satış elemanı, market elemanı, reyon elemanı, sayım memuru, pazarlama uzmanı gibi meslek gruplarına yönelik iş ilanları ile karşılaşabilirsin.

Market sektöründe serbest zamanlı iş ilanları nelerdir?

Market sektörü alanında verilen serbest zamanlı iş ilanlarına ulaşabilmek için kariyer.net adresinin iş ilanı arama sayfasındaki filtrelemelerden Çalışma Şekli bölümüne gelip Serbest Zamanlı kutucuğunu işaretlemelisin. Kariyer.net üzerinden yapacağın bu aramada serbest zamanlı çalışma şekline yönelik; saha tanıtım uzmanı, satış elemanı, market elemanı, kasap, reyon elemanı, şarküteri görevlisi, depo elemanı, manav gibi pozisyonların iş ilanlarıyla karşılaşabilirsin. Bu sayede sana uygun iş ilanlarına ulaşabilir ve bu ilanlara başvuruda bulunabilirsin.

notifications İş Alarmı kur