17

Mersin Tarım / Ziraat İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Tarım / Ziraat cancel
Mersin cancel
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.

Mersin Tarım / Ziraat Sektörü İş İlanları

Türkiye’de tarım için önemli şehirlerden biri olan Mersin, bitkisel üretim değeri bakımından ülke çapında ilk sıralarda yer alır. Büyük bir hızla hem tarım hem de hayvancılık sektörünün geliştiği Mersin’de ticaret ve ziraat üzerine pek çok farklı çalışma yeri bulunur. Mersin’in tarım şehri olması sebebiyle bu şehirde iş imkanları tarım sektörü çerçevesinde şekillenir. Mersin tarım ziraat iş ilanları arasında tarım için sanayi ürünleri üreten firmalara ve pek çok farklı iş koluna rastlanır. Mersin tarım / ziraat sektöründe çalışmak istiyorsan bu sektörde yapacağın mesleklerden bazıları ziraat mühendisliği, muhasebe ve finans uzmanlığı, ürün müdürlüğü, satış ve pazarlama uzmanlığıdır. Bu alanda niteliklerine uygun olan iş ilanlarını kariyer.net üzerinden listeleyip başvuru adımına geçebilirsin.

Mersin Tarım / Ziraat Sektörü İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmelidir?

Serbest, yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak çalışabileceğin güncel Mersin tarım ziraat iş ilanlarına başvuru yaparken dikkat etmen gereken bazı hususlar vardır:

  • Başvurulacak firmanın koşullarına dair bilgi sahibi olmak için iş ilanlarındaki genel nitelik ve iş tanımlarına bakmak dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır. Hangi bölümden mezun olman gerektiğine, iş tecrübesi ve özelliklerine sahip olman gerektiğine bakıp bu bilgilerden yola çıkarak başvuru yapabilirsin.
  • Başvurulacak yerlerin aday kriterlerini, ulaşım imkanlarını, çalışma ortam ve koşullarını detaylı olarak incelemek çalışma sürecini etkileyeceği için oldukça önemlidir.
  • Tarım / ziraat sektöründe çalışmak için gerekli eğitim düzeyi, üniversite bölümü, yabancı dil seviyesi firmalara göre değişiklik gösterebilir.
  • İşverenin koşullarını kendi ihtiyaçlarınla karşılaştırarak Mersin ziraat ilanlarına bakıp başvuru yapabilirsin.

Mersin Tarım / Ziraat Sektöründe Çalışma Ortamı ve Koşulları Nasıldır?

Mersin tarım iş ilanlarına baktığın zaman çalışma ortamı ve koşulların çalıştığın firmaya, şirkete göre değiştiğini görebilirsin. Öncelikle Mersin’in büyükşehir olmasından ve tarım şehri olmasından dolayı imkanlar geniş ve ulaşılabilir olur. Bu sektörde ya ziraat mühendisi, muhasebe ve finans uzmanı, satış ve pazarlama sorumlusu gibi ya da fabrikada işçi olarak çalışabilirsin. Bu mesleklerin çalışma ortamları ofis ve fabrikalardır. Bunun yanında firmaların tercihine göre evden de çalışmak mümkündür. Çalışma saatleri yine firma ve şirkete göre değişiklik gösterir bazı işyerleri daha serbest çalışırken bazı işyerleri ise çalışanlarını belirli saatler arasında çalıştırır. Mersin tarım / ziraat sektöründe çalışacaksan hem fiziksel hem de mental olarak bu çalışma ortam ve koşullarına hazır olman gerekir.

Mersin tarım/ ziraat sektörü iş ilanlarında aranan kriterler nelerdir?

Mersin tarım ziraat iş ilanları yeni yayınlanan seçenekler içerisinde birçok meslek bulunur. Bu meslek sahiplerinin sahip olması gereken bazı hususlar vardır. İletişim ve insan ilişkilerinde kuvvetli olan, sonuç odaklı, iş takibi ve sonuçlandırma konusunda başarılı olan kişiler bu sektörde en çok aranan özelliklere sahip kişilerdir. Bunun yanında tarım / ziraat alanına hakim ve bu alandaki değişimlere de açık olmak aranan diğer özelliktir.

Mersin tarım / ziraat sektöründe hangi meslekler öne çıkar?

Mersin tarım ziraat iş ilanları bugün yayınlanan ilanlar arasında pek çok farklı çalışma koşuluna sahip seçenek bulunabilir. Mühendisinden fabrika işçisine kadar birçok meslek bu sektör içerisinde yer alır. Ziraat mühendisliği, ürün müdürlüğü, muhasebe ve finans uzmanlığı, satış ve pazarlama uzmanlığı öne çıkan mesleklerdendir. Mersin tarım / ziraat sektöründe diğer öne çıkan meslekleri görmek için kariyer.net’i ziyaret edebilirsin.

