133

Mimarlık İş İlanları

Şehir seçin arrow_drop_down
İlçe seçin arrow_drop_down
searchsearch
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (1)Filtreleri Temizle

Mimarlık cancel
İNFO TURİZM VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
Mimar
İNFO TURİZM VE DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
Bugün
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Diem Mühendislik Mimarlık A.Ş.
İnce İşler Şefi
Diem Mühendislik Mimarlık A.Ş.
İstanbul (Tümü) İş Yerinde
Tam zamanlı
1 gün
KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
Danışma Görevlisi
KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.
İstanbul(Avr.) İş Yerinde
Tam zamanlı
2 gün

İlanları konuma göre filtrele!

Şu an 3 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız

Mimarlık İş İlanları

Tasarım alanında büyük gelişmelerin yaşanmasına olanak sağlayan ve çeşitli istihdam olanaklarına katkıda bulunması sayesinde mimarlık, yapı sektörünün en önemli alanlarından biri haline gelir. Bu sektörün her geçen gün gelişim göstermesi ve farklı şehirlerde birçok farklı iş imkanlarına kapı açması kentlerde büyük gelişmeler yaşanmasını sağlar. Kentsel alanlarda yaşanan gelişmeler mimarlık iş ilanlarının da artış göstermesine imkan tanır. Çeşitli imkanlar sağlayan bu meslek alanında görev almak isteyen kişiler, tasarım alanında da kendini sıklıkla geliştirmelidir. Her geçen gün modanın ve müşteri taleplerinin değişmesinden kaynaklı olarak mimarlık mesleği Türkiye’nin en önemli meslekleri arasında yer alır. Özellikle bu gelişmelerin yaşanması iş gücü kalitesinin de paralel bir şekilde artış göstermesine olanak sağlar. Yapı sektöründe gelişmelerin yaşanması ve istihdam kalitesinin de artırılması adına yetiştirilmek üzere istihdam edebilmek için mimarlara oldukça ihtiyaç duyulur. Bu iş olanaklarından faydalanabilmek için farklı illerde yayınlanan iç mimarlık iş ilanlarına göz gezdirebilirsiniz. 

Mimarlık İş İlanları İçin Hangi Yeteneklere Sahip Olunmalı?

Mimarlık mesleği için hem tasarım alanında gelişmiş olmak hem de daha sağlıklı bir konut tasarımı uygulayarak çevreyi koruma altına almak gibi sorumluluklar bulunur. Gelişmiş bir bakış açısına ve tasarım yeteneğine sahip olmak da mimar adaylarında bulunması gereken önemli yetenekler arasındadır. Bu yeteneklere sahip olan kişilerin daha iyi çizimler ortaya koyabilmesi için tasarım alanında da kendilerini geliştirmeleri gerekir. Bir mimarın olmazsa olmaz yetenekleri arasında analitik düşünme becerisi bulunur. Hayal gücünü etkili bir şekilde kullanabilmek de mimar adaylarında aranan nitelikler arasında yer alır. Bunun yanı sıra gelişen teknoloji ile birlikte kullanılan araç-gereçlere uyum sağlanması ve yeniliklere karşı açık olmak da oldukça önemlidir. Günlük hayatta şartların sıklıkla değişiklik göstermesi ve izlenen yapı sektörünün farklılık göstermesi gibi unsurlar mimarlık mesleğini etkileyen unsurlardandır. Bağlı bulundukları şirketin istediği nitelikleri sağlayabilen mimarlar, bu sektörde uzun yıllar boyunca istihdam olanaklarından faydalanabilir. Bunun için de mimarlık iş ilanları İstanbul şehrinde yayınlanan ilanlara da göz gezdirerek nitelikler hakkında daha kapsamlı bir bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Mimarlık İş İlanlarında Hangi Detaylara Dikkat Edilmeli?

Mimarlık alanında açılmış olan iş ilanları bu alanda yeni mezun ya da deneyimli olan kişilerin istihdam edilebilmesine olanak sağlar. Şirketlerin belirlemiş olduğu kriterlere uyum sağlayan kişiler, ihtiyaç duyulan uygun pozisyonlara yerleştirilebilir. Bu durumu sağlayabilmek için adayların iş ilanlarına başvuruda bulunmadan önce dikkat etmesi gereken detaylar bulunur. Özellikle iç mimarlık iş ilanları Ankara şehrinde yayınlanan ilanlara başvuruda bulunurken firmalara ve firmaların belirlemiş olduğu kriterlere oldukça dikkat etmeniz gerekir. Belirlenmiş olan özellikler ile uyum sağlanması daha kolay bir şekilde istihdam olanaklarından faydalanabilmenize yardımcı olur. Eğer başvuru esnasında seçilme olasılığınızı yükseltmek istiyorsanız meslek dalına bağlı olarak sunulan eğitimlere ve seminerlere katılmanız da oldukça önemlidir. Mimar ilanları, uygun adayların belirli bir alanda ya da şantiyede görevlendirilebilmesine olanak sağlar. Bağlı bulunduğunuz şehirde yayınlanan iş ilanlarında belirlenmiş olan kriterler ile yeteneklerinizin belirli bir bağlantı içerisinde bulunması oldukça önemlidir.

Mimarlar Ne İş Yapar?

Mimarlar hem bir firmaya bağlı olarak hem de freelance bir şekilde farklı çalışma şekillerinde bulunabilirler. Yapı sektöründe yer alan iş ilanları arasında freelance iç mimarlık iş ilanları da bulunur. İç mimarlık alanında belirlenmiş olan mekanların gereksinimlerinin belirlenmesi ve bu gereksinimlere uygun tasarımların yapılması iç mimarların sorumluluğu altında bulunur. Mimarlar eski binaların restore edilmesinde görev alırken yeni binaların da tasarlanmasında etkin rol oynar. Mevcutta bulunan binaların ise daha iyi bir şekilde kullanımının sağlanabilmesi için yeni yollar arayarak tasarımsal değişiklikler yapan kişiler mimarlardır. İnşaat halinde bulunan bir binanın yapım aşamasından bitim aşamasına kadarki süreçlerden de sorumlu tutulurlar. Binaların daha işlevsel bir şekilde kullanılabilmesinin yanı sıra güvenli bir şekilde kullanılabilmesi için de etkin bir şekilde mimarlar görevlendirilir. İnşaat halinde bulunan binanın ve potansiyel projelerin fizibilitesi hakkında da detaylı bir şekilde görüşmeler yapan kişiler yine mimarlardır.

Mimarlık İçin Hangi Eğitim ve Belgeler Gerekir?

Sahada etkin bir şekilde faaliyet gösteren mimarların arasına katılabilmek için Türkiye’nin hemen hemen her şehrinde bulunan üniversitelerin Mimarlık bölümünden mezun olmak gerekir. Lisans derecesi ile mezun olan mimar adayları hem kamuda hem de özel sektörlerde görev alabilir. Eğer kamuda mimar olmak istiyorsanız belirlenmiş olan eğitimlere ve belgelere sahip olmanız gerekir. Kamuda görev almak isteyen kişilerin Kamu Personel Seçme Sınavı’na girmesi gerekir. Bu sınava girebilmek için de çeşitli şartlar bulunur. Şartları yerine getiren kişiler kamuda mimar olabilir. Özel sektörde görev almak istiyorsanız da mimarlık ofisi iş ilanlarına göz gezdirebilirsiniz. Hem iç mimarlık hem de mimarlık alanında kullanılan çeşitli bilgisayar programlarını kullanabilmek de önemlidir. Bu programları öğrenebilmek ve programların kullanımında profesyonel bir hale gelebilmek için de çeşitli sertifika programlarına katılım gösterebilirsiniz. Katılmış olduğunuz programlardan kazandığınız sertifikalar, iş olanaklarından faydalanırken ön plana çıkabilmenize yardımcı olur. 

Mimarlığın Görev ve Tanımları Nelerdir?

Devlet kurumlarında ya da özel sektörde görev alan mimarların belli başlı görevleri bulunur. Bu görevler arasında en belirgini ise belirlenen bina hakkında tasarım önerilerinin hazırlanması ve hazırlanan tasarımın müşterilere sunulmasıdır. Mimarların kullanması için sunulmuş olan programlardan faydalanarak hem elle hem de bilgisayar destekli tasarımlar oluşturmak da mimarların görevleri arasında yer alır. Belirlenen tasarımda kullanılacak malzemelerin niteliğinin ve kalitesinin belirlenmesi de yine mimarların görevleri arasındadır. Bu tarz görevleri yerine getirebilecek kişilerin mimarlık öğrencisi iş ilanlarına başvuruda bulunması önemlidir.

