Daha iyi bir deneyim için uygulamada aç

keyboard_arrow_down
157

Muğla Marmaris İş İlanları

1 şehir seçildi arrow_drop_down
1 ilçe seçildi arrow_drop_downsearch


search
Sıralama Önerilen

Seçili Filtreler (2)Filtreleri Temizle

Muğla cancel
Marmaris cancel
D Maris Bay

Steward Supervisor

D Maris Bay
Muğla
Proje Bazlı
52 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Sürat Kargo

Kargo Danışmanı

Sürat Kargo
İstanbul (Tümü) +57 il daha
Tam zamanlı
1 gün önce
Hiçbir ilanı kaçırma!
Bu aramana uygun yeni bir ilan yayınlandığında ilk senin haberin olsun.
Şu an 7 sayfa içerisinden 1. sayfadasınız
Muğla Marmaris İş İlanları kariyer.net'de! Diğer iş ilanı seçeneklerini ve fırsatlarını incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz.
İzmir Torbalı İş İlanları , Mersin Tarsus İş İlanları , Balıkesir Edremit İş İlanları , Ankara Güvenlik Görevlisi İş İlanları , Aydın Söke İş İlanları

Marmaris İş İlanları

Muğla'nın Marmaris ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin yaz tatili tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan bölgelerden biridir. Yeşil dağlar ve ormanları ile, uzun kumsallarıyla göz alıcı güzelliklere sahip olan Marmaris, turizm alanındaki iş ilanları ile öne çıkar. Milyonlarca yerli turisti ağırlayan Marmaris turizm iş ilanları ile yüz binlerce kişi için istihdam kapısı açmaktadır.

Ekonomisi gibi, Marmaris iş ilanları da ağırlıkla turizme ve tarıma dayalıdır. Yaz mevsiminin uzun sürdüğü bölgede tarım ürünü olarak turunçgiller, zeytin, tütün, buğday ile her türlü sebze ve meyve öne çıkmaktadır. Sanayileşmeyerek yeşil doğasını koruyan ilçede hayvancılık ve arıcılık da yaygındır.

Marmaris bölgesinde otel ve konaklama sektörü oldukça gelişmiştir. Marmaris yat turizmi açısından da gelişkin bir limana sahiptir. Tatil köyü, tatil sitesi, otel, motel, pansiyon, yazlık evler, günlük kiralık evler gibi turistik konaklamanın her türü bölgede yaygındır. Tekne turları, rafting, tüplü dalış gibi aktiviteler ile hareketli gece hayatı da Marmaris'in öne çıkan özelliklerindendir. Sadece konaklama değil, eğlence sektörü de geniş iş olanakları sağlamakta, Marmaris iş ilanları arasında hem konaklama, hem eğlence sektörü geniş bir yer tutmaktadır.

Turizm sektöründe iş imkanları

Marmaris iş ilanları dönemsel olarak yoğunlaşan turizm ile öne çıkmakla birlikte, bağlantılı olan mağazacılık, ticaret, perakende, gıda gibi sektörlerde de iş olanakları mevcuttur. Eğitim, yapı ve madencilik gibi iş kollarına dair ilanlar da bu sektörlerde iş imkânı yaratmaktadır. Marmaris iş ilanları 2018 döneminde satış danışmanlığı, satış temsilcisi gibi pazarlama ile ilgili pozisyonlar ile; garson, resepsiyonist, can kurtaran, misafir ilişkileri elemanı, komi, aşçı, barmen, hostes gibi turizmle bağlantılı pozisyonlarda yoğunlaşmaktadır.

Dönemsel iş ilanları

Mevcut iş ilanları departmanlara göre tasnif edildiğinde Marmaris iş ilanları 2018 döneminde yarıdan fazla oranla turizm üzerinedir. Kalan ilanların büyük bölümü de turizmle bağlantılı satış, hizmet, gıda, lojistik, eğlence gibi alanlar üzerine verilmiştir. Marmaris iş ilanları dönemsel olma özellikleri ile de öne çıkmaktadır. Mevcut iş ilanlarının yarıdan fazlası dönemsel ve geçici niteliktedir. Turizm sektörü ağırlıklı iş ilanları arasında engelli ilanları yer almamakta, Marmaris iş ilanları çoğunlukla tecrübeli personel arandığını vurgulamaktadır.

Tarım, arıcılık ve balıkçılık olanakları

Marmaris turizm sektörünün yanı sıra tarımsal üretimi ile de öne çıkan bir ilçedir ve turizmi de besleyen düzeyde tarım üretimi yapılmaktadır. Arıcılık da ilçenin en ünlü ve gelişkin sektörlerinden biridir. Coğrafi ve iklimsel koşulların uygunluğu özellikle çam balı üretimi açısından Marmaris'i özel bir noktaya taşımıştır. Osmaniye köyünde bal müzesi dahi kurulmuştur.

Marmaris’te balıkçılık da benzer biçimde yaygındır. Kış aylarında büyük gırgır tekneleri görülürken, havaların iyi olduğu ve turizm sezonuna denk gelen dönemde küçük balıkçılar deniz balıkçılığı yaparak, Ege'nin eşsiz balıklarını sofralara taşımaktadırlar. Hem tarım, hem arıcılık, hem balıkçılık; turizmin yanı sıra bölgenin önemli istihdam kaynakları olarak öne çıkmakta, turizm sektörünün ihtiyaçlarını da karşılayacak özel alanlar oluşturmaktadır.