Mersin tarım / ziraat sektöründe iş ilanlarına nasıl ulaşılır?

Mersin tarım / ziraat sektörü iş ilanlarına kariyer.net’ten ulaşabilirsin. Şehir arama yerine Mersin, pozisyon ve sektör kısmına tarım / ziraat yazdığında Mersin’de bu alanda yayınlanan iş ilanlarını görebilir, detaylı inceleme yaparak sana en uygun olanlara kendi kriterlerine göre iş başvurusu yapabilirsin. Ayrıca kariyer.net’in başvurulan yere soru sorma ve alarm kurma özelliklerinden de yararlanıp işini daha da kolaylaştırabilirsin.

Mersin tarım / ziraat sektörü iş ilanlarına kimler başvuru yapabilir?

Mersin tarım / ziraat sektörü iş ilanlarına, işverenin istediği genel nitelik ve özelliklere sahip olanlar başvuru yapabilir. İşe alımda mezun olunan bölümün aranan en önemli kriterlerden biri olmasının yanında iş ilanlarının açıklamalarında yer alan diğer nitelik ve özellikler de önemlidir. İnsan ilişkilerinde becerili olmak, problemlerde çözüm odaklı ve sorumluluk sahibi olmak aranan kriterler arasındadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Mersin'de tarım/ziraat sektöründe hangi meslek mensupları için iş imkânı vardır?

Akdeniz Bölgesi, tarım ve ziraat sektöründe her geçen gün gelişmeye devam eder. Mersin’de tarım sektöründe birçok meslek grubu için iş imkânı bulunur. Ziraat mühendisleri Mersin’de kendi mesleklerini icra edebilir. Mersin'de tarım/ziraat sektöründe; satış temsilcisi, paketleme elemanı ve bitki analiz uzmanı olarak çalışma imkânı bulunur. Tarım satış temsilcisi, şehirde yer alan işletmelerde tarımda kullanılan ilaçların ve gübrelerin satışında çalışır. Paketleme elemanı tarafından tarım/ziraat sektöründeki paketleme işi yapılır. Bitki analiz uzmanı ise tarımın verimli olması için teknik analizlerin yapılması ve toprağın verimi hakkında bilgi edinilmesi için çalışır.

Mersin'de en çok hangi tarım bitkisi yetişir?

Mersin'de en çok yetiştirilen ürünler; Arpa, buğday, pirinç, çavdar, nohut, mercimek gibi tarım ürünleridir. Pamuk, yer fıstığı ve susam da bol hasat edilen ürünlerdendir. Seracılığın oldukça yoğun olduğu Mersin’de domates, patlıcan, biber, salatalık, ıspanak, marul, soğan, fasulye, kabak gibi sebzeler de yetişir. Turunçgiller için de verimli olan bölgede; keçiboynuzu, zeytin, nar, üzüm, muz, incir, erik gibi meyvelerin de ekim dikim işleri yapılır.

Mersin tarım/ziraat sektöründe eleman pozisyonunda iş ilanları var mıdır?

Mersin'de, tarım/ziraat sektöründe eleman pozisyonunda iş ilanları bulunur. Mersin'de paketleme elemanı, teknik eleman ve saha satış elemanı olarak çalışabilirsin. Ayrıca tarımın yoğun olduğu bölgelerde bulunan sebze hallerinde vardiyalı olarak eleman pozisyonunda da çalışabilirsin. Eleman iş ilanlarına kariyer.net üzerinden ilgili filtrelemeleri yaparak ulaşabilirsin.

Mersin'de tarım/ziraat sektöründe hangi departmanlarda iş imkânı bulunur?

Tarım/ziraat sektörü, çeşitli iş imkânlarına sahip bir sektördür. Ziraat Fakültelerinden mezun olan kişiler, tarım sektöründe mühendis olarak çalışabilir. Mühendislik departmanının yanı sıra şehirde bitki bilim uzmanı olarak da iş imkânı bulmak mümkündür. Vasıflı ve vasıfsız eleman olarak sahada ve paketleme alanlarında çalışabilirsin. Tarım teknolojisi sanayinde de tekniker olarak çalışabilir veya tarım gübrelerinin ya da ilaçlarının satışını yapabilirsin. Sen de tarım sektöründe çalışmak istiyorsan iş ilanlarını inceleyebilirsin. Mersin'de mühendislik departmanında, sanayi departmanında, paketleme departmanında ve tarım teknolojisi departmanında iş imkânı bulunur.

notifications İş Alarmı kur