İşverenler Mimarlarda Ne Gibi Kriterler Arar?

Mimarlık mesleğinde yenilikçilik ve yaratıcılık kavramları ön plana çıkar. Bu noktada işverenler mimarlık iş başvurularında bulunacak kişilerden farklı nitelikler isteyebilir. Bu nitelikler arasında üç boyutlu düşünme ve yaratıcılık becerisi en yaygın talep edilen niteliklerdendir. Mimar iş ilanı Ankara şehrinde bulunan ilanlara başvuruda bulunmak isteyen kişilerin ticari farkındalığa da sahip olması çok önemlidir. Yapılacak iş hakkında yönetmeliklere uygun bir iş yapısı kurmak ve kalite standartlarından sapılmaması da işverenlerin mimarlarda aradığı bilgi ve beceri birikimleri arasında bulunur. 

Mimar Olma Şartları Nelerdir?

Üniversitelerin mimarlık bölümlerinde 4 yıllık eğitimini tamamlamış olan kişiler mimarlık alanında yayınlanan iş ilanlarına başvurabilir. Bunun yanı sıra mesleği etkili bir şekilde yapabilmek için mimarlık iş ilanları yeni mezun adaylardan farklı şartlar istenebilir. Bu şartlar arasında üç boyutlu düşünebilme yeteneği bulunur. Üç boyutlu düşünme yeteneğine sahip olan kişiler, yaratıcılık konusunda da oldukça iyi bir duruma sahiptir.

Mimarlık İçin İş İmkanları Nelerdir?

Yeni mezun mimarlar ya da sektörde tecrübe kazanmış olan mimarlar, kamuda ve özel sektörde hem projelendirme hem de inşaat birimlerinde görev alabilir. Yapı sektöründe çalışmak için görevlendirilen mimarlar, kontrolör ve uygulamacı olarak da iş ilanlarına başvuruda bulunabilir. Özellikle son zamanlarda freelance mimarlık iş ilanlarının artış göstermesi farklı iş imkanlarının oluşabilmesine olanak sağlamıştır. 

Sıkça Sorulan Sorular

Mimarlık iş ilanlarına nasıl başvurabilirim?

Mimarlık alanında iş ilanlarına başvurabilmek için öncelikle kendinizi güzelce ifade ettiğiniz bir öz geçmiş hazırlamalısınız. Burada hangi üniversitede eğitim aldığınızdan, varsa daha önceki iş deneyimlerinizden, kendinize uygun çalışma stilinizden bahsedebilirsiniz. Daha sonra başvurmak istediğiniz firma ile iletişime geçerek öz geçmişinizi ulaştırmalısınız.

En kazançlı mimarlık iş ilanları nelerdir?

Kazanç kişiden kişiye değişir fakat en kazançlı iş sizin kendinizi en iyi şekilde ifade edebildiğiniz iştir. Bu yüzden kendi deneyimlerinizi ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak en uygun iş ilanına başvuru yapabilirsiniz. En yüksek maaşı teklif eden işten ziyade kendinize en uygun olan işi tercih etmelisiniz. Çünkü en iyi yaptığınız şeyin getirisi de sizin adınıza tatmin edici olacaktır.

En çok talep gören mimarlık iş ilanları nelerdir?

En çok talep gören mimarlık iş ilanları direkt şu alandadır demek mümkün değildir. Çünkü kabul edileceği üzere her alanda belli bir mimar ihtiyacı olabilir. Dekorasyon günümüzde hız kazanan bir alandır ve bu yüzden özellikle de iç mimar ihtiyacı ciddi anlamda artmıştır.

En popüler mimarlık iş ilanlarına kimler başvurabilir?

Mimarlık adı altında mimar veya iç mimar aranıyor olabilir. Eğer siz de söz konusu fakülteleri bitirmiş biriyseniz, bu alandaki iş ilanlarına başvurabilirsiniz. Bazı iş ilanları için o muhitte bulunmanız gerekir. Bu tarz ilanlara eğer o muhitte oturuyorsanız veya ulaşım konusunda sorun yaşamayacaksanız başvurabilirsiniz. En popüler iş ilanlarına başvurduğunuzda değerlendirmeye alınma hızınız önceki deneyimleriniz ile doğrudan ilişkilidir.

notifications İş Alarmı